Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Grafikus végzettség mellé...

Grafikus végzettség mellé milyen programnyelvet érdemes megtanulni ami adhat egy kis pluszt?

Figyelt kérdés
Grafikusnak tanulok, utána webdesigner tanfolyamra is szeretnék menni, mellette pedig elkezdenék programozást tanulni, hogy legyen egy kis plusz ami később segíthet munka terén. Melyik programnyelvet/nyelveket érdemes alap-közép szintén megtanulni? A tanulással nincs probléma, szeretek tanulni és szorgalmas vagyok (a grafikai tudásomat is főként önállóan szerzem meg, a suli csak a papír miatt kell).
2021. júl. 15. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

OpenGL, Direct3D, WebGL, stb...


(...iskolába nem csak papír miatt kell menni, eleve olyan sulit kell választani, ami érdekel is, amúgy meg jó, mert kapcsolatokat építesz ki, nameg egy csomó dologgal megismerkedsz...)

2021. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Python, Javascript
2021. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) eredetileg nem csak a papír miatt kezdtem el, de mint kiderült sajnos rossz sulit választottam. Viszont ha már elkezdtem, be is fejezem. :)
2021. júl. 15. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként ha mondjuk Python-t tanulsz, ami ilyen célokra tökéletes, vannak köntárak, ahol kifejezetten a grafikai dolgok vannak előtérben.


Meg például a Python-t olyanok is használják, akik nem kifejezetten programozók.


Szóval lehet a te igényeidnek ez lenne a legjobb.

2021. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Csak egy pár:

[link]

2021. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pythonra plusz egy szavazat. Én java - javascript - sql és most a python sorrendben tanultam a nyelveket. Js jó, de nem szép a pythonhoz képest.
2021. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2021. júl. 15. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A pythont hol lehet grafikára hadználni? Meg lehet rajzolni paintben, amit a python turtle-lel rajzolni lehet
2021. júl. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8-nak: Hagyd rájuk, hülye ez mind... :-)
2021. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: A kérdező programozási nyelvet kérdezett, nem rajzprogramot. De ha nem érted a lényeget, akkor mindegy is.


Egyébként nem a rajzoláson van a hangsúly, hanem a programozáson, amit érintőlegesen fel tud használni grafikai dolgokhoz. Ha elmész a linkre, amit belinkeltem fentebb, láthatod, hogy vannak képfelismerők, képfeldolgozók, képmanipulálók stb. Ezek mind kapcsolódnak a grafikához, ami a kérdezőnek programozási pluszt jelenthet a meglévő grafikai ismereteihez.

2021. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!