Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány fordulós általában a...

Hány fordulós általában a felvételi procedúra egy junior fejlesztőnél? Hogy néz ki az egész?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem pár helyre, kaptam is választ, hogy továbbjutottam a következő fordulóba, majd küldtek egy otthon elvégzendő fejelsztői tesztet.

Erre is érkezett válasz, hogy a kövi fordulóba is bejutottam, ami egy fél órás telefonos interview lesz.

Ha esetleg sikerül itt is átmenni, számíthatok egy személyes elbeszélésre is? (Ami általános és technikai is lehet egyben gondolom)


Tudom hogy a cége válogatja, de a ti mikkel találkoztatok eddig, mi az általános procedúra?

Valamint ha valakit felvesznek, onnantól már tényleg nem kell annyira tartani az egész megszokástól és nagyon hamar bele lehet szokni a környezetbe, nulla tapasztalattal?



2021. okt. 4. 23:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Jobb helyeken 3-4. Rengeteg beszélgetés, mindegyiket más nézőpontból vizsgálnak, mindegyiknél más kaliberű embernél "vizsgázol". Általában ez annyit takar, hogy 1-2 HR kör van, és 1-2 szakmai interjú, ezek 20-30 perctől a másfél óráig terjedhetnek. Ha felkeltetted az érdeklődésüket, akkor hívnak egy következő, és szintén egy következő interjúra. Mostanában nem divat a személyes elbeszélgetés, de ha átmész a HR körön, utána számíthatsz egy tökig izzasztó szakmai "küzdelemre", ahol oda kell tenned magad. Mindenre készülj, szedd össze magad, legyél "észnél" (ne legyél se fáradt, se bágyadt), érdemes pár mentő kulcsszót eltenni magad köré ahová odapillanthatsz, ami kamerán úgy sem látszik. Mosolyogj, öltözz fel szépen a kamerás interjúhoz. Legyél határozott, de alázatos is. Röviden tömören el kell adnod magod, ennyi az egész. Tegyél fel kérdéseket a cégről, illetve legyenek célkitűzéseid amiket szavakba tudsz önteni. Ha ezeknek mind megfelelsz, és szakmailag sincs gond, akkor fel fognak venni, és nincs értelme aggódnod azon, hogy utána mi lesz.
2021. okt. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Aki lepontozta az elsőt, az kifejtené a saját véleményét is? 😬
2021. okt. 5. 13:04
 3/28 anonim ***** válasza:
57%

#2

Szerintem azért pontozták le, mert sokak szerint túloz.

Általában úgy megy, hogy beadod a CV-d, megnézik, ha okés, akkor kapsz házit, majd 1 vagy 2 interjú lesz attól függűen, hogy szakmait és hr-t egybetartják-e.

Egy junior esetében nem lesz olyan durva, mint leírta, legalábbis én pár ismertebb multinál tudom, hogy nem komoly, mint az #1-es írta.

2021. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%

Igaz, amit az #1-es leírt. A baj csak az, hogy ezek nem a "jobb helyek"-re igazak, hanem a legjobbakra.. hazánkban ilyenből szerintem max 3 van.

Én elég jó helyen dolgozom. Az egyik kollégámat 1 kör után vették fel medior pozícióra. Persze fél-1 évig keresték, 1,5-2 óra volt az interjú, de elég volt. És kb bruttó 800-at kapott a 2 éves tapasztalatára.

2021. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%
#4 legjobbakbol Magyarorszagon csak Google van.
2021. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

#4 #5

Engem érdekelne, hogy mit tekintünk "legjobbaknak". Microsoft is van pl. Mo.-on, de saját területén akár a Graphisoft, Bosch, Ericsson vagy Nokia is a legjobbak közt van.

Ezek meg mind megtalálhatóak Mo.-on.

2021. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

#6: Az Ericsson-t messze nem tartanám szakmailag legjobbnak azok alapján, amit hallok róla. A Microsoftnak pedig nincs fejlesztői részlege itthon.

#5: Azért ezt nem mondanám. Kettő jutott még hirtelen eszembe: TransferWise, Interactive Brokers

2021. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

#7

Hát, ezért kérdeztem, hogy mit hívunk legjobbnak.

Mert ha szakmailag, az oké, lehet, hogy az ericsson nincs ott, de más szempont szerint lehetne legjobbnak hívni.


És kb. bármilyen szabályt mondunk, valószínűleg 5-nél több céget is oda lehet sorolni az országból.

2021. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

Wise és Interactive Brokers messze nem egy szint Google-el, sem kompenzációban, sem bekerülés nehézségében. Wise ajánlatom még nekem is volt (csak Oracle-től jobbat kaptam). Még Microsoft sem (nem véletlenül nincs M a FAANG-ben).

FAANG-gal egy szinten (vagy nagyon közel) olyan cégek vannak, mint Citadel, Airbnb, Roblox, Optiver, Two Sigma, Snap, Uber, Twitter, Twitch, Palantir stb.

Bosch/Ericsson/Nokia trión felröhögtem :D

2021. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

#9

Jaaa, hogy a kompenzáció és bekerüléstől lesz valami a "legjobb". :DDD

Na, ezen kellett volna felröhögnöd.


Olyan kkv-kat tudok, ahova be nem kerülsz, repkednek a milliós fizetések. Gondolom akkor az is a "legjobbak" közt van, mondjuk szakmailag lószart nem értek el.


Így minden világos. Azt hittem tényleg valami szakmai szempont vagy versenyszférában betöltött szerepről beszélünk, de ha kompenzációról és bekerülésről, akkor csak röhögni támad kedvem.

Amikor a hülye próbál okoskodni...

2021. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!