Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki otthon rendesen...

Ha valaki otthon rendesen nagy monitorral programozik, viszont néha néha muszáj hogy laptopon is dolgozzon (házon kívül), akkor érdemes a méretre ügyelni, vagy mivel így úgyis jóval kisebb mint az otthoni, nem oszt nem szoroz?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!

2021. aug. 29. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szar kis monitoron kódolni, legalábbis nekem az volt. Legalább egy közepes méretű laptop azért kell, főleg ha olyasmivel foglalkozol, ahol két ablakot kell párhuzamosan nézni.
2021. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a programkódból egyszerre nem kell sokat látni, bár ha több ablakot kell nézni egyidőben, akkor esetleg számíthat. Nekem a céges laptop egy asszem 14 colos masina, teljesen jól el lehet lenni vele. Konfig fájlokat szerkesztek rajta nagyrészt, de az is kb ugyanaz ebből a szempontból.
2021. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A plusz monitor hiányát hamar megérzed, de ezen nem tudsz segíteni.

Laptop méretét tekintve pedig: engem a felbontás érdekel mindig. FullHD alatt (számomra) alkalmatlan munkára. Hogy ez 14 vagy 15 vagy 17 colon van, az teljesen mindegy, mert apró betűméretet használok ígyis-úgyis. :) A kisebb amúgy "hordozhatóbb" a nagyobb pedig távolabbról is jól olvasható, de szerintem próbáld ki üzletben, hogy melyik mérete kényelmesebb számodra.

2021. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Vegyél 24" tabletet..
2021. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem munkahelyen 2db 24''-os monitorom van, néha jobb lenne egy 3. is, de nem a kód miatt!


játékfejlesztés a hobbim, 2D-s játékokat 14''-os laptopon fejlesztettem, 3D-t asztalin 1 monitorral, ritkán éreztem hiányát még 1 monitornak, az sem kódoláskor volt

2021. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy sima 15" colos laptop maga az tökéj!

Minden látsz rajta,plusz nem is nagy,nem is kicsig.

Mondjuk kicsi azért rossz mertr kisebbet látsz

2021. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4

Olyan korban élünk ahol window-os tabletek halottak,most az android meg az mac az menő,érintő felületen ki van halva az windows.

2021. aug. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#5. Akkor mi a probléma?


#7. Egyébként van érintőfelületes digitális, 16-os, 24-es, meg nagyobb is, amin Windows van, csak rohadt drága.

2021. aug. 30. 00:34
 9/11 A kérdező kommentje:

*digitális rajztábla

(De gyakorlatilag egy asztali windowsos tablet)

2021. aug. 30. 00:35
 10/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok:

hát pl kellene a felület + kód + konzol


játékfejlesztésnél meg ugye szintén 1-2 tool, pl inspector miközben teljes képernyőn tolom a gamet, mellette erőforrásokat figyelni, mi zabál sokat, mikor terhelem nagyon stb

ezt mind egyszerre látni könnyebb, mint utólag visszanézni és visszagondolni mi is történt

2021. aug. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!