Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python-t vagy Java-t javasolto...

Python-t vagy Java-t javasoltok kezdőnek programozni?

Figyelt kérdés

Python-t vagy Java-t javasoltok kezdőnek programozni?

A lényeg hogy sokrétű legyen a felhasználása.



2021. júl. 3. 18:47
1 2
 11/17 Alex Fly ***** válasza:
100%

@9: hogy undorító vagy nem, az ízlés kérdése. Hogy leáldozóban van-e, az pedig a nézőponté.

Viszont a Java a legelterjedtebb, legszélesebb körben alkalmazott nyelvcsaládba tartozik - azaz a C-típusú nyelvek közé. Aki ismeri, az könnyen eligazodik a hasonló szintaktikával és logikával rendelkező C, C++, C#, Kotlin, Javascript, PHP, &c. nyelvekben is, ami azért a programozás elég nagy szeletét lefedi...

2021. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A Java max annak undorító, aki C# fanatikus, vagy esetleg PHP fanatikus.

Bár a tapasztalat azt mutatja, hogy inkább véresszájú dotnetesek szidják úgy a Java-t, mint a bokrot :D


Az tény, hogy az utóbbi időben a Java veszített az erejéből. Mind a TIOBE szerint (korábban első hely, most kb a harmadik /lesz/), mobilfronton az Android lecserélte az elsődleges ajánlást Java-ról Kotlinra. Asztali app terén is JavaFx/Swing már nagyon nem menő 2021-ben. A Paypal pedig lecserélte a Java alapú rendszerét JS alapúra (NodeJS/Express), és csupa csupa jó tapasztalataik vannak. Szóval már nem csúcsnyelv a Java, de nem gondolom, hogy jó pár évig még bármi gond lenne vele. Halomra vannak Java fullstack állások, és sok bootcampen még mindig a Java van a középpontban.


Ettől függetlenül én ma már 2021-ben nem szívesen tanulnék Java-t. Persze ez csak én vagyok. Bárki előtt ott a lehetőség.

2021. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek, hogy NodeJS/Express jó és gyors, amennyiben rövid feladatokat kell ellátni vagy nagy I/O igényűek.


Kotlin-ra én személy szerint úgy tekintek, mint a TypeScript-re JavaScript oldalt. Tehát Java kategóriába veszem bele.

- TS, fordítás után Node vagy a böngésző futtatja.

- Korlin, fordítás után JVM futatja.

2021. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 zozo256 ***** válasza:

Jó, hát tény, hogy a java még mindig top3, de a python/javascript úgyis el fogja takarítani a következő években.

A C-s szintaktika pedig inkább hátrány, a kapcsos zárójelezős kód sokkal kevésbé olvasható, mint a beljebb tabulálós.

Az a bajom a java-val, hogy egy hello world program, az nem egy sor, mint python-ban, szóval kényelmetlen benne kódolni. Python-ban a fejlesztési idő töredéke a java-énak, és ráadásul még nem is olyan gyors mint egy C++.

Szóval kicsit úgy érzem semmire sem jó igazán, semmiből nem a legjobb.

2021. júl. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Alex Fly ***** válasza:
@14: igen, a Python éppen ezért ideális kezdő nyelv. Én azt szoktam mondani, hogy a XXI. század BASIC-e - aki hasonló korosztály és uhyanúgy együtt nőtt fel a háziszámítógépek (h)őskorában, az sejti mire gondolok...
2021. júl. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"A C-s szintaktika pedig inkább hátrány, a kapcsos zárójelezős kód sokkal kevésbé olvasható, mint a beljebb tabulálós."


Nálam ez fordítva van.

2021. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Alex Fly ***** válasza:
@16: persze, ez valahol ízlés dolga is. Mindenesetre egy kezdőnek elég nagy szívás egy bonyolultabb programrész esetében számolgatni a kapcsos zárójeleket és közben azt is észben tartani, hogy mindegyik nyitónak ott legyen a záró párja, ahol kell. Egy profinak ellenben ez már rutinból megy...
2021. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!