Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jó ingyenes toturiálok,...

Jó ingyenes toturiálok, megoldandó példák, szabadon elérhető egyetemi jegyzetet / könyv amiből egy haladó programozó gyorsan meg tudja tanulni a C#-t?

Figyelt kérdés

Másodéves Mérnökinformatikus hallgató leszek jövőre. Van tapasztalatom több programozási nyelvvel is, a tananyagból kifolyólag főleg C-t, C++-t ismerem.

Jövő félévben Java lesz.

Munkához viszont úgy néztem, és azt tapasztalom, hogy egyre több helyen a C#-ot kezdik bevezetni. Pl. ott ahol én szeretnék dolgozni akár most nyáron fizetett asszisztensként.


Olyan "segédanyag" kellene amit nem kezdőknek írtak és kb. 2-3 hét alatt meg tudom tanulni belőle a C# nyelvi sajátosságait, egy C++-hoz képest.



2021. jún. 3. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
4. félévig legyél türelmes
2021. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel ignorálhattad volna a kérdésem...
2021. jún. 3. 21:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de van több rossz hírem.


1# jól mondta, minimum 4 félév végéig várnod kell.


Engem egy családi ismerős próbált be protezsálni egy kezdő pozícióba. Senior fejlesztő volt, de a HR még így is azt mondta neki, hogy 1 évesként még meg sem nézik a CVmet.


Tehát nem mond hülyesét az első. Lehet valami csoda folytán neked sikerül, de kicsi az esélye. Legtöbb helyen szóba sem állnak veled.


A második szomorú hírom, hogy nagyon is kezdő vagy még, amit pedig ez a mondat elárul "Van tapasztalatom több programozási nyelvvel is, a tananyagból kifolyólag főleg C-t, C++-t ismerem.".


Ha főleg a tananyagból van tapasztalatod akkor az édeskevés. Rettenetesen alap az amait megtanulsz Programozás 1 és Programozás 2 tantárgyból.


BMEn van 1000 emberből mindig 1-2 aki konkrétan programozó zseni és a tanár is nézi mit művel a billentyűzet előtt. Ez ritka és bocsának ha pont ezen kevesek egyike vagy, de a kérdés alapján nem hiszem.


Amúgy egy tuti tipp.


C# helyett Javával foglalkozz és előre csináld meg már most a beadandót, ami egy Swing applikáció lesz.


[link]


Lényegében ha 100%ban ezt a Udemy kurzust adod be az már egy 5ös. (Ez csak egy példa, nyílván ne másolj le semmit)

2021. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Egyetértek az összes előttem szólóval, ahogy azzal is, hogy 4. félév végéig engedd el. Amúgy fogsz tanulni c#-ot itt is, pont 4. félévben.
2021. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Vegyél fel pár udemy kurzust, igaz, fizetős, de nem kerül sokba, és nagyon jók.


Nekem, programozáshoz kevésbé értő villanyosként legalábbis tökéletes. Jól magyaráznak. Vedd fel pl. a Tim Buchalka Java kurzust! Igaz, én most a Pythont nézem tőle, de nagyon jól magyaráz. Aztán lehet, hogy az infósoknak már túl buta ez az udemy szint. Nem tudom.


A tananyagra reagálva pedig, bár villanyos vagyok, mi progon nagyon alap dolgokat tanultunk, azt is sz.rul. A céges tanfolyamon egy nap alatt többre jutottunk, mint az egyetemen fél év alatt

Otthon pedig fél-egy hónap alatt tanultam többet, mint az egyetemen fél év alatt. A helyedben átnézném azt a C-t is. Szintén tutorialspoint, w3schools, udemy etc. keresgélj jó tananyagot.


Én mindenekelőtt a C-t nézném át a helyedben alaposan (fogalmam sincs, hogy nektek mit tanítottak), aztán koncentrálnék az objektumorientált programozásra. Persze nem szentírás, amit mondok, én csak villanyos vagyok, de szerintem többen egyet fognak velem érteni.


F

2021. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egyébként jó hallani, hogy megint semmi értelme nincs 3.5 évig szopni az egyetemen azon túl, hogy kapunk egy papírt.


Azt, hogy nem vagyok kezdő, pedig úgy értettem, hogy nem kell bemutatni, nekem mi az a class, vagy egy objektum model stb. Nyilván nincs kész tapasztalatom... De nem abszolút kezdő vagyok.

2021. jún. 4. 09:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Viszont azért C#-ot meg szeretném tanulni, pont azért mert 90%-ban biztos vagyok benne, hogy azzal fogok dolgozni ha majd egyszer.
2021. jún. 4. 09:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6# Ez a szak nem arról szól, hogy programozót csináljon belőled.


A későbbiekben lesz szoftverfejlesztés specializáció, de 2. évben is jobban ráfeküdtök a szoftverfejlesztésre, de nem erről szól ez a diploma.


Az első évben bevezető semmiségeket vesztek + matematikai, fizikai alapokat.


Lényegében a "bevezető" részen vagy túl. Még persze, hogy sehova sem vesztenk fel, de van értelme a diplomának.


"nem kell bemutatni, nekem mi az a class, vagy egy objektum model stb."


Ez meg még tökéletesn a kezdő szintbe esik. Ezt a Programozás 2 tantárgyban tanultátok meg, elég felületesen ... majd programozás 3 tantárgyban folytatjátok ezt és egyébb más tantárgyakban következő évben.


Ezt meg nem sértésből mondom, de soha sem progrmaoztál C#ban, nem feltétlenűl ismered a lehetőségeit. Így nem tudod kimondani, hogy "90%ban biztos" vagy, hogy ezt fogod csinálni.


Nekem is és kb mindenkinek voltak hasonló elképzeléseik még a tanulmányaink elején és az igazság az, hogy sokszor teljesen mást csinálsz majd mint amint az elején elképzeltél, hiszen amikor ezt kitaláltad még csak korlátos belátásod volt a szakmára. Ez csak egy kis gondolkodtadtó, hogy nem feltétlenűl kell a C#-ot keményen tolni, mert 1-2 helyről hallottál valamit és láttál pár álláshírdetést.

2021. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

#6


Ismétlés a tudás anyja. Én csak ennyit reagálnék erre.


#5

2021. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 ne ezt szűrd le belőle. Az egyetem mellett, vagy utána tanulsz egy-másfél hónap alatt többet otthon mint az egyetemen fél év alatt - nem egyetem nélkül, ez hatalmas különbség. Exponenciálisan könnyebb lesz a programozás egy bizonyos szintig, aztán megint átmegy nagyon nehézbe - de ezt a szintet sehol sem várják el tőled, csak borzasztóan jól megfizetnek ha esetleg megy. Az alapok elsajátítása(teljesen nulláról) nem egyszerű, az egyetem arra minimum tökéletes, hogy rádkényszeríti hogy ne hagyd félbe. Én sosem tanultam programozni iskolában, de utólag már nagyon bánom - épp ugyanez a szöveg vette el a kedvem, hogy egyetemen nem tanítanak meg érdemi szinten programozni, ami igaz is, viszont ha van beadandó, meg határidő, akkor kénytelen vagyok végigseggelni azt a rengeteg, szörnyen unalmas részt aminek nem látom hogy hol fogom hasznát venni.

Egy év tanulással egyébként tényleg csak útban lennél mindenhol, de megkockáztatom hogy két év után is, azért gondolod hogy ismered a nyelvet, programozást, mert még nagyon keveset tudsz, minél tovább csinálod annál inkább látod hogy mennyi mindenről nincs halvány elképzelésed sem.

udemy tutorialokra +1, nem mindegyik, de sok tényleg nagyon jó, olcsók is, ha meg nem tetszik van 30 napos refund.

2021. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!