Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ilyen nagyon olcsó laptopo...

Egy ilyen nagyon olcsó laptopon is megtanulhatok programozni?

Figyelt kérdés

[link]


Vennék még mellé 15K-ért egy 1TB-s külső HDD-t.


Még egyáltalán nem tudok programozni, tehát tényleg a nulláról kezdeném.

Szeretnék tankönyvekbe és online oktató anyagokba is invesztálni, ezért nincs túl nagy keretem laptopra.

És azért nem jó az asztali PC mert hol itt vagyok, hol ott helyileg…


Azért azt nem szeretném, hogy félév múlva már ne tudjam arra használni amire akkor akarom majd, ha addig sikerül valamennyit fejlődnöm a programozásban…

Vagyis ha ez nagyon tré, elfogadom és linkelhettek egy kicsivel drágábbat is ami szerintetek jobb.



Előre is köszi!



2021. aug. 30. 15:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Meg JAVA / JavaScript esetén én Linuxot használnék.

Win és Linux -on is lehet fejleszti rá, de Linuxon közvetlenebben tudod a rendszerhez használni, mert sok GUI felület JS alapú.

2021. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#7. Ebben a gépben SSD van amúgy, csak egy 128GB-os, ami nem sok mindenre elég.

Ezért vennék mellé egy külső HDD-t.


Ez pl. akkor minden szempontból jobb lenne, gondolom: [link]


Ugyanúgy SSD, de 512GB, nagyobb a képernyő is és 16GB a RAM.

Csak több mint 100 ezer forinttal drágább és nekem ez jelenleg sajnos elég sok pénz…

De ha azt mondjátok, hogy érdemes rá gyűjtenem, akkor inkább még várok kicsit.


Nem szeretnék játékot fejleszteni.

Engem jelenleg csak a weboldalak érdekelnek és a következő 2 évben minden szabadidőmben ezzel szeretnék foglalkozni, hogy minél jobban megértsem.

Ha közben el kezd más is érdekelni, azt gondolom, hogy munka mellett (nincs köze az informatikához), akkor sem célszerű túl sokmindenbe bele kóstolni…

2021. aug. 30. 16:35
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Webfejlesztéshez érdemes erősebb gépet venni, mármint általában erős gépet venni, mert a böngésző eléggé fogja a vasat + Ha node_modules mappával kell dolgoznod majd előbb utóbb, ott is jó, ha SSD-n van a projekt, és nincs lassulás. Továbbá lassan mindenhol elvárás lesz a Docker, ami szintén úgy eszi a memóriát, mint a ....


Szóval a webfejlesztés majdnem felér egy játékfejlesztéssel vason :D

2021. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Össze hasonlíthatatlanul jobb, erősebb.

Belső tároló 4× -es méretű, ram szintén, a CPU is sokkal erősebb, kijelző is szebb nagyobb...

kb. mint ha egy csivavát hasonlítanánk egy német juhászhoz. :-D

2021. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont számítsd bele, hogy megint egy 20~25% -os áremelkedés várható. Nem elég hogy "hiány" van a chip -ekből, de drágítanak a gyártók, ez 2~3 hónap mire nálunk elkezd látszódni.
2021. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%

Vegyél 20-30 rugóért egy használt sz.rt.

Neked, kezdésnek az is megfelel.


Az én asztali gépemben 4, az IBM thinkpad laptopomban pedig 1 GB RAM van, mindekettőt aktívan használom.


Neked programozni kell megtanulnod, tehár a java-t első körben felejtsd is el.

2021. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amúgy én is használt laptopon programozok, cirka 60-ból megúsztam, majdnem új, nem volt lepusztítva, minden hibáját utólag én okoztam (nem tesz neki jót, ha megfogdosom a töltésen a táp belsejét :D)

Ha jól megválogatod, hogy honnan, milyen laptopot veszel, akkor nem biztos, hogy rosszabbul jársz :D

Webfejlesztéshez meg sok sikert, én nagyon szeretem azt csinálni, mondjuk annyi mindent lehet tanulni róla, hogy sose leszek profi :D

2021. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!