Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ vagy Phyton?

C++ vagy Phyton?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni megtanulni programozni, csak ilyen alapokat... Szerintetek mivel érdemes kezdeni? C++ és Phyton között vacilálok

2021. ápr. 16. 10:43
A kérdező szavazást indított:
C++
Phyton
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Így kell írni: Python.

Így kell ejteni: Pájthon.

2021. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elnézést... De legalább nem a megszokott kötekedő stílúsú megjegyzés, ezt is köszönöm!
2021. ápr. 16. 10:53
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Mindenképp a c++ legyen az első nyelv, ha már az assembly nem jutott eszedbe.
2021. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Pótoltam!
2021. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből azt vettem le, hogy nem akarsz főállású programozó lenni, hanem inkább csak arra használnád a programozást, hogy a saját területeden felmerült problémákat megoldd vele. Ebben az esetben egyértelműen a Python a legjobb megoldás. Gyorsan tanulható, szinte mindenre van már olyan csomag, amivel pillanatok alatt össze tudsz dobni egy programot. Nem eladásra, nem terjesztésre, hanem saját feladatod megoldására. Erre a legjobb választás a Python.
2021. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ha most kezded, akkor Python. Erre találták ki, könnyen tanulható, gyorsan haladhatsz és kifejezetten barátságos. És ami nem mellékes, rengeteg oktatóanyag van hozzá egészen az abszolút kezdő szinttől. Aztán ha már gyakorlatot szereztél, jöhet a C++...

De végül is tanulhatsz egyből C++-ban is, csak az nehezebb lesz - és a nyelv csak egy eszköz, a lényeg a programírás elsajátítása, nem egy adott nyelvi környezet használatának bemagolása lenne.

2021. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Stem sz.rd le mind a kettőt és tanulj inkább pascalt.

A c++ elég nehéz nyelv, a pythonnak meg az a baja, hogy tisztán OOP, tehát ott nem csak programozni kell megtanulni, hanem az OOP alapjait is. A pascal ezzel szemben multiparadigmás*, mégis, közel olyan egyszerű mint a python.


* Lehet pascalban tisztán procedurálisan programozni, emellett, lehetőség van a procedurális paradigmát keverni az OOP-vel és lehet tisztán OOP elven is nyomulni benne. Így lehetőséget biztosít a legegyszerűbb, legérthetőbb paradigmáról fájdalommentesen áttérni az OOP-re.

De még az is lehet, hogy a te dolgaidhoz elég a procedurális paradigma elsajátítása, hiszen mindent meg lehet írni ebben is, sőt, van amit csak ebben lehet de ugyanez az OOP-ről már nem mondható el.

2021. ápr. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zozo256 ***** válasza:
100%

A szavazatok magukért beszélnek. A python a legkezdőbarátabb nyelv kb, jobbat nem fogsz találni ez 100%. Letisztult szintaktika, könnyen átlátható. Nem kínoz memóriakezeléssel, mint a C/C++, engedi, hogy a lényegre koncentrálhass.


A C++ jöhet később, az nem egy könnyű nyelv. Kevesebb sikerélményed lenne, ha azzal kezdenél, és könnyebben feladnád, szóval azért sem érdemes.

2021. ápr. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én C++-al kezdtem és nem bántam, meg, de a suliban Pythont tanulunk, és visszagondolva a Python tényleg jobb egy kezdőnek(annak ellenére hogy nem szeretem a Pythont), mert a C++ nagyon mélyen belemegy a memóriakezelésbe és egyéb témákba.
2021. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!