Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdem nagyon elveszteni a...

Kezdem nagyon elveszteni a reményt, a motivációt a programozásban... Honnan tudhatom, hogy van-e értelme kitartani és folytatni, vagy hagyni a fenébe?

Figyelt kérdés

Mióta élek, programozó szeretnék lenni. Van néhány elkezdett, de befejezetlen hobbi projektem, mint például portfólió, blog, egy ilyen oktatást támogató oldal(olyasmi mint a udemy), kisebb programok, mint bruttó-nettó kalkulátor ahol választhatsz hogyan számoljon, egy todo szerű filmlista amihez hozzá adhatsz filmeket, meg id/sorszám alapján hozzá rakhatod őket a "megnézve" kategóriához.

Pythont és különböző csomagokat használok, mint pl a Flask. Néha próbálgatom a nodeJS-t, régebben a php-t, de úgy érzem, semmi értelme annak amit csinálok.

21 vagyok, semmi kilátással a jövőre, egyetemre sosem lesz esélyem mert kevés pontszámom volt és kissé nehezebben tanulok mint mások, sosem voltam versenyeken és a matekom közép szinten is csak négyes, valamint pénzem sincs, mert álláskereső vagyok már egy ideje de még egy help desk-re se akarnak felvenni...

A programozás egyre... Unalmasabb? Ez a megfelelő szó talán? Hiszen bármit is csinálok, nem jutok előrébb, nem tudom publikálni azokat, ha mégis, Csak azt kapom, hogy mekkora sz*rok amiket csinálok. Az OOP elég messze áll tőlem,mert sosem tanultam suliban, amikor pedig magamtól próbáltam volna gyakorolni, sosem akart működni amit csináltam. Ezen felül, már unom, hogy napi 4 stackoverflow topicot tegyek fel, mert épp valami nem azt csinálja amit kellene, vagy mert egy dokumentáció egy részét nem tudom felfogni, mit takar... Úgy érzem, egyre távolabb kerül tőlem ez a dolog és már az elkezdett dolgokat se vagyok képes befejezni, előrébb haladni mert ahogy írtam, semmi értelme... Már nem tudom mihez kezdjek. Azt tudom, hogy egyhelyben tipegek.


Honnan tudhatom, hogy mikor hagyjam abba végleg, vagy épphogy folytassam a programozást? Mi lehet az a "jel"? Ha végül folytatnám, ugyanúgy nem lenne értelme csinálnom a fent írott dolgok miatt... Akkor minek?:/

Nem tudom, mit tehetnék. Semmiből sem vagyok jó, semmihez sem értek... Annyira reménytelen ez az egész élet dolog...


2021. máj. 14. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Fiatal vagy még, sok minden áll előtted, de nem biztos, hogy a programozás a neked való szakma. Ha nem megy, el kell engedni, nem szégyen, én is sok dologgal megtettem már, mert beláttam, hogy nem nekem való. Mindenkinek megvannak a határai.

Ez a napi 4 SO kérdés nyilván túlzás, de a heti kettő is durva lenne. Én 15 éve hobbi programozok, de ilyen fórumra kiírt kérdésem van kb. kettő.

Egyébként a programozás az egyik legszivatósabb dolog a világon. Ha épp nem tudod kitalálni, hogy a dokumentációban mire gondolt a szerző, akkor órákat, sőt napokat el lehet szüttyögni egy kis apróságon is. Nekem például 3 napba telt, mire rendesen felfogtam, mit is csinál pontosan a select függvény ( [link] Biztos nehéz felfogású vagyok...

De ha az egyik dokumentáció nem világos, akkor megy az ember a következőhöz, ha az sem, akkor a következőhöz, vagy példaprogramokat olvasgatunk...


Ha javasolhatom, ne kezdj nagy projektbe, amíg nincs meg hozzá a kellően erős alapod, és ne is akard publikálni azt. Csinálj látványos apróságokat, amik elégedettséggel töltenek el. Mittudomén, rakj össze valami egyszerű weboldalt, csapd be egy Androidos webviewbe és add ki appként, vagy ilyesmi... a fröcsögéssel ne foglalkozz; ha tényleg szar a program, akkor javítani kell, de aki csak rosszindulatból ír, azt le kell szarni.

2021. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

...én a helyedben, ebben a szituációban a következőt csinálnám:


1.: aludnék egy nagyot

2.: megnéznék pár filmet, miközben benyomnék pár tábla csokit


Látszólag ennek sincs semmi értelme, viszont arra nagyon jó, hogy közben megfogalmazódjon bennem az, hogy mihez is lenne kedvem, vagy hogyan tovább.


...persze a fenti pontokat kicserélheted ivászatra is, vagy bármire ami téged érdekel, pontosabban kikapcsol.

2021. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annak idején, még a PC előtt egy ember meg tudott írni egy kisebb játékot. Azóta minden egyre bonyolultabb, összetettebb lett. Ennek oka, hogy nőttek az elvárások és lehetőségek is. Már egyre jobban specializálódni kell, ahogy nő az adott szakmában lévő összes ismeret mennyisége, mivel nem tudod egyedül átlátni az egészet, főleg nem úgy, hogy rutinos legyél, de ez szinte mindenhol megfigyelhető, viszont az egyéni "harcosok" számára frusztráló lehet.
2021. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem élvezed fölösleges erőltetni, nem lehet csinálni egy szakmát évtizedekig, amit már most se szeretsz. Keress olyasmit, amiben örömöd leled.
2021. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Tedd fel magadban a kérdést, hogy mit csinálnál szívesen programozás helyett. Ha van ilyen, és meg lehet belőle élni, akkor csináld azt. Ha viszont nincs ilyen, akkor maradj a programozásnál! Ez nem túl bonyolult.


21 vagy, az még elég fiatal, így mély tapasztalatod nem is lehet, tehát nem érdemes az eddigi életed alapján azt mondani, hogy ez rossz. Ha érdekel, akkor csináld, ha nem, akkor ne!


Írtad az OOP-t is, hogy nem sok közöd van hozzá! Van egy csomó videó Youtube-on ezekről full ingyen, kezdőszinten is, csak szét kell nézni, és egyből meglátod hogy mit és hogyan érdemes csinálni.


Szóval két kérdést érdemes tisztába tenni.

1.) Érdekel-e vagy sem ez az egész, olyan szinten, hogy ebből élj meg.

2.) Amennyiben az első kérdésre igen a válaszod, akkor olyan dolgokat tanulj, amire van igény a munkerőpiacon, amiket kérnek az álláshirdetésekben, amivel viszonylag könnyű elhelyezkedni.


Ha meg nem ebből szeretnél megélni, akkor akkor használd a programozást, ha tényleg szükséged van egy programra, mondjuk egy hobbiprojektnél. Például hogy automatizálj egy folyamatot, vagy bármi más. És egyébként meg dolgozz más szakterületen (akár a későbbiekben).

2021. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

Remek dolog ért. Csalódtál.

Ráadásul fiatalon. Ez nem mindenkinek adatik meg. Vannak akik csak kétszer ennyi idősen jutnak el idáig.

Neked itt a lehetőség, hogy leporold a térdeidet és valami más, valami új után nézz.

Rajta, és sok sikert.

2021. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!