Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány fordulós általában a...

Hány fordulós általában a felvételi procedúra egy junior fejlesztőnél? Hogy néz ki az egész?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem pár helyre, kaptam is választ, hogy továbbjutottam a következő fordulóba, majd küldtek egy otthon elvégzendő fejelsztői tesztet.

Erre is érkezett válasz, hogy a kövi fordulóba is bejutottam, ami egy fél órás telefonos interview lesz.

Ha esetleg sikerül itt is átmenni, számíthatok egy személyes elbeszélésre is? (Ami általános és technikai is lehet egyben gondolom)


Tudom hogy a cége válogatja, de a ti mikkel találkoztatok eddig, mi az általános procedúra?

Valamint ha valakit felvesznek, onnantól már tényleg nem kell annyira tartani az egész megszokástól és nagyon hamar bele lehet szokni a környezetbe, nulla tapasztalattal?



2021. okt. 4. 23:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%

Milliós fizetés szart nem ér az említett kategóriában, mikor éves szinten dollár milliós kompenzációkat kapnak emberek.

A bekerülés nehézségét meg nyilván nem úgy kell érteni, hogy Jóskának nem tetszik az arcod és nem vesznek fel, hanem egy top hedge fund pl. nézi, hogy melyik egyetemen végeztél, mennyi idő alatt, milyen GPA-val, első online assessment-en meg USACO silver szintű versenyfeladatokból kapsz kettőt és 90 percet rájuk.

2021. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Én a top céget úgy határoznám meg, hogy a bekerülési nehézség, szakmai színvonal és juttatás hármas alapján rangsorolt cégek közül a régióban elérhető legfelső 5 kb.

#4,#7 voltam

2021. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%
10-es nem mindegy, hogy valahova azért nincs esélyed bekerülni, mert a 3 év tapasztalattal rendelkező PHP huszár "tech lead" nagy mellű szőke csajt akar felvenni, vagy azért, mert a világ legjobb egyetemein végzett emberekkel kellene fél napnyi technikai interjún versenyezned a pozícióért, akik már a szakmai gyakorlatukat is Amazonnál meg Teslánál csinálták, de már a CV-det kidobja az automata parser, mert nem elég jó a tanulmányi eredményed :)
2021. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok


Az összesnek amelyik lepontozott:


Én nem jártam egyetemre, így fogalmam sincs hogy kell bekerülni "futószalagon" cégekhez. Én így csináltam anno, és az első helye ahova mentem egy olyan cég volt, amit a 4-es írt, viszont kijavítanám: amelyik cégnél a felvételi nem így néz ki, ott az emberanyag is olyan lehet. Így - 4 év fejlesztés után - elmondhatom, hogy az alapos szelekció sok fejfájástól megkímél mindenkit a cégnél. Egy kkv-hoz bekerülhetsz egy elbeszélgetés alatt, egy komolyabb, nagyobb céghez sok fordulón kell keresztülvergődni magad, de az sokkal jobban megéri.


tehát ha általános iskolában, önkormányzatnál, államközeli cégnél vagy rendszergazda, """"fejlesztő"""", és egyéb himi-humi beosztáson ülsz évek óta (amit egy iskolázatlan, tapasztalatlan félhülye is meg tudna csinálni), akkor nem csodálom, hogy fogalmad sincs arról, hogy milyen egy normális céghez interjúzni.

2021. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Olvasom tovább a topikot, hát vannak itt érdekességek, amiket pl. a 11-es vagy a 13-as írt. Ezek mind igazak akkor, ha valami speciális pozícióba vesznek fel, célirányosan egy projektre irányítanak és konkrét céljaik vannak veled, vagy esetleg leadnek jelentkezel, ami nagy felelősséggel jár. Egy "sima" junior pozihoz elég, ha 1 éven keresztül napi 10 órát csinálod a típusfeladatokat, tanulsz mint egy állat, és próbálod minden nap átszakítani a határaidat. Aki lehetetlennek állítja be ezeket a dolgokat, az vélhetőleg kiégett, nem próbálta eléggé, vagy soha nem próbálta meg. Mindenkit bátorítok, hogy rakja bele az időt, mert semmiféle vörösdiploma, vagy 6-os tanulmányi átlag nem szükséges ezekhez. Egy dolog számít: meg tudod csinálni a feladatot, vagy sem.
2021. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
15-os, 11-es es 13-as top cegekrol irt, nem arrol, amirol te.
2021. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
16 már ne haragudj, de honnan tudod, hogy én miről beszélek?
2021. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy elolvasom.
2021. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Azt hiszem én inkább nem is zavarok 👀
2021. okt. 5. 23:11
 20/28 anonim ***** válasza:
Melyik ceghez jelentkeztel? Konnyen lehet, hogy van itt valakinek konkret interju tapasztalata veluk.
2021. okt. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!