Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Új projektbe kezdenénk,...

Új projektbe kezdenénk, melyik keretrendszert érdemes választani?

Figyelt kérdés

Több ezer felhasználós, üzleti alkalmazásról van szó, nem bonyolítanánk a végtelenségig, de szükség van formokra, listákra (keresés, több ezer rekord), diagramok, szokásos dolgok.


A cél az, hogy hosszabb távon (10 év?) is tudjuk fejleszteni, találjunk hozzá fejlesztőt is.

A választék, amiben gondolkodunk:

React

Vuejs

Angular

Laravel

Bootstrap


Egyéb? Nyugodtan köpködjétek meg a listát :)


2021. szept. 21. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A 10+ évvel minden szempontból gond lesz. Mármint fejlesztőt lehet találni hozzá (szerintem), de teljesen felesleges ilyen időtávlatban gondolkodni, mert nincs azaz LTS keretrendszer ami ilyen hosszan támogatott lenne, ha pedig főverziót kell váltani (márpedig ez erősen ajánlott ilyen időtávlatban) akkor lehet refaktorálás lesz belőle és megkockáztatom, hogy teljesen más technológiára lesz újrahúzva az egész.


Én már csak a Laravel-ből indulok ki. Van olyan projektem, ami 6-ossal indult és mire átadásra került már kijött a 8.

Angular-ról ne is beszéljünk... gyakorlatilag képtelenség up-to-date tartani, mert vagy az alkalmazást fejleszted, vagy épp a keretrendszert frissíted (és a vele előkerülő hibákat).


Amúgy backend terén: Laravel/Yii/Symfony

(Bármelyik lehet gyors a fenti feltételek alapján, csak jól kell megírni.)

Frontendre: React vagy VueJS


De ez csak az én véleményem. Van aki másra esküszik. (Az igazság az, hogy mindenhez van pro/kontra.)

2021. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha hosszútávra tervezel, ne tőled függetlenül fejlődő - alakuló - megszűnő keretrendszerbe gondolkodj.

Én az alap nyelvekre építenék, ott is lesz épp elég átalakulás, fejlesztés, de nem kell 5 év után váltani, mert pl. elhall az FW mert más lesz a trend.

Plusz a méretes FW -helyet, célirányosan írt fejlesztett rendszer gyorsabb is lehet nagyobb terhelésnél.

Ami inkább érdekes a több ezer felhasználós üzleti alkalmazásnál, a terhelés elosztás, senki nem akar majd a csúcsidőben túlterhelt rendszerre várni, esetleg időtúllépésbe futni. (Mint a NAV -nál a határidők közeledtével)

2021. szept. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ma már nem divat az informatikában az ami a 60-as évektől kb. a 2000-es évek elejéig divat volt, hogy "lefelé teljes kompatibilitás". Ez meglátszik a keret rendszereken, meg rengeteg mindenen. Ha 10 év + távra tervezitek a cuccot, akkor lehet, hogy megéri azt amit 2-es (ma 11:59) javasolt, hogy elfelejteni az ilyen "keretrendszereket" és kiválasztani valami olyan nyelvet amelyik "időtálló" és abban kb. 0-ról megírni az egészet, lehetőleg minnél kevesebb specifikus lib felhasználásával, vagy úgy felépítve, hogy azok könnyen cserélhetőek legyenek. Igaz ma nem divatos fejlesztési módszer, de pont amit írtak előttem, hogy ezeket naprakészen tartani, nem kompatibilis az előző verzióval, hiba hibahátán, patch patch hátán, új major verzió... Egy jól eltalált alapnyelv amelyik szinten nem olyan mint pl. a python, hogy a 2-es és a 3-as csak nyomokban kompatibilis, hanem pl. olyan mint egy C, C++ hogy esélyes, hogy egy 40-45 éves forrás simán fordul (most nem a "hello world!"-re gondolok, hanem összetetebb programra), és ha nem GUI-zott akkor még futni is fog. Érdemes megnézni a feladatot és az alapján választani valami időtálló nyelvet. Ép elég lesz, hogy egy pár helyen nem lehet megúszni, hogy állandóan frissitve legyen a kód de ne kelljen már hetente szívni az upgradekkel.
2021. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És a másik előnye ha 0-ról írod meg, hogy nem vagy kötve a keretrendszerekben lévő esetleges tőled független sebbezhetőségekre (épp eleget visszbe egy fejlesztési hiba), de ha még azért is kell a hátad tartani amit "megvettél" az tovább bonyolítja a dolgot.
2021. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg Perlben (tudja még valaki, mi az? :)) is vannak 10-20 éves kódjaink, de ezzel azért nem villognék, bár tény, hogy a célnak tökéletesen megfelel.
2021. szept. 21. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ismerem a perl-t nem volt a maga idejében rossz kezdeményezés. Valahol szerintem előfutára a Pythonnak.
2021. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerem, és szeretem, de mazochista vagyok. :-D
2021. szept. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De jó, végre nem vagyok egyedül az anoním alkoholisták klubjában :D Jeeee
2021. szept. 22. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!