Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Autohotkey, script, ami egy...

Autohotkey, script, ami egy fájlból, az egész szavakat kigyűjti, és egymás alá helyezi?

Figyelt kérdés

Tehát, ha egy fájlban vagy, és 2-t kattintasz akkor kijelől, egy szót. Nekem ilyen scriptre volna szükségem, annyi volna a lényege, hogy Ansii és Unicode kompatibilis legyen, minden karakterre kiterjedjen, egymás alá tegye őket, más sorba. Volt egy script, ami megcsinálta, de


@ @.reloc | đ 

 @ B AWAVATVWSHěŘ H‹!6 H1ŕH‰„$Đ 1ŔH‰„$° WŔ)„$ H‰„$Đ )„$Ŕ HŤ

z čÝó HƒřđƒG H‰ĆIľ €HƒřsHŤĽ$Ŕ @ˆwI‰˙H…öu.ë>H‰óHƒĂ


Ezeknél nem akart működni, ha viszont, segít valaki, hogy ezeknél is működjön, az nagyon hasznos lenne. :)


(Az egész szavak alatt, az 1 betűsek is bele számítanak, amiatt nem kell aggódnunk)



#Középső fokozat: #Az alkotó eszköz
2021. szept. 16. 19:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Mit nevezünk egy szónak? Két space karakter közötti tartalmat?

Mi van ha két space között egy 3. space van?

Mi van ha 2 space között egy ',' karakter van?

Mi van ha csak 2 space van?

Mi van ha nincs semmi?


Neked egy olyan rendszerre van szükséged amivel tudsz írni egy jó kis validálást regex segítségével. Autohotkey, nodejs, javascript, java, c#, döntsd el melyiket akarod használni, nézz utána.

2021. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ha space van, ha több space van, az nem számít, természetesen, az is a szóba, szó mellé, szó után fog jönni. Igen, pontosan a regexreplace végett. Ha nincs semmi, akkor a következőre ugrik. Egy szónak mit nevezünk, hát őszintén, fogalmam sincs :D Amikor kettőt kattintasz a fájlba, és kijelől valamit, az egy "szó".


Mutatom:


[link]

2021. szept. 16. 19:22
 3/27 A kérdező kommentje:
Bár én próbálkozok, mindenfélével :D És, ha sikerül, akkor a tömörítő program, is sikerül. Ha csatolok hozzá, egy második fokozatot is, majd automatizálom, a beolvasását a második fokozatú fájlnak, talán 99%-os tömörítési arány-t is elérek. Alap szavaknál, már működik, nagyon is jól, 7zip legmagasabb tömörítését már megelőztem vele.
2021. szept. 16. 19:24
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Én ezeket a kérdéseket csak azért tette fel, mert neked ezeket "le kell programoznod". A szöveg az csak egy karakterlánc, semmi több. A "szó"-t, csak mi találtuk ki, hogy valahogy elnevezzük a szavakat.
2021. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Oh, rendben, bár itt, az a helyzet, hogy hiába olvassa be a fájl-t, a script, a furcsa karakterek nem mennek bele, figyelj, nem a pénz miatt csinálom, hanem szeretem csinálni az ilyesmit, és, ha esetleg, segítesz, a tömörítő programot, oda adom.


Bár, ha úgy nézzük, nekem az is megfelel, ha a script minden egyes szót más sorba rak, csak úgy a generátor ami működik, kicsit nagyobb méretben fogja tömöríteni a fájl-t, vagyis, nem lesz elérhető a szükséges arány.

2021. szept. 16. 19:30
 6/27 A kérdező kommentje:
De amúgy, ez nagyon érdekes, mert, ha az első fokozat sikerül, utána, a második fokozattal, simán le lehet tömöríteni, még kisebb-re, és a harmadik fokozattal, megint csak, és így tovább. Annyi a lényeg, hogy a tömörítő script-nek nincs konkrét mérete, mert a fájlból fogja legenerálni a generátor.
2021. szept. 16. 19:33
 7/27 anonim ***** válasza:
63%
Kísértetiesen hasonlít az ötlet erre a 16 éves dologra: [link]
2021. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Igaz, valóban hasonlít rá, annyi a különbség, hogy ez saját ötlet, ameddig nem volt generátor, nem is lett volna lehetséges. Viszont, nem csak elmélet, mert szöveges dokumentum mellett amiben normális szavak vannak, elértem jobb eredmény-t mint a 7zip-es letömörítés, és ki is tudom bontani.


Bár nem olvastam el az egészet, de az enyém nem adatbázisra épül, hanem az enyém a "Tudatra" épül, aminek fájl olvasás az alapja.


Ha jól értem, az az adatbázis arra szolgál-t, hogy minden egyes előfordulást letudjon tömöríteni, az enyém működése, valóban hasonló, de pontosan a méretbeli különbség a lényeg, ha a script önmagát megírja, egy fájlhoz méretezve, bármilyen fájlhoz, akkor az bármit képes letömöríteni, még önmagát is.

2021. szept. 16. 19:53
 9/27 A kérdező kommentje:
Hmm, talán meg is van a megoldás, egy .ini vagy bármiféle jelző fájl, és egy módosítás térkép, ha készítek ilyesmit, akkor simán letudom felezni a sorokat, amik túlzottan hosszúak.
2021. szept. 16. 20:01
 10/27 A kérdező kommentje:
Jó, eddig perfect :D Néhány hiba van még benne, azt gyors megoldom, vagyis, nem tetszik neki, a multi-threading, mert kétszer írt egy dolgot, sajnos meg kell szabaduljak tőle, így is elég gyors lesz, szóval nincs gond.
2021. szept. 16. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!