Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes hozzákezdeni...

Hogyan érdemes hozzákezdeni az edzőterembe járáshoz?

Figyelt kérdés

Sose volt az életem része a sport. Általános és középsuliban is undorodtam a tesi óráktól, mert kiközösített voltam és tesiórán a cseppet sem előnyös alkatom miatt kisebbségi komplexus alakult ki nálam. Ez az életem minden részén megmutatkozik, pl. az utcán sétálva.

Azonban szeretnék fogyni, szeretném a testemet edzeni, mert érzem, hogy fáradékony vagyok, levert, nehezebben megy minden, mint a sportosabb társaimnak.

Találtam olyan edzőtermet, a városomban (Vác), ahol van minden, ami nekem kell, és a legfontosabb szempont is megadatik, kevesen járnak ebbe a terembe.

Van egy személyi edző, szimpi volt, bejelöltem facebookon. Úgy tervezem, hogy szeptemberben kezdem el vele a magánórákat, addig rá sem írok. Ugyanis augusztus 5-én lesz egy műtétem, aztán ha abból felépültem, kb 2-3 hét, elkezdem a munkát.

A testalkatom nem undorító, izmos-hájas kombó, és a magasság miatt eloszlik a felesleg, de engem zavar.


Milyen tanácsokkal látnátok el?

Hogyan küzdjem le a kisebbségi komplexusomat? Olyan hülye gondoltaim vannak, hogy bemegyek dagi srácként egy edzőterembe és mindenki kinevet, megbámul, még akkor is ha alig járnak ebbe a terembe.

Milyen edzőruhát javasoltok? Nyilván az alkatom miatt a feszülős nem játszik. Mi a lényege egy edzőruhának? Az, hogy izzadjon benne az ember? Bocsi, nem értek méh hozzá.

Milyen cipőt érdemes venni? Cipő téren szeretném, ha 10-20 ezer Ft között lenne az ára. Az edzős ruhára sem szánnék többet.

Amúgy egy edzőteremben szokás zuhanyozni edzés után?


Kb. mennyi lehet anyagiakban egy személlyi edzővel az edzés? Hogyan van ez? Ft/alkalom? Ft/óra v. perc? Kb milyen összegben lehet gondolkodni?


Bocsi, hogy rengeteget kérdeztem, de nagyon proli vagyok még ezen a téren. Köszi a válaszokat.


20/F



2019. júl. 23. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is találd ki, hogy szálkásítani vagy tömegelni akarsz, de ha van rajtad felesleg, először szálkásítást javasolnék, de a személyi edző ebben úgyis segít. Ő majd összeállít neked egy jó edzéstervet. A lényeg, hogy MINDENT edzz, ne csak felsőtestet!

Az elején kellemetlen lesz, de pár alkalom után megszokod a helyet, a hangulatot. Ne barátkozni menj oda, hanem testet építeni és sz*rd le mit gondolnak mások. Mindenki elkezdte valahol.


A ruhára fölösleges ennyire rágörcsölnöd.. Ne arra költs inkább. Egy egyszerű sportnadrág-póló kombó megteszi egy sportcipővel. Szerintem ha így is kisebbségi komplexusod van, melegítőt javaslok és egy általános rövidujjút, trikót semmiképp. Érdemes olyan anyagút, ami nem ázik át olyan könnyen, mert meg fogsz izzadni, és jobb, ha nem hagyod mindenhol ott a lenyomatodat. Apropó, emiatt fontos a törülköző is. Mindig legyen nálad!

Te döntöd el, hogy akarsz e zuhanyozni. Én pl. Nem szoktam, bár közel is lakom a teremhez és esténként járok, így otthon kényelmesebb.

Nézd meg, hogy mikor van a csúcsidő a termedben, ez általában 4-7-ig szokott lenni, és ha tudsz, érdemesebb reggel vagy este, akkor kevesebben is lesznek, hátha nem érzed magad annyira feszélyezve.


Szerintem elég az elején 1-2 hétig személyi edzővel edzeni, hiszen óránként 3000+ Ft is lehet óránként, ezt hosszú távon nehéz finanszírozni, de ha megteheted, hajrá. Elég, ha megmutatja mit hogyan használj, hogyan kivitelezd helyesen a mozdulatokat, stb.


Heti 3-4 súlyzós edzés elegendő lenne, valamint emellett fontos aerob mozgásformát is végezned, vagy ha szeretsz futni, akkor akár azt is. Aerob lehet bicikli, ellipszis tréner, stb. (ezeket is megmutatja az edző)


Amiről nem kérdeztél, pedig nagyon fontos: az étrend! Mivel szálkásítani szeretnél, ezért érdemes dietetikussal kiszámoltatni mennyi kalóriára van szükséged ahhoz, hogy EGÉSZSÉGESEN fogyj, vagy neten is ki tudod számolni. Fontos, hogy minőségi ételeket egyél, minél kevesebb feldolgozott sz*rt, több zöldséget, húst, jó fajta szénhidrátot. Ezeknek mind utána tudsz nézni részletesen neten.

Fontos a fehérjebevitel! Mindhárom makrotápanyagra figyelni kell, de a fehérje a legfontosabb. Többet kelle enned valószínűleg, mint most, mert nem izomból akarsz fogyni.

A fogyás nem lesz gyors folyamat, nem is érdemes hirtelen ledobni magadról a felesleget. Ha kitartó és türelmes vagy, nagyon szép eredményt érhetsz el.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2019. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
1#1 Igazán segítőkész válasz. Hasonló gondolatokkal küzdök én is csak 35 évesen. Az a baj, hogy sokan már elfelejtik ők hogyan kezdték. Köszönöm a srác nevében is.
2019. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!