Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor is érdemes programozónak...

Akkor is érdemes programozónak tanulni ha csak minimálisan érdekel?

Figyelt kérdés
Tehát hogy úgy fogalmazzak, hogy nem hobbiként tekintek rá hanem munkaként. Tehát alapvetően annyira nem nyűgöz le, de el tudom vele ütni az időt
2021. máj. 11. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetően olyat kell csinálni ami örömet okoz az embernek.
2021. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem. A programozás kicsit olyan mint a művészet ha nem vagy ráhangolódva max. középiszntű programozó lehetsz.
2021. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
79%

Igazán jól csak akkor lehet, ha van benned érdeklődés, egy csepp fanatizmus és szereted csinálni.


Ezek nélkül is lehet csinálni valamilyen szinten ha van tudás mögötte, de úgy eléggé favágás jellegű lesz.

2021. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Őszinte leszek, igen. Ha csak azok lennének alkalmasak programozásra akik szívvel lélekkel csinálják és tényleg imádják akkor olyan emberhiányunk lenne hogy elképzelni nem bírnám. Valószínűleg nem leszel a legjobbak közt, meg unni is fogod eléggé, de őszintén a munkák nagy részét nem élvezik az emberek, csak valamiből meg kell élni, és ha már lehet választani akkor én is olyas valamit csinálnék amit jól megfizetnek és nem teszi tönkre a testem.
2021. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Persze, van rengeteg gyujto multi itthon, ahova siman be lehet kerulni gyengebb programozokent is. Nyilvan nem lesz millios fizetesed, de normalis eletszinvonalat tarthatsz fenn igy is.

Ha tenyleg a legalja vagy, meg akkor is ott vannak a KKV-k. Ehen halni egesz biztosan nem fogsz.

2021. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Erre szoktam azt mondani, hogy: "akár így is lehet csinálni, csak minek?"
2021. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Nem is tudom, hogy valamiből megéljen? Esküszöm csak programozóknál látom ezt a kultuszt hogy minden áron imádnia kell. Akit nem érdekel semmi amiből pénzt lehet csinálni az inkább haljon éhen, véletlen se dolgozzon olyat amiért nem rajong?
2021. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:

"csak programozóknál látom ezt a kultuszt hogy minden áron imádnia kell"


Amennyire látom nem volt olyan szélsőséges válasz a tiéden kívül hogy imádnia kell.

Arról volt szó hogy az (sok egyéb mellett is amit nem emeltél ki) segíthet abban hogy jól (és nem utolsó sorban szívesen) végezze a munkát.


"Akit nem érdekel semmi amiből pénzt lehet csinálni az inkább haljon éhen"


Ez a te hibás, erőltetett következtetésed.

Vannak bizonyos adottságok amik kellenek bizonyos munkákhoz.

Pl. nem árt ha egy állattenyésztő szereti az állatokat.

Az se baj ha a hivatásos sofőr szeret vezetni, stb :)

Magyarázzam-e miért, vagy belátod magadtól is?


Persze vannak munkák, jellemzően egyszerű tevékenységek, adatrögzítés, újság kihordás, fizikai munka amihez nem kell ilyen adottság.

2021. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 "csak programozóknál látom ezt a kultuszt hogy minden áron imádnia kell" Ez kifejezetten #6 barátunknak szólt, nála pedig nem arról volt szó hogy segít-e a munkában hogy ha szereti is csinálni, hanem hogy minek csinálja így egyáltalán, tehát azt sugalja hogy akit nem érdekel valami azt ne is csinálja, mert minek.


"Akit nem érdekel semmi amiből pénzt lehet csinálni az inkább haljon éhen"


Így ez a következtetésem már nem olyan erőltetett egyáltalán szerintem, annak kontextusában hogy mire válaszoltam éppen.


"Magyarázzam-e miért, vagy belátod magadtól is?"


Nem kell hülyének kezelni azért ne aggódj :)

2021. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

#7-nek: A #8-as egészen értelmesen fogalmazta meg... ...igen az tényleg nagyon rossz, ha valakit semmi sem érdekel és valamiből mégiscsak meg kell élnie...


DE, ha valamit igazán jól akar valaki csinálni (bár annak mondjuk nem a megélhetés és a pénz a célja), annak igenis szeretnie kell azt amit csinál.


Megnézheted az orvosokat is, nem azt mondom, hogy mind csak a pénzre hajt, de majdnem. Pedig ott igencsak felelősségteljes feladatot kellene ellátniuk. Mondhatni emberek életei függnek tőlük. De azt is elmondhatjuk, hogy manapság szarnak az emberek életére is, hogy miért? Mert túl sok van belőlük!


A politikusokról meg ne is beszéljünk, véleményem szerint az a jó politikus, amelyik halva születik... :-) ...semmi hasznuk sincs, mondhatni a társadalom selejtjei, és qrvasokan vannak!


Még egy étel is finomabb, ha szeretetből csinálod!

2021. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!