Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztés OKJ vagy...

Szoftverfejlesztés OKJ vagy egyetem?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy OKJ képzés elvégzése után is lehet programozói munkát vállalni, vagy diploma szükséges hozzá?Tapasztalatokat, javaslatokat is várok.

2021. jún. 28. 01:13
1 2
 11/12 Alex Fly ***** válasza:
@9: vitatkozhatsz... Én is most végeztem szoftverfejvesztőként, szóval tapasztalatból beszélek. Nyilván nem lehetett túl sokat foglalkozni pl. az OOP-al, illetve a szabvány vizsgafeladatokat meghaladó ismeretekkel, viszont aki megtanulta amit kellett, annak nem okozhat gondot a netrn elérhető dokumentáció megértése - ez ha máshol nem is, a záródolgozat írásánál egyértelművé vált... Akinek pedig ez még mindig problémát jelent, az el sem jutott a vizsgáig.
2021. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11: Persze, van benne igazság, de azért nálunk az osztály 90%-a olyan, hogy egyáltalán nem érdekli a szakma, és csak a papírért csinálta. Bár fogalmam sincs, hogy ennek mi értelme így, de ezt ők mondták.


És az is igaz, hogy 40 ponttól számítottak a vizsgák megfeleltnek, elméleti és gyakorlati is ha jól tudom. Érdekes módon nagyon sokan ezen a szinten teljesítettek. Nyilvánvalóan a "tanárok" belenyúltak, és a rengeteg kedvezmény mellé még feltuningolták az eredményeket.


Tudom, hogy olyanok is átmentek, akik kb semmit nem csináltak az egész képzés alatt, csak bejártak, meg elvoltak maguknak.


És bőven több mint a fele ilyen kategória. Ezeket egyáltalán nem érdekli a szakma. Ilyenek kaptak most papírt.

2021. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!