Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » IT szektorban szükség van...

IT szektorban szükség van mesterszakos diplomára?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzek programtervező informatikus alapszakon. Szeretek új dolgokat tanulni, abból viszont kezd elegem lenni, hogy a suli elveszi az összes szabadidőmet, és nem tudom azt tanulni, amit tényleg szeretnék (dolgozok is suli mellett, főleg jupyter notebookban készítek fancy chartokat).


Ami pl. ebben a félévben kiakaszt, hogy rákényszerítenek, hogy tanuljam meg a JAVA Swinget, miközben, ha GUI-t szeretnék programozni és rajtam múlna, én biztos nem ezt választanám, hanem pl. Electront vagy Qt Frameworkot. Nehéznek egyáltalán nem nehéz a JAVA Swing, nem erről van szó, de az időmet rabolják a beadandók és borzasztó elavultnak érzem.


Frontend webprogramozásból Reactot tanítanak (és még hálás lehetek, hogy nem Angulart), miközben én szívem szerint Sveltét használnék.


Megnéztem a mesterszakok kurzuskínálatát és akárhogy is nézem, mindenhol van egy csomó "felesleges" tantárgy. Olyan fele, amit hasznosnak mondanék. Ha nem muszáj, én nem tanulnék tovább. Származhat ebből hátrányom később?



2022. máj. 10. 05:04
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
62%

Az MBA nem arra van kitalálva, hogy Bsc-ről kiesve üljön be rá az ember. Az tipikusan egy olyan diploma, amit már karrierrel a hátadmögött, akár vezetői tapasztalattal kell csinálni.


Egyébként meg ha van már előre eldöntött válaszod, akkor miért írtad ki a kérdést? Ne menj mesterre, szívesen.

2022. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

#31: "Az MBA nem arra van kitalálva, "


Igen, de jó választás lehet, ha nem most megyek tovább, hanem mondjuk 10-15 év múlva szeretnék egy mestert.


"miért írtad ki a kérdést?"


Mert még vacillálok, de 90% nem megyek. Legalábbis nem most jövő februártól.

2022. máj. 11. 23:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!