Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan élitek azt meg, hogy...

Hogyan élitek azt meg, hogy allasinterjun showmannek is kell lenni?

Figyelt kérdés

Kb 50% tudas, 50% showmanship


Ha valahol lecsuszol akkor azon dolgoznod kell es sokszor nem a tudas nem eleg, hanem, hogy hogyan tudsz megnyeroen beszelni a projektjeidrol?


Mi a tapasztalat?


2021. szept. 1. 17:33
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt gondolna az ember hogy ez marketingeseknel kifejezetten fontos, de egy ilyen szakmanal mint programozas nem, de nem igy van
2021. szept. 1. 17:34
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kell.
2021. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%

A kiválasztás úgyis pofára megy.

De az interjúztatók is röhögni akarnak valakin.. :)

2021. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3mas varj azt mondod hogy looksmaxolnom kell ahhoz hogy felvegyenek programozonak?
2021. szept. 1. 17:51
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Elég kezdő kérdésnek tűnik (mi más is lenne ezen az oldalon). Nem kell "showmannek" lenned (de utálom ezeket a túlerőltetett szlengeket istenem... Magyar vagy? Akkor magyarul is tudsz beszélni. Nem vagyok öreg, de kicsit úgy érzem, aki nagyon erőlteti ezeket a szlengeket, az csak fel akar vágni valamivel, na mindegy, elnézést ha nem így lenne). A lényeg, hogy legyen szakmai tudásod és ne légy egy s*gfej, hanem toleráltan, illedelmesen tudj beszélni az emberekkel (HR ezzel ki is pipálva), ennyi, nem kell semmit erőltetni, a többi a szakmai tudásodon múlik.


Még egyszer elnézést, ha lekezelőnek tűnik a mondanivalóm, csak szerettem volna felhívni a lényegre a figyelmet.

2021. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy komoly cégnél a szakmai tudás számít.

Aki csak jópofa, arról előbb-utóbb úgy is kiderül, hogy milyen tudása van és megválnak tőle.

2021. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A HR-es azt is nezi, hogy lehet valakit integralni a tobbiek koze. Ezert nem mindegy, hogy viselkedik valaki.
2021. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem kell showmannek lenni, csak normális embernek azon felül hogy jó szakember vagy. Sosem éreztem azt, hogy nekem "el kell adnom magam", és a HR sem arra kíváncsi hogy hogy tudsz hazudni, ők azt akarják látni hogy milyen ember fog minden nap bejönni az irodába. Szóval csak magadat kell adnod azon felül hogy szakmailag meg kell nyilván felelni. Ha a személyiséged nem megnyerő számukra, azon nem sokat segít az ha megjátszod magad.
2021. szept. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Ha a személyiséged nem megnyerő számukra"...

Magyarul ezt úgy nevezik hogy pofára döntenek. :)

2021. szept. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha neked az már showman-ség, hogy az előző projectjeidről tudj folyékonyan, összefüggő, bővített mondatokban beszélni, akkor rossz hírem van számodra: a szoftverfejlesztő pozíciók 99.9%-ára nem autistákat keresnek.


@6 "Szerintem egy komoly cégnél a szakmai tudás számít."

A szakmai tudás számít mindenhol túlnyomó részt, de nem csak az. Mivel munkahelyeken vagy eleve fejlesztői csapatok vannak, vagy más területekkel kell folyamatosan kapcsolatba lenni, elkerülhetetlen, hogy képes legyél normális kommunikációra. Azaz világosan, érthetően, tömören tudd megfogalmazni gondolataid, tudj kérdezni, ha valami nem megy, ha hozzád beszélnek, felfogd, hogy mit akar a környezeted és megfelelően reagálj. Sokak számára ez már megugorhatatlan szint. Ők nem lesznek jó kollégák, nem lesznek produktívak, még akkor sem, ha ők a legnagyobb programozó atyaúristenek. Akinek ez showmanship, az menjen remetének.

2021. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!