Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt esetleg olyan srác...

Van itt esetleg olyan srác (vagy lány is lehet, nem előítélet, csak lányként én pl hülye vagyok hozzá), aki képben van az AutoHotKey programmal?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy lehetne olyan scriptet írni, hogyha egy adott oldalon felugrik egy kép vagy megjelenik valami más, ami eddig nem volt ott ( és így ugye megváltozik a színösszetétel, új szín tűnik fel/mozgás történt az oldalon), akkor az egér automatikusan rámenjen a felugró képre, és rákattintson?


Próbáltam nézni neten tutorial videókat, de sajna úgy érzem, kifogott rajtam ez az egész :(

Esetleg ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom. Legyen szép napotok!:)



2020. máj. 26. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Nem ismerem az AuoHotKey-t, de némi keresés

[link]

[link]

után az a gyanúm, hogy két fő dolog kell neked:

* PixelGetColor ( [link] ): ezzel tudod megnézni, hogy egy adott képpontnak milyen a színe

* Click ( [link] ): ezzel meg tudsz kattintani egy adott pozícióban


Az egész algoritmusa kb. nagyjából úgy néz ki, hogy:

1. lekéred az adott pozícióban a képpont színét

2. vársz

3. a régen lekért képpont színét elmented egy másik változóba

4. újból lekéred az adott pozícióban a képpont színét

5. ha a régen lekért színérték nem egyezik meg az újonnan lekérttel akkor kattintasz az adott pozícióba

6. vissza a 2. lépésre


Itt írnak hasonlóról:

[link]

2020. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban járnál valamilyen ui automation tool-al, pl ha böngészőben vársz felugró ablakot, akkor ott a Selenium, ha mondjuk Windows desctop app akkor Ui Automation framework stb. Ezekkel közvetlenül meg tudod találni a ui elemet, rákkatintani stb mindenféle képelemzés nélkül.
2020. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld!^^
2020. máj. 26. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!