Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemen programozás ?

Egyetemen programozás ?

Figyelt kérdés
Egy egyetemen átlagban melyik programozási nyelveket tanítják ? Óbudai Egyetem érdekelne konkrétan nem tudom ez mennyire számít , hogy mindenhol ugyanazokat oktatják vagy egyetemfüggő miket oktatnak ? Mondjuk szerintem alapok azok mindenhol vannak
2021. dec. 5. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Egyetemfüggő, de a legtöbb helyen Javaval találkoztam.
2021. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (nem Óbudai):

Kötelező jelleggel:

C, Java, C++, PHP (+HTML/CSS), Python, Javascript, Haskell, Prolog, Occam, Smalltalk

Nem kötelező jelleggel:

Swift, Typescript, C# és még sok más amit én nem választottam.

2021. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pécs, c,c#
2021. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

OE-n nagyon a C#ot nyomják

Eltén c/c++/java

Bme-n c++

más egyetemről nem nagyon tudok

2021. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az egyetemen nem maga a nyelv számít, hanem az, hogy megtanuld az egyes programozási eszközök és paradigmák mögötti elméletet, hogy hatékonyan tudd tanulni és használni őket.
2021. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 azért ez sem teljesen igaz


nagyon sokszor ezeket meg is kell tudni valósítani, amihez sokszor az adott programnyelv és/vagy keretrendszerek ismerete elég fontos


én pl elte ikn vagyok modellező szakirányon, ennél elméletibb infós szak megkockáztatom, hogy nincs az országban, és még itt is nagyon sokszor elvárnak olyan programnyelves/keretrendszeres ismereteket, amiket előtte nem, vagy alig tanítottak meg.

2021. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4# Nem egészen.


BME: C, C++, C#, Java, Kotlin, Javascript

(Ezeken kívül pár hardver leíró nyelv és grafikus nyelv is előjön)


Plusz még pár dolog előjöhet, de az már specializáció függő.

2021. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Debreceni Egyetem: C, C++, C#, Java, MatLab, Python, HTML, CSS, JS, szóval a legtöbb nagy nyelvet (mégha csak érintőlegesen is, de) lefedjük.
2021. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!