Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozói gyakornoki...

Egy programozói gyakornoki álláshoz milyen szinten kéne lennem?

Figyelt kérdés

PTI szakon vagyok most 4. féléven, de a várható csúszások miatt gondolkozom hogy átmegyek levelezőre következő félévben hogy hétköznap tudjak dolgozni, mert így előreláthatóan 1 - 1,5 évet fogok csúszni.


Már több mint 2 éve tanulok programozni, de így sem érzem azt hogy meg lenne a kellő tudásom egy gyakornoki munkára. Pedig még fél éve össze tudtam rakni Javaban egy egyszerűbb platformer játékot, amire jegyet kaptam. A kódot amit írtam abból értek mindent, de hasonlót sem tudnék írni most. Lassan 3 hónapja nem programoztam semmit és olyan mintha újra kéne tanulnom mindent.


6 hónap alatt fel lehet készülni egy alap/kezdő szintről, egy olyan szintre amivel már van esélyem jelentkezni valahova? Szerintem a CodeWarsos és hasonló feladatokkal karban tudom tartani magam valamennyire, de ettől még nem lesz valakiből jó programozó.



2022. febr. 15. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Tudom bunkó leszek, azon nem gondolkodtál el, hogy nem neked való a programozás? Igen, ez sajnos olyan, mint egy halom dolog az életben. Van akinek nincs meg hozzá a képessége. Én se lettem balett táncos, mert elég hamar kiderült, hogy nincs meg hozzá a képességem. Tudom ez bántólag hat, de esetleg ezt végig kéne gondold amíg nem késő. Mert lehet, hogy végig közdödd, de nem fogod élvezni. És tényleg bocs, nem megbántani akartalak, de valahogy ez jön le a kérdésedből.
2022. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem programozol mindennap nap akkor felejteni fogsz, ezért érzed úgyhogy újra kellene tanulnod. Az alapokat még tudhatja az ember persze, amit inkább felejt az a nyelvi sajátosságok, előre megírt függvények és miegyebek.. De ezeket felesleges is tudni, van dokumentáció.
2022. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

A gyakornokságnak épp az a lényege, hogy tapasztalatot szerezz, a munkaadó itt nem azt várja el, hogy elvidd a hátadon a projektjét, hanem ideális esetben azt hogy most kb kiképeznek maguknak aztán diploma után majd dolgozhatsz náluk. Ha össze tudtál rakni egy egyszerű platformert, az szerintem már mutatja azt hogy van fogalmad a programozásról és hogy van benned potenciál. Tekintve az egyetemi oktatás jellegét és minőségét, ennél többet nem is nagyon lehet várni 4 félév után szerintem. Gondolj bele, valahogy minden szaktársad szerez gyakornoki állást, és nem hinném hogy annyival többet tudnának nálad.


Egyébként csak zárójelben, hidd el ha egyszer meg tudtad írni azt a platformert, meg tudnád megint. Csak fel kell eleveníteni a tudást.

2022. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20%
Számomra a programozás egy kihívás, szükségem van rá, hogy érezzem, hogy fejlődök és ezáltal többnek érezhessem magamat. Ezért foglalkozok vele napi szinten. Lehet, hogy egyszer ebben fogok dolgozni, de az is lehet, hogy nem. Nem ez a célom, viszont szükségem van rá. Ha indokot kéne keresnem, rá, hogy miért foglalkozzak vele, akkor ez nem nekem való lenne. Ez egy életforma szerintem, ha csak a pénz miatt csinálod vagy azért, hogy legyen munkád, akkor megkeseríti majd az életed.
2022. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!