Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nehéz programozással kapcsolat...

Nehéz programozással kapcsolatban gyakornoki pozíciót találni?

Figyelt kérdés

Ahogy nézegetem a dikámunkával / gyakornoki munkákkal kapcsolatos oldalakat nincs valamit sok.


Java érdekel és ebben vagyok vagyok jó.


Hiába van C#, Javascript vagy front endel kapcsolatos, arra nem tudok jelentkezni, mert nem vennének fel, mert csak érintőlegesen ismerem őket.


Úgy látom Javával kapcsolatban van a legtöbb, de az sem sok.


A schönherz, müisz, melódiák stb...


A melódiákon konkrétan 2 lehetőséget látok.


A schönherznél ahol elvileg a legtöbb van van 3-4. Igaz, amikor "java" kulcsszót berakom a keresőbe kihoz többet, de azok közül van ami nem Budapesten van és rengeteg, ami amúgy nem is gyakornoki lehetőség.


BME Mérnökinfóra járok, majd kötelező lesz gyakorlatot végeznünk és az évfolyamomon most kb 600 ember van szintén és nyílván rengeteg más egyetemről mennek gyakorlatra.


Több ezer diákra nem nagyon elég az a pár állás ajánlat, ami fent van.


Jelenleg kb maximum 30 ilyen pozíció lehet a városban a diákmunkás oldalakból kiindulva.


Ennyire nem kellenek a programozók?

Így hogy lehet gyakorlatot végezni?



2022. jan. 6. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Kellenek, de a tapasztaltak, akiket leültetsz és csinálja, nem a kezdő, aki leül és ott ül mellette még egy másik, akinek rabolja az idejét és még fizetni is kell érte.
2022. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Elmehetsz konkrét státuszba, azt is beszámítják gyaknak.
2022. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb gyakornoki pozíció nincs meghirdetve.

A legtöbb multi cég közel korlátlan számban vesz fel kb gyakornokot, amire max a saját honlapján van utalás. A cégeknek egyébként van szerződése az egyetemekkel, az egyetemen tudnak segíteni elhelyezkedni.

A gyakorlat inkább azt mutatja, hogy megfelelő gyakornokból nincsen elég, sokan nem szednek fel elég tudást egyetem alatt. Ugye a szakgyakot az utolsó félév előtti nyáron, vagyis 3 év tanulás után ütemezték be, ekkor már némi tudással illik rendelkeznie egy hallgatónak. Na ez az, ami sokszor hiányzik.

De ha java nyelvvel szeretnél gyakorlatot, akkor a módja:

körbenézel, mely nagy cégek/szoftverházak foglalkoznak java nyelvvel, és a hr osztályuknak írsz egy e-mailt. Értékelni szokták már a megkeresést is :)

És azt mondom, hogy (leszámítva néhány válaszra sem méltató hr-est), 5 ilyen cégtől 1 vagy 2 jó eséllyel beszélhet veled, előfelmérés vagy rendes interjú jelleggel. Na innen már csak rajtad áll, mennyire vagy alkalmas.

2022. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Telekom.hu-ban hamarosan lesz Java/Kotlin (backend) Junior és Gyakornoki pozíció meghírdetve. Kb csak seniorok vannak és szeretnék tágítani a spektrumon. :)
2022. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Én tavaly csináltam a gyakorlatot (szintén BME mérnökinfó), mi is néztünk hogy sehol nem találunk állás hirdetéseket, hogy lesz így helyünk szakgyakra.


Aztán ahogy elkezdtünk írogatni cegeknek ahogy előttem is írták, mindenkit felvettek gyakornoknak. Volt akinek csak a prog 3 tudása volt Javaból, életében nem készített még apit és felvették Java backendesnek.

Aki meg normális tudással ment gyakornoknak azt meg is dobták gyakorlat végén egy jó ajánlattal és sokunk maradt is dolgozni.


Nem kell ezen parázni, lesz mindenkinek helye :)

2022. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt tapasztaltam, hogy kezdőként iszonyú nehéz, szinte lehetetlen programozással kapcsolatos állást kapni.

Most teljes állásban dolgozom szoftvertesztelőként, mellette hobbiprojektezem. Egyelőre meg vagyok elégedve a fizetéssel, munkahelyi környezettel is, úgyhogy nem gondolkodom váltáson.

Majd lesz, ami lesz... az is lehet, hogy tesztelés irányban fejlesztem magam tovább, mert végülis ezt is szeretem csinálni.


21F

2022. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!