Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » IT szektorban szükség van...

IT szektorban szükség van mesterszakos diplomára?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzek programtervező informatikus alapszakon. Szeretek új dolgokat tanulni, abból viszont kezd elegem lenni, hogy a suli elveszi az összes szabadidőmet, és nem tudom azt tanulni, amit tényleg szeretnék (dolgozok is suli mellett, főleg jupyter notebookban készítek fancy chartokat).


Ami pl. ebben a félévben kiakaszt, hogy rákényszerítenek, hogy tanuljam meg a JAVA Swinget, miközben, ha GUI-t szeretnék programozni és rajtam múlna, én biztos nem ezt választanám, hanem pl. Electront vagy Qt Frameworkot. Nehéznek egyáltalán nem nehéz a JAVA Swing, nem erről van szó, de az időmet rabolják a beadandók és borzasztó elavultnak érzem.


Frontend webprogramozásból Reactot tanítanak (és még hálás lehetek, hogy nem Angulart), miközben én szívem szerint Sveltét használnék.


Megnéztem a mesterszakok kurzuskínálatát és akárhogy is nézem, mindenhol van egy csomó "felesleges" tantárgy. Olyan fele, amit hasznosnak mondanék. Ha nem muszáj, én nem tanulnék tovább. Származhat ebből hátrányom később?



2022. máj. 10. 05:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy troll kérdés? :D


"Qt Frameworkot"


Bízz bennem, azt nem akarod önszántadból használni. C++ és Javascript keveréke, elég undorító dolog és pár iparágban nagyon használt, de nem mainstream. Volt szerencsém picit belenyúlni, annyi elég is volt.


"Frontend webprogramozásból Reactot tanítanak (és még hálás lehetek, hogy nem Angulart), miközben én szívem szerint Sveltét használnék."


React és Angulár nagyon megy, gyakornoki / pályakezdő állás szerzésnél sokat jelenthet ha bedobod, hogy van tapasztalatod Angularban vagy Reactban, úgyis ha mondjuk backend pozícióra jelentkezel.


Msc igazából csak azért jó, mert pozonyos pozíciókat csak ezzel tudsz megszerezni. Pl.: Multiknál vezetői pozícióba kerülés.


Meg pár területen tényleg fotnos az extra tudás, amit ad.


Ha csak egy sima senior teamlead akarsz lenni, aki haza visz bruttó 1,5-2 millát, akkor az is teljesen oké. Az is kifejezetten jó, de ha többet is akarsz akkor lehet kell az Msc.

2022. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%
Még bsc se nemhogy mester. lmao
2022. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%

"Qt Frameworkot"


Java-hoz GUI hasonlítani még mindig vicc. Már leírtam párszor, a Java nem GUI fejlesztésre lett kitalálva.

2022. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#11: Nem ismerem a Qt-t, sosem használtam (eleve nem szoktam GUI-t programozni), csak azt írtam, hogy akár az is jobb lenne, mint a JAVA Swing. De akkor legyen valami .NET-es, Windows Forms vagy WPF, szerintem bármi hasznosabb lenne, minthogy ránk erőltetik a Swinget.


"React és Angulár nagyon megy, gyakornoki / pályakezdő állás szerzésnél sokat jelenthet ha bedobod, hogy van tapasztalatod Angularban vagy Reactban, úgyis ha mondjuk backend pozícióra jelentkezel."


Angular nagyot zuhant népszerűségben, most valószínűleg nem érdemes már elkezdeni megtanulni. Főleg hogy állítólag indokolatlanul hosszú a learning curve-je egy Reacthoz képest, és performance-ban sincs a topon.


[link]


[link]


[link]

2022. máj. 10. 14:00
 15/32 A kérdező kommentje:

#10: "Menny el egy céghez, aztán rá fogsz jönni, hogy amit tanultál ezidáig a hasznosítható tudásod összege csupán a 20-30%-a a valós üzleti környezetének."


Elmentem céghez, pont ezért kezdem ezt látni én is. Elvette a kedvem tőle, hogy most azonnal tovább tanuljak.


Ezek közül amúgy Kubernetest, Kafkát és Grafanát nekem is kell használnom, GitLab helyett Bitbucket + Jenkins stb. De ja, ezek egyikéről sem volt szó suliban.

2022. máj. 10. 14:05
 16/32 A kérdező kommentje:
#14: Persze legacy kódok miatt még hosszú évekig lesz szükség Angular fejlesztőre. Meg azért, mert sok helyen ahhoz értenek a fejlesztők.
2022. máj. 10. 14:08
 17/32 anonim ***** válasza:
10%

" De ja, ezek egyikéről sem volt szó suliban."


OMG

2022. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
#17: Nem voltam teljesen korrekt, mert Kubernetesről volt szó, mégpedig annyi, hogy létezik ilyen is. Operációs rendszerek előadó megemlítette, hogy az egyetemen ugyan nem tanítjuk, de aki ért hozzá, az milliókat kereshet vele. :DD
2022. máj. 10. 15:18
 19/32 anonim ***** válasza:
46%

Essen már le, hogy neked nem az ilyen-olyan jöttment frameworkökkel való f.aszomkodás a dolgod, hanem az, hogy a szakma lényegét tanuld.


Azt meg ne várd már el egy proftól sem, hogy majd minden második hónapban, új, jellemzően a hülyék által hype-olt szaharhoz fogja igazítani az anyagát.

2022. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
38%

Én csak Java-val + némi CI, Grafana és Kubernetes-el lehet keresni bruttó 1.2millát (plusz egyéb juttatásokat) idehaza. Nem csak Kubernetes-el.

Gondoltam megejtem ezt az egy gondolatot.

2022. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!