Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez a laptop + monitor jó...

Ez a laptop + monitor jó arra, hogy megtanulják programozni és még dolgozni is tudjak vele valamilyen szinten?

Figyelt kérdés

[link]


Monitor otthonra:


[link]



2021. ápr. 21. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem kicsit túl is lősz a célon.
2021. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz, hogy megtanulj programozni, erős túlzás.

De ha gyakorlott programozó vagy, egy kicsit még ahhoz is :D

2021. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Honnan jön ez a visszatérő baromság, hogy a programozáshoz egy erőmű kell? Még ha egy modern játékmotorral fejlesztgetenél valamit, esetleg, de az is elketyeg egy 5 éves videokártyával. Egy Raspberry Pi-n is meg lehet tanulni programozni...

Az meg a másik, hogy te oké hogy "megtanulsz programozni", de utána honnan lesz 1) munkád, 2) olyan munkád, ahol a saját laptopodat kell használnod?

2021. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Hááát éppenhogy elég lesz rá. Talán fut rajta a Wolf3D DOSBoxban... :-)
2021. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


“Munka” alatt arra gondoltam, hogy portfólió készítés...

Nyílván nem lesz munkám még, amint tudok valamennyire programozni.


Egyébként egy bootcampet akarok először elvégezni, aztán levelező tagozatos egyetemi képzésre is lehet hogy jelentkeznék...


Egyébként most néztem egy másik kérdést.


Oda egy 120 ezer forintos laptop volt belinkelve és szétszedték a válaszolók a kérdezőt, hogy ezt mégis hogy gondolta...


1 millió forintos laptopokat linkeltek, azt mondták minimum 8 magos processzor kell már ahhoz is hogy az egyetemen tartsa a lépést és azt is mondták, hogy 15 col nagyon kicsi a programozáshoz.


És az ilyen válaszok 100%-ra lettek értékelve.

2021. ápr. 21. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:
A 15 col valóban pici, de mondjuk 150-200 ért már lehet találni jó gépet.
2021. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert ez a gyakorikérdések: tele van hülyékkel, ha épp olyan szériát fogsz ki. De teljesen felesleges ennyit költeni egy olyan dologra, amiben lehet nem is leszel jó. De ismétlem, ha profi lennél sincs szükséged ilyen drága laptopra. Most eléggé felment a laptopok ára, ha olyat akarsz venni, ami azért hosszabb távon kitart, és minden téren kiszolgál, én 300+ körül mondanám.
2021. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5-nek: Viccen kívül, inkább menj el péknek ezzel a hozzáállással, hiszen megsütheted a tudományodat... :-)
2021. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tényleg azt látom, hogy ezen az oldalon csak a kötekedés megy....

Szinte ugyanazt a kérdést tettem fel, mint az a másik kérdező csak drágább laptoppal + egy monitorral, ezért le vagy hülyézve, a másik kérdező meg egy olcsó laptopot linkelt be, Ő is le lett hülyézve...

2021. ápr. 22. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

#9-nek: Mert az, hogy jó programozó legyél, nem azon múlik, hogy milyen drága számítógéped van.


...csak azon múlik, hogy milyen jellegű programokat akarsz fejleszteni, de ha most kezded, nem hiszem, hogy egy "console"-os alkalmazáshoz szükséged lenne 32 magos processzorra meg 128GB DDR4-es RAMokra, nameg valami másfél millióért ajánlgatott videokártyára és egy ívelt képcsöves 34"-os monitorra.


Ahogy valaki előttem is mondta, végülis egy Raspberry Pi-n is tudsz programokat írni, az meg mindennel együtt kijön 50 ezerből.


Persze-persze a programok fordítása gyorsabb gépeken gyorsabban történik, és gyors gépet drágábban adnak... ...de ha 5 másodpercel többet vársz, abba még nem fogsz belehalni.

2021. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!