Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy erősítőt (vagy akármilyen...

Egy erősítőt (vagy akármilyen hardwaret) vissza lehet fejteni?

Figyelt kérdés
Hogy konkrét példát mondjak, van egy erősítő a kocsimban ami elég hülyén működik, a hangerő random ugrál stb... Van rajta egy nem használt UTP port, szóval gyanítom hogy ez a szerviz port, ahol szoftveresen kalibrálják. Igazából én ide akarnék eljutni, vagy csak elméleti szinten, hogy lehetséges-e, hogy te mint Akárki Joe bele tudj nyúlni egy ilyenbe? Mert gondolom a gyártó, az Infinity, saját szoftvere van meg minden... Vagy ez felejtős, mert szinte lehetetlen, vagy iszonyat assembly és hasonló tudás kellene hozzá? A videojáték konzolok jutnak eszembe hirtelen, hogy amikor feltörik akkor igazából hardware-esen módosítják hogy az ellenőrző folyamatokon átugorjon a rendszer, de utána kell még szoftveresen is machinálni hogy működjön a dolog, ez is valami hasonló lenne?

2021. nov. 24. 01:30
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

tavaly bementem a márkakereskedésbe csak kíváncsiságból megkérdezni, lehet-e kapni ilyen erősítőt, hátha már javítva van és nem is olyan drága. Valami 200.000 forintba került volna, de magyarországon 1 db sem volt raktáron, de azt mondta európai raktáron sem látja hogy lenne. Itthon amúgy akármelyik opelt hívtam fel, mindegyik azt mondta még nem is látott ilyen hangrendszerrel szerelt autót, mondjuk az enyém sem itthon lett vásárolva... :D


Ebayen vettem egy másikat, direkt olyat aminek nem ugyan olyan a modell száma mint az enyém, az is ilyen autóba való volt 50 ezerért, de ugyan azt a hibát produkálja avval is. Szóval ezek ilyen gyári hibásak, szoftver frissítés meg azt mondták külön erre nincsen.


A megoldás az lenne, hogy venni egy rendes forgalomban lévő erősítőt és kicserélni arra, de engem akkor sem hagy nyugodni ez az egész, most már kíváncsi lettem hogy az istenbe is lehetne ezt megoldani...


Ha valaki tud valami egyetemista havert, vagy csak simán lelkes ismerőst, aki talán tudna benne segíteni azt nagyon megköszönném ha ajánlana ! :)

2021. nov. 24. 20:48
 22/35 anonim ***** válasza:

de ugyan azt a hibát produkálja avval is. Szóval ezek ilyen gyári hibásak, szoftver frissítés meg azt mondták külön erre nincsen.


Na, ennél a pontnál kezdem erősen azt hinni, hogy a hiba a te készülékedben van és nem az egységben.


Amúgy, a diagnosztikai szoftverek ma már interneten keresztül érhetők csak el, szerverről, ahhoz meg jogosultság kell és cím.

2021. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Nem éri meg, mert iszonyatos meló. Ha kíváncsi vagy rá, akkor reverse engineering kulcsszó, amit keresel és ilyen videók jönnek fel rá:


https://www.youtube.com/watch?v=AGGEwjQ09FI

https://www.youtube.com/watch?v=J-FScgOdPTQ


Szerintem akinek kérdeznie kell, hogy egyáltalán vissza lehet-e fejteni, az a videóban látottakat képtelen elvégezni tudás hiányában...

2021. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
(Ui.: Egyébként halkan megsúgom érdekességképpen, hogy ez az ipari kémkedésnek a "legális" formája.)
2021. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"Na, ennél a pontnál kezdem erősen azt hinni, hogy a hiba a te készülékedben van és nem az egységben."

Hinni a templomban kell. A hiba okáról - ami akár lehet egy szériahibás eszköz is (erre utal a #13-as hozzászólásban belinkelt fórumtopik is, ahol több felhasználónak ugyanolyan problémája akad az Infinity márkájú hangrendszerekkel különböző Opel Astra J sorozatú gépjárművekben) - meg meg kell győződni.

2021. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
#23 nagyon jól látod, én egymagam nem tudnám megcsinálni, de nagyon érdekel a dolog, de most 5 évet se időm se kedvem nincs eltölteni egy egyetemen csak hogy megtanuljam a szakmát, youtube tutorialokból se fogok sokra menni, a német nyelvet is pár éve tanulom és még nagyon messze vagyok attól hogy folyékonyan nyomjam, hát még a C meg Assembly nyelveket most nekiállni tanulni... Ezért is írtam, hogy ha valakinek van olyan ismerőse, akit hasonlóan érdekelnek az ilyen kihívások, de megvan hozzá a tudása is :) És nem olyanról beszélek, aki azt mondja hogy oké de 100 kiló lesz.
2021. nov. 24. 21:44
 27/35 anonim ***** válasza:

"ahol több felhasználónak ugyanolyan problémája akad az Infinity márkájú hangrendszerekkel "


Na és ha az egységet szivatja valamelyik node, akkor mi van kistudású?


"régi Büntető Törvénykönyv általam belinkelt paragrafusa is alátámasztja."


Milyen btk te istentelen? Agyadra ment a segédrendőri múlt? Ez polgári jogi jogviszony.


Nincs garancia, meg jótállás. Azt te vartyogod csak.

Ellátási kötelezettség van nyolc évig, vagy még tovább, amit adott esetben speciális jogszabály, speciális keretszabály-együttes vagy kormány-, esetleg miniszteri rendelet is szabályozhat. Olyan nincs, hogy ilyen nincs, már pedig ezt egy ügyvéd állítja, nem is én.

2021. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"Na és ha az egységet szivatja valamelyik node, akkor mi van kistudású?"

Aha, többféle - más és más típusú - "node" ugyanúgy "szívatja" ugyanazt a típusú egységet. Aha, az a valószínű. Ja, nem. ;D


"Milyen btk te istentelen?"

PTK, jól van. Belinkeltem a vonatkozó jogszabályokat.


"Ellátási kötelezettség van nyolc évig, vagy még tovább, amit adott esetben speciális jogszabály, speciális keretszabály-együttes vagy kormány-, esetleg miniszteri rendelet is szabályozhat. "

Pont az van, hogy nem szabályozza. Belinkeltem az Innovációs és Technológiai Minisztérium - nem valami névtelen zugügyvéd - ezzel kapcsolatos cikkét.


"Ellátási kötelezettség van nyolc évig, vagy még tovább, amit adott esetben speciális jogszabály, speciális keretszabály-együttes vagy kormány-, esetleg miniszteri rendelet is szabályozhat."

Ha van ilyen, akkor tessék rámutatni az adott jogszabályra. Ja, nincs ilyen. ;)


"Nincs garancia, meg jótállás. Azt te vartyogod csak."

Garanciáról szó sem volt - az egy pongyola kifejezés.

Jótállásról és szavatosságról (utóbbi esetén termék- és kellékszavatosságról) van szó - azt szabályozzák a forgalmazó esetén kötelezően, törvényi szinten.

2021. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#26: "de most 5 évet se időm se kedvem nincs eltölteni egy egyetemen csak hogy megtanuljam a szakmát"

Hát a "szakmát" nem feltétlenül az egyetemen fogod megtanulni, hanem az "iparban", a szakma gyakorlása közben (és pont akkor, amikor a "nagy könyvben" leírtak nem úgy működnek, ahogy azt elvárható lenne).


Lásd: egy chiptuningos bemutatkozása

"Sokan kérdezitek, hogyan kezdtem ezt az egész chiptuning „dolgot”. Végzettségemet tekintve autótechnikai műszerész, finommechanikai és automatizálási technikus vagyok. Alapvetően mindig is autós műszaki beállítottságú voltam, így az érdeklődés az új autótechnológiák, a mechatronika iránt meg volt. A számítógépes érdeklődés is meg volt a commodore 64 -nek köszönhetően :-). Szerettem volna valami egyedibb dologgal foglalkozni az autótechnikán belül. Így a gondolat az volt, hogy kombináljuk össze az autótechnikát a számítógéppel."

[link]

2021. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Jótállásról és szavatosságról (utóbbi esetén termék- és kellékszavatosságról) van szó"


Nem tudom, miért erőlködsz, ha egyszerű dolgok megértése is meghaladja a képességeidet?

Jótállás adott termékre vonatkozik, x ideig. Ha hiba lépne fel, azt köteles a gyártó/kereskedő/forgalmazó térítésmentesen javítani.


De én nem erről beszélek, hanem arról, hogy ha valaki vesz egy 15 millás autót, akkor abban hét év elmúltával is kell, hogy legyen lehetősége légszűrőt, fékbetétet, kuplungtárcsát, egyéb részegységet vásárolnia. Na, ezt köteles a gyártó biztosítani x évig.


"Aha, többféle - más és más típusú - "node" ugyanúgy "


Nem más és más tipusú. Esetleg ugyanolyan tipusú.


"Hát a "szakmát" nem feltétlenül az egyetemen fogod megtanulni, hanem az "iparban""


Nem tudsz te erről semmit. Egy amatőr vagy, nagyon sekélyes, a semminél alig valamivel több ismerettel. Ne oltogass másokat a hülyeségeiddel, mert kárt okozol, na meg, hazudsz is.


A te chiptuningosod meg egy kontár, akiről te azt képzeled, hogy valaki.

Igaz, hogy jóindulatú, de akkor is kontár.

Az a kontár, aki úgy foglalkozik valamivel, hogy arról nem átfogó, csak hiányos, részleges ismeretei vannak, így a tevékenységének sikere is esetleges, olykor még káros is lehet.

Na, aki egyetemen szerzi az ismereteit, annál ez az esetek nagy részében nem áll fenn.

2021. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!