Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 35 évesen van esélyem kezdő...

35 évesen van esélyem kezdő programozóként?

Figyelt kérdés

Eddig matektanár voltam. Szeretnék végre annyit keresni, hogy ne legyen gond a családomat elvinni külföldi nyaralásra.

Egy éve kezdtem átképezni magam ELTE programtervező BSc esti tagozaton.

Reális választ várok, mert eddig eléggé ellentmondásos infókat kaptam.

Puding próbája az evés, de jó lenne tudni, mire számítsak.



2021. aug. 16. 13:08
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

9: Azért, mert te buta seggluk vagy egy érettségi megszerzéséhez is, még nem kéne lebeszélned másokat.

A jó fizetés a célja, ezt meg a diploma alapozza meg és nem az a hülyeség, amit te beugatsz ide.


Így is erősen túlkoros, diploma nélkül kinevetnék mindenhol.

2021. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
82%

9-es vagyok, van diplomám, még a mesterképzést is megcsináltam. De diplomája neki is van, azaz már bebizonyította, hogy képes érte megdolgozni. A diploma nem mér mást, csak hogy hajlandó voltál-e energiát fektetni valamibe. (nyilván nem egy orvosi diplomára gondolok.)

Szándékosan hoztam példákat, és a kedves kérdezőt szívesen be is ajánlom magunkhoz, ha elvégez valami gyorstalpalót. Tudom, hogy ide be tud kerülni, ha nem hülye.

2021. aug. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

"A diploma nem mér mást, csak hogy hajlandó voltál-e energiát fektetni valamibe. "


Kösz, hülyeségből ennyi elég is volt.

2021. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
Komolyan 35 évesen jutott ez eszedbe?
2021. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

#14: Szeretek tanítani, hivatástudatból csinálom.

De az embernek változnak a prioritásai.

2021. aug. 18. 19:24
 16/37 A kérdező kommentje:
Szerintem az előképzettségem okán vagyok olyan jó, mint mások. A juniorok között azt hiszem a jobbak közé tartoznék még a 20-on évesekkel versenyezve is (logikus gondolkodással, rendszerszemlélettel, memóriával, munkabírással nincs gond). Csak erről meg kell győzni a munkaadót is. :)
2021. aug. 18. 19:27
 17/37 anonim ***** válasza:
0%

"Csak erről meg kell győzni a munkaadót is. :)"


A munkaadót majd meggyőzi a négyes ELTE PTI diplomád.

Neked azonban nem ezzel lesz gondod, hanem sokkal inkább azzal, hogy az emberek egy életkor mellé társítanak egy elvárt tudásszintet. Ez pedig neked nem lesz meg.

Ha nem lesz meg, akkor viszont automatikusan butának, alkalmatlannak, vagy minimum szerény képességűnek fognak tartani. Rosszabb esetben akár ki is közösítenek.


Én elvből ellenzem a kamuzást, a hazudozást, de mégis azt javasolnám neked, hogy a CV-dbe írd azt, hogy már jóval a diploma megszerzése előtt írtál felkérésre programokat, de úgy gondoltad, hogy a diploma megszerzésével fogsz valódi szakemberré válni.

A leendő munkatársaidnak meg hazudd azt, hogy téged mindig is inkább a kompozicionálás, a program-tervezés érdekelt, ezzel is foglalkoztál és ezért vagy kissé lemaradva az effektív kódolás területén.

Kitalálhatsz más fedőtörténetet is, de valami magyarázat kelleni fog nekik, ezt boritékolom.

2021. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
87%

Annyira engem már nem érdekel, mert már egyszer válaszoltam, de.


#13

"Kösz, hülyeségből ennyi elég is volt."

A valóság kedvéért, amit leírt az nem hülyeség. Több multi mo-i vezetőjével egyszer készült egy előadás, ami pont a tovább tanulásról szólt.

És ott olyan emberek, mint a microsoft, hp stb. vezetői is elmondták, hogy a diploma arra kell, hogy lássák, hogy tudsz tanulni.


#17

"A munkaadót majd meggyőzi a négyes ELTE PTI diplomád."

Vagy nem.

Ez már kkv-s story. Egy cég kifejezetten BME-s vagy ELTE-s diplomával rendelkezőket kerestek, mivel ezek hozták azt a színvonalat, ami nekik kellett, pontosabban ez volt a feltételezés.

Viszont az ELTE-ről olyan végzettek alkalmaztak - msc diplomával -, akik kb. semmit nem tudott megcsinálni, így rájöttek, hogy csak a BME-ről érdemes embereket felvenni.


"az emberek egy életkor mellé társítanak egy elvárt tudásszintet"

Jó, ekkora hülyeségeket ne mondj már. Pont az IT az, ahol baromira leszarják az életkort és tudják, hogy sokan átképzéssel kerültek a szakmába.


"A leendő munkatársaidnak meg hazudd azt"

Gerinces tanácsok.

Ha nem értesz hozzá, akkor ne kommentelj, nem kötelező.

2021. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

18: Ne hazudozz.

Vagy ha már teszed, ne itt.


Nevetséges vagy, és outsider.

2021. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%
Az ELTE informatikus képzését a világ legjobb Computer Science képzései közé rangsorolja a QS (Rankings by subject). A magas minőséget garantálja, hogy mesterszakjaink a vezető európai egyetemek programjaival összhangban kerültek kidolgozásra, továbbá piacvezető vállalatok támogatását élvezik. A Programtervező informatikus mesterképzésen hallgatóink Budapesten szerezhetnek nemzetközi szinten is versenyképes diplomát, karrierjüket átlagot meghaladó kezdőfizetéssel és gyakran senior pozícióban kezdhetik.
2021. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!