Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy készüljuk Java gyakornoki...

Hogy készüljuk Java gyakornoki szintű interjúra?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy náluk a helyszínen 2 órás kódolás interjú lesz és azt követően egy technikai interjú.


Jelenleg BME Mérnökinformatikus szak 4. félévével végzek és még soha sem volt ilyenben részem.


Mire lehet számítani?


Az álláshírdetésben ez volt:


Elvárások:

● Java nyelv alapszintű ismerete

● Objektumorientált gondolkodás

● Angol vagy német nyelvtudás

● Jó kommunikációs készség


Előnyt jelent:

● Design Patternek ismerete

● Német nyelvtudás


Tehát jelentkezni mertem a BME által felruházott tudásommal, ami nem sok, mert azt írták hogy "Java alapszintá nyelvismerete".


Ezek alapján miből lenne érdemes felkészülnöm?

Milyen jellegűek lehetnek a kérdések?

Kódolás terén mit várnak el az első interjúban?

(Tehát itt számítha valami bonyolult algoritmikus feladatra vagy azt tesztelik ilyenkor, hogy tudom-e a Java adta nyelvi elemeket használni?)


Stb... bármit írhattok. Kicsit izgulok, mert még soha sem volt ilyenben részen.


Előre is köszönöm.



2021. jún. 7. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom valami alap OOP feladat lesz. Pl. kepezz le egy konyvtarat vagy bevasarlokozpontot Java objektumokra, irj hozza par metodust meg ilyesmi.
2021. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell nagy dologra számítani. Általában annyi, hogy írj 2-4 osztályt, meg egyet ami összefogja az egészet, olvass be billentyűzetről vagy fájlból adatokat, ez alapján példányosítsd az osztályokat, majd lehessen velük műveleteket végezni, például keress ki x-y tulajdonságút. Matek olyan szinten kerül elő, hogy például GPS koordinátákat tárolunk és távolságot kell számolni, vagy dátumok közt eltelt időt, számsorozat, meg ilyen egyszerűekre gondolj, nem egy analízis ZH lesz.
2021. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát érettségi szintű feladat, csak annyi hogy itt szépen OOP alapján tiszta kódot kérnek.
2021. jún. 7. 15:24
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Ez a cég egészen biztos, hogy gyakornoki állást hirdet?
2021. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem gyakornokit hirdet.


A fenti elvárásokat írták + hogy legyen hallhatói jogviszony.


Meg hogy heti 20-25 órát kell vállalni.


Az állás címe az volt hogy “Java Programozo” de a inkább diákmunkának nézki.


Plusz a CVm alapján behívtak, amin látszik hogy még semmit sem csináltam.


Tehát nem gyakornok leszek. Még nem most csinálom a kötelező gyakorlatomat.

2021. jún. 7. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

"Plusz a CVm alapján behívtak, amin látszik hogy még semmit sem csináltam.

Tehát nem gyakornok leszek."

Mi? Ez hogy jött össze? Ha nem tudsz semmit, akkor leszel kb. gyakornok.


Amúgy szerintem amiket mondtak azok nem lesznek. Mármint ezek egy interjú alatt túl sok időt felemésztenek. Szerintem inkább szóban tesztelik, hogy OOP-hez mennyire értesz. Tehát ilyen egyszerűbb kérdések lennének, hogy ezt vagy azt hogy valósítanád meg.

A programozás az max 1-2 függvénnyi, hogy kiderüljön, hogy tényleg vágod-e.

Továbbá logikai kérdés még lehet, ami lehet, hogy egyáltalán nem programozás. Zoknit húzol a fiókból vagy valami mérleges feladat.

A nyelv meg nyilván beszélgetés szintjén lesz.

2021. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6# Azt mondták hogy 2 órás teszt írás lesz, ami alatt programozásra gondoltak.


Ezen minimum 70%ot kell elérnem.


Így ha nem is programozásos feladat még azt tudom elképzelni, hogy van egy tényleges teszt, amin végig kell kattintgatnom. Pl.: Többválasztós vagy időnként valamilyen kód részletet kell írnom.


Ez elvileg 2 óra lesz. Ez után jön a szóbeli elbeszélgetést egy másik időpontban.

2021. jún. 7. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

#7

Bocs, én olvastam figyelmetlenül.

Akkor igen, simán az lesz, amit mások mondtak

2021. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
2-es vagyok, én már voltam ilyen interjún, kétszer, onnan tudom. Először egy teszt, majd utána egy beszélgetés. Ha minden jól ment, akár másnap mehetsz is dolgozni. Lehet, hogy a teszt és a beszélgetés nem egy napon lesz, de lehet, hogy rögtön egymás után lesz és míg szóban kérdezgetnek, valaki kiértékeli a tesztet.
2021. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Végül sikeres volt az interjú?
2021. jún. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!