Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pofátlanság lenne máshonnan...

Pofátlanság lenne máshonnan lopni a kódot?

Figyelt kérdés
Nem vagyok programozó viszont mindig érdekelt és sok dolgot meg tudok csinálni. Mivel vannak ismerőseim ezért beajánlottak egy helyre és megbíztak egy munkával. Viszont a kódnak van egy olyan része ami már fent van a neten és nekem nem kellene gondolkozni hogy ezt a problémát hogy oldjam meg és megírnom sem kellene. Pofátlanság lenne hogyha lelopnám a kódot és tovább adnám? Vagy ilyenkor illik szólni hogy nem teljesen én írtam az egészet?

2021. máj. 11. 15:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
StackOverflow-n illetve más hasonló fórumokon fent lévő anyagokról lenne szó. A teljes munka nagyjából 150 ezer sor ebből körülbelül 4000 sor van innen-onnan összekalapálva.
2021. máj. 11. 18:06
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Hiába lett törölve, a nyolcas akkor is hülyeésgeket ír.

Nézzen utána mi is az a Bitorlás.

A lopással kapcsolatos marhaságai is magukárt beszélnek.


A szoftver lopás egy köznyelvi fordulat.

Valójában ilyen cselekmény, hogy valaki szoftver forrását lopja, szerzői jogi jogsértés, ami hazánkban elég keményen büntetendő. Ráadásul hivatalból üldözendő, tehát nem kell a sértett feljelentése az eljárás megindításához.


A magyar jog egyébként nem ismeri el a nemzetközi licenszeket.

Ez azt jelenti, hogy én hiába teszem közzé copyleft licensszel a saját alkotásomat, azt más büntetlenül nem használhatja fel, csak akkor, ha én eseti licenszet adok neki, tehát névre szólóan nyilatkozok, hogy xy felhasználhatja a forrást és én minden ezzel kapcsolatos jogról lemondok.


Igen, egy for ciklus is jogsértés, ahogy egy négy soros WC versike is pontosan ugyanabban a jogi védelemben részesül, mint Erkel Ferenc Bánk Bánja.

A jog nem is vizsgálja a mű forgalmi, vagy művészeti értékét.

2021. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy beadandó, teszt feladat miatt ezen rágódni több mint felesleges.


Inkább más hatás miatt aggódnék: nem a te tudásodat tetted bele a dologba.


De mikor rendes projekten fogsz dolgozni, akkor nem teheted meg, hogy innen-onnan beleteszel kódot, mert az üzleti céllal készül, eladásra. Ha az kiderül, verzió követő rendszerből visszanézhetik, és az a legkevesebb, hogy kirugnak, hanem szépen és mélyen akár a zsebedbe is nyúlhatsz.

2021. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezert nem hasznalok linuxot! Az egesz open source minden ingyen van egy nagy humbuk! Baazd meg magad GNU.
2021. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!