Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet kell tudni a gamemaker studio használatához?

Figyelt kérdés
Életemben nem használtam még úgyhogy szinte semmit nem tudok azon kívül, hogy 2D-s játékokat lehet benne fejleszteni. Én python-ban tudok programozni az elég ehhez? Hallottam olyat is, hogy programozási nyelv tudása nélkül is simán lehet használni bár az igen csak fura lenne.

#programozás #C++ #Python #IT #C# #gamemaker studio
2021. aug. 15. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

[link]


"A programot arra tervezték, hogy használói könnyedén, minden programozói tudás nélkül készíthessenek, fejleszthessenek egyszerűbb játékokat."

2021. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor miért használják profi programozók?
2021. aug. 15. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Profi programozók használják? Ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim, de ha biztosra akarsz menni, akkor egyenesen ezektől a "profi programozóktól" kérdézd meg.
2021. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Oktatásban való felhasználása [link]


"A Game Maker programot Mark Overmars írta, az Utrecht-i Egyetem professzora, részben tanítási eszközként tanítványai számára. A programot hasznos tanítási eszközként kezdik felfedezni az általános iskolákban és középiskolákban, a könnyű kezdés és az összetett programozói nyelv miatt."

2021. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

A Game Maker nyelv (GML) [link]


"A GML (Game Maker Language) egy programozási nyelv a Game Makeren belül, melynek segítségével összetettebb problémákat is meg lehet oldani szokásos programozással, szembeállítva az általános drag-and-drop rendszerrel. A nyelv szintaktikája kölcsönvesz elemeket más programozási nyelvekből, mint például a C, a C++, és a Pascal. Ez némi zavarhoz vezetett, és olyan tévhitet okozott, hogy az ilyen nyelvek egyenesen felhasználhatóak a Game Maker-ben.


Eredetileg a GML arra volt tervezve, hogy kiegészítse a drag-and-drop felületet, engedve ezáltal a tapasztaltabb felhasználók számára, hogy programjaikat további tartalommal töltsék meg. Ám az újabb verziójú Game Maker-ek valójában már a GML-t használták alapjukként, az összes drag-and-drop funkció pedig előre meg van írva GML scriptként.


A GML továbbá magában foglalja a DLL-ek betöltését és használatát. Ezt azt is jelenti, hogy engedélyezi, hogy némely funkciók és rutinok más nyelveken legyenek megírva, például C++, Delphi, vagy Pascal nyelven."

2021. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!