Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 35 évesen van esélyem kezdő...

35 évesen van esélyem kezdő programozóként?

Figyelt kérdés

Eddig matektanár voltam. Szeretnék végre annyit keresni, hogy ne legyen gond a családomat elvinni külföldi nyaralásra.

Egy éve kezdtem átképezni magam ELTE programtervező BSc esti tagozaton.

Reális választ várok, mert eddig eléggé ellentmondásos infókat kaptam.

Puding próbája az evés, de jó lenne tudni, mire számítsak.



2021. aug. 16. 13:08
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

". A Programtervező informatikus mesterképzésen hallgatóink Budapesten szerezhetnek nemzetközi szinten is versenyképes diplomát, karrierjüket átlagot meghaladó kezdőfizetéssel és gyakran senior pozícióban kezdhetik."


Aki képes elhinni, hogy bármelyik egyetemről kieső frissdiplomás képes senior pozícióban hatékonyan dolgozni, az bármilyen elvetemültségre hajlandó. QS pedig 551-600 közé sorolja a computer science subject-en belül. Ez lenne a top egyetem definíciója, amikor 650-ig mérik? Mi vagy te, valami marketinges?

2021. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

Már egyszer leírtam, de olyan igaz volt, hogy eltűnt... :-)


Szóval akkor még 1x:


Ez is olyan, amire születni kell, persze meg lehet tanulni is, de az olyan, mint amikor szárazan b*s.zol, qrva szar! :-)

2021. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%

"Aki képes elhinni, hogy bármelyik egyetemről kieső frissdiplomás képes senior pozícióban hatékonyan dolgozni, az bármilyen elvetemültségre hajlandó."


Nézd, te kis krumpliszagú hobbikertész. Tudod, az van, hogy a frissdiplomások nem kis része, kb. negyede-harmada már a diplomaosztóra úgy érkezik, mint egy cég senior pozícióban lévő munkatársa.

Tehát fölösleges neked ilyen kamu történeteket behazudnod, hogy ELTE mesterszakot végzett ember nem volt alkalmas érdemi munkavégzésre, meg a többi hülyeséged, kitalációd, mert csak jó hangosan kiröhögteted magad mindenkivel.

Csak a veled egyívású balgák szopják be a sületlenségeidet, vagy még azok se.

2021. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

#19

Nincs benne semmi hazugság, leírtam, amit más cégek magas beosztású személyei mondtak.


A microsoft-os, hp-s beszélgetés (nem emlékszem pontosan, hogy még kik voltak ott, talán ibm-től is jött valaki) 2016-ban. A kérdés, amire válaszoltak az kb. arról szólt, hogy megéri-e előbb msc-t csinálni és utána elkezdeni dolgozni vagy munka mellett elég megcsinálni.

Erre a microsoft mo-i vezetője mondta, hogy munka mellett elég megcsinálni, nekik a bsc is csak arra kell ,hogy lássák, hogy meg tudod szerezni a diplomát.

A többi résztvevő erre nem reagált, vagyis egyetértettek vele.


A másik beszélgetés pedig sokkal kisebb körben történt, amikor közös ismerősöm keresztül egy mo-i kkv-s cég egyik vezetőjével beszélgethettem és szóba kerültek, hogy milyen szempont szerint alkalmaznak ott embereket.


#20

"mesterszakjaink"

A "ti" mesterszakjaitok? :DDD

Ha ez egy idézet az ELTE oldaláról, akkor nem érv. Az egyetem feladata, hogy eladja magát, mint jó egyetem.


Amgúy igen, nem rossz a képzésük, egy csomó mindenhez elég, de van amihez kevés, és erre mutatott rá a példám is.

Nyilván nem mindenhol van ez, amit mondtam, de létezik a jelenség.

2021. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%

"Erre a microsoft mo-i vezetője mondta, hogy munka mellett elég megcsinálni, nekik a bsc is csak arra kell ,hogy lássák, hogy meg tudod szerezni a diplomát.

A többi résztvevő erre nem reagált, vagyis egyetértettek vele."


Na takarodj. Ilyet egyetlen egy felelős vezető sem ejt ki a száján. Áruld már el, név szerint ki volt az, hátha ismerem is az illetőt. Persze, honnan is tudnád, te egyet sem ismersz közülük, név szerint még úgy sem, a dumát pedig te hazudtad.


Nem vagy programozó, még csak konyítani sem konyítasz a dologhoz, a munkahelyi viszonylatokat meg még hírből sem ismered.

Ide jársz, hazudozol, eljátszod a szakmabelit, hülyítesz másokat a hazugságaiddal, kitalációiddal.

2021. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

#25

Amúgy itt lettél rettentő kínos: #23.

Elég nevetséges, hogy nem vagy képes feldolgozni, hogy nincs igaza, ezt több ember is magyarázza neked és nem vagy képes észrevenni.

Én ezeket a kommenteket írtam btw: #3, #5, #7, #18, #24.


Az a helyzet, hogy ez a komment jól be is mutatja, hogy mi a probléma veled és a hozzáállásoddal is. Kiderült, hogy több ember is tudja, hogy nem igaz, amit írsz, és egyből személyeskedni kezdesz, azért kéred, hogy mondjak neked nevet, mert akkor már személyét támadhatod.


"Persze, honnan is tudnád, te egyet sem ismersz közülük, név szerint még úgy sem, a dumát pedig te hazudtad."

IGen, a személyeskedés, ami elkerülhetetlen az ilyen "magasan" képzett körökben. :DD


"Nem vagy programozó, még csak konyítani sem konyítasz a dologhoz, a munkahelyi viszonylatokat meg még hírből sem ismered."

Amúgy ja, jobban szeretem a mérnök kifejezést, mivel software engineer vagyok, de rettentő szánalmas, hogy kiderült, hogy hazudsz és elkezdesz fröcsögni, mint valami tizenéves idióta.


"Ide jársz, hazudozol, eljátszod a szakmabelit, hülyítesz másokat a hazugságaiddal, kitalációiddal."

Jah, biztos nem te hazudsz, amikor láthatóan többen is ellentmondanak a hülyeségednek. :DDD

Tudjuk, a Föld is lapos szerinted. :DDD

2021. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"A törvény természetesen tiltja bármely potenciális jelölt elutasítását csupán az életkora miatt, a gyakorlatban a dolog mégis máshogy működik. Míg az IT ipar korábban többnyire meritokráciaként működött (tehát mindenkit kizárólag a képességei, tudása alapján ítéltek meg, minden más tulajdonságától függetlenül), mára ez átfordult egy "ne vegyél fel senkit 30 felett (de 40 felett semmiképp)" jellegű mentalitásba.


A jelenséget jól írja körül egy 2013-as cikk arról, hogy milyen érzés a BuzzFeed legidősebb alkalmazottjának lenni. A cikk írásakor 53 éves szerkesztő elmondása alapján szinte az összes munkatársának az apja lehetett volna, és nagyon elveszettnek érezte magát a munkahelyen. Néhány hónappal később "alkotói nézeteltérések" miatt végül kirúgta a nála tizenöt évvel fiatalabb főnöke.


A Slate számol be arról az esetről, amikor 2011-ben a Google többmillió dolláros kártérítést volt kénytelen fizetni Briad Reid 54 éves fejlesztőnek, akit 2004-ben rúgtak ki a cégtől. Reid állítása szerint kollégái folyamatosan lenéző megjegyzéseket tettek a korára, elavultnak és lassúnak nevezték, az ötleteit pedig "túl öregnek minősítették ahhoz, hogy számítsanak"."

2021. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"Nézd, te kis krumpliszagú hobbikertész. Tudod, az van, hogy a frissdiplomások nem kis része, kb. negyede-harmada már a diplomaosztóra úgy érkezik, mint egy cég senior pozícióban lévő munkatársa."


Ne maszatolj. Az, hogy valaki munka mellett egyetemen tanul, így alkalmassá válik az évek alatt egy senior pozíció betöltésére, az nem azt jelenti, hogy mindenki aki kiesik az ajtón a kötelező pár hetes szakmai gyakorlattal, az mehet senior developernek egy normális céghez.

2021. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

"az nem azt jelenti, hogy mindenki aki kiesik az ajtón a kötelező pár hetes szakmai gyakorlattal, az mehet senior developernek egy normális céghez."


Ezt sem tudod, honnan is tudnád?

Magyarországon IT területen két egyetem van amely etalonnak, igazodási pontnak számít. Ezek egyike a BME a másik pedig az ELTE IK.

Az utóbbin olyan erős az elvárás, hogy aki a szintet meglépi, az a tárgyi tudása okán jogosult a senior pozíció betöltésére, na meg nem kis részben azért is, mert az általa tanultak értéke is magasabb egy vidéki fősuli mérnökinfó átlagánál.


Az egyetemeknek meg nem az a feladatuk, hogy azt hazudják magukról, hogy jó egyetemek, hanem az, hogy jó egyetemmé váljanak. Na, ezt teljesítette az ELTE, nem ma és nem is tegnap.

Ennek okán írhatja azt magáról, amit idéztem.


Te viszont befejezhetnéd a hazudozást. A soraidat továbbítani fogom a Microsoft Magyarország részére, mert amit műveltél, az nem csak sima, alaptalan hazugság, de a jó hírnév megsértése is.

2021. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
90%

"Ezt sem tudod, honnan is tudnád?"

Mindenki tudja, aki dolgozott már junior pozíció felett.


"Te viszont befejezhetnéd a hazudozást. A soraidat továbbítani fogom a Microsoft Magyarország részére, mert amit műveltél, az nem csak sima, alaptalan hazugság, de a jó hírnév megsértése is."


De jó, hogy csak nekik. Azt hittem valami keményebb arcnak fogod - Pityunak vagy Janikának a kocsmában. Egyébként nem zavar, hogy több ember is kommentel és azt sem tudod ki mit írt te szerencsecsomag? 🤣

2021. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!