Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php programozás tanulásához...

Php programozás tanulásához van e esetleg, könyv vagy honlap amit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Tud google a barátom, de olyat keresek, ami az alapoktól kezdi és konkrét példákat is tanulok az elsajátításában, ötletek? Ki miben programoz? visual code? Vagy van jobb esetleg?

2022. jan. 31. 06:27
 1/2 anonim ***** válasza:

w3school

én visual studio code-ot használok, de sokan a PHPStormot szeretik

2022. jan. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Így hirtelen nekem is a w3school jut eszembe (tarkítva a hivatalos php doksival) tehát 1-1 függvénynek pl érdemes ott utána olvasni. (Pontos paraméterezés, melyik php verziók támogatják, stb..)


Az IDE (fejlesztőkörnyezet) pedig olyan mint a vallás. :) Mindenki másban hisz. Volt már itt többször kérdés és komoly, vérre menő vitákat tud szülni.

Igazából teljesen mindegy. Gyakorlatilag egy gedit/xed/notepad++ is alkalmas rá (tehát egy mezei szövegszerkesztő) sőt, tudok olyat aki vim-ben nyomja. :D

Persze minél többet tud, annál kényelmesebb lehet sokszor: én pl szeretem a PhpStorm-ot. Különböző ügyfeleim projektjei nem egy szolgáltatónál vannak és eltérnek a php verziók is, így pl nekem nagy segítség, hogy a composer-ben beállított php verzió alapján szól, ha esetleg olyat akarok használni ami az adott szerveren nem lesz támogatott. Néha nehéz fejben tartani, melyik funkció melyik verziótól jött be vagy épp lett deprecated.


De utóbbival nem szeretnék vitát indítani: tehát épp úgy jó lehet a sublime, vagy az atom, a vscode, stb... szóval használd azt amelyik neked megfelelő. (persze érdemes azt is figyelembe venni, hogy a Jetbrains cuccai bár nagyon jók, de kezdőként lehet nem éri meg pénzt áldozni rá, amíg nem termeli ki az árát, mivel úgysem használod ki a funkcióit. jobb lehet valami ingyenes megoldás mint a fent említett vscode.)

2022. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!