Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha a JavaScriptet megtanulom,...

Ha a JavaScriptet megtanulom, mennyivel lesz könnyebb a többi nyelv, mintha semmit sem tudnék a programozásról?

Figyelt kérdés

2022. júl. 3. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelműen könnyebb lesz, igazából a programozás logikáját kell elsajátítanod...
2022. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
kicsit nézz utána annak, hogy mi az a programozás, mik azok a programozási nyelvek, miben különböznek egymástól és mik azok algoritmusok és adatszerkezetek. Ha ezek meg vannak, már meg is kaptad a választ: kb 10 óra tanulás és előrébb leszel mint a kódmajmok nagy többsége.
2022. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Teljesen értelmetlen a kérdés, mert egy programozási nyelvet nem lehet önmagában megtanulni.
2022. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Annyival hogy valami minimális alapod lesz a programozásról.
2022. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Nos, mi lesz, ha megtanulod a változókat, tömböket, ciklusokat, elágazásokat, feltételeket, típusokat, osztályokat, objektumokat, és még mellé hozzá tudsz szagolni a DOM-hoz is?


Egyértelműen könnyebb lesz utána. Nyilván lesznek különbségek a további nyelvekhez képest, de például fogod tudni mi az a konstans, mi az a változó, mi az a string, mi az a tömb stb. És nem nulláról kell ezeket megtanulni, hanem már lesz viszonyítási alapod, ami azért nem elhagyagolható.

2022. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi a célod? Csak azért megtanulni egy nyelvet hogy más nyelvet megtanulj, szerintem nincs értelme.
2022. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Meton ***** válasza:
0%

Ha semmit nem tudsz a programozásról, akkor én mondjuk Pascal-lal kezdenék, vagy esetleg C++-szal. A javascipt inkább háttér programozás, amihez kell egy megjelenítő, ami leginkább HTML. Tehát ha más programnyelvet nem is akarsz megismerni, a HTML ismerete azért mindenképpen szükséges. Ezzel így már lehet kezdeni valamit, de azért nem árt még megtanulni a PHP-t is.

Viszont ha szereted az egyszerűbb utat, akkor beszerzel egy webszerkesztőt és azt tanulod meg. Sokkal egyszerűbb, célra vezetőbb. De ha mindenképpen programozni akarsz, akkor ásd bele magad a C++-ba. Jó nehéz, van benne kihívás. De javascript-tel jobbára csak magad szórakoztatod, mert nem mindenhol engedik.

2022. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pascal? Hogy mondhatsz ekkora butaságokat? A c++ még megértem, de pascal?? Most menjen el a kedve teljesen, vagy inkább hozzuk meg neki?

Én az aranyközéputat mondom: C# vagy Java. Előről hátulról, csavarmenetbe megtanulni a nyers nyelvnek a szerkezetét, és utána 1-2 hónapig 1 szinttel lehet lejjebb menni a C++-ra. Ha ezek meg vannak, utána lehet menni a keretrendszerekre és tanulni meg sorban a technológiákat. Amíg elemi szinten nem ismeri az ember valamelyik c család nyelvét, addig nincs miről beszélni.

2022. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ne akarj szerencsétlennel egy elavult nyelvet megtanultatni(pascal).

Javascripthez meg nem feltétlen kell html, főleg ha az alapokról beszélünk.


Én az alapján döntenék, hogy mi a terved a jövőben, mit szeretnél programozni.

Webfejlesztésnél én javascript/typescriptel kezdenék mert front és backendhez is használható, majd ugranék java ra ha backend jobban érdekel.


Minden másnál kezdésképpen Pythont tanulnék, mert az Objektum orientált programozás alapjait itt el tudod sajátítani és könnyű kisebb nagyobb gyakorló projekteket építeni vele.


C++ C# al nem kezdenék mert macerás projektet építeni vele és sokkal több dolgot kell egyszerre hirtelen megtanulni.

2022. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Meton ***** válasza:

C++ szirintem túlságosan komplex elsőre. Én mondjuk nem is ismerem, inkább a Pascal-t, ezért is azt ajánlottam. Tanulni szerintem nagyon is tökéletes. Én mondjuk Delphi-t tanultam, de pascal-lal kezdtem.

Javasript-ben el se tudom képzelni, mire mész html nélkül. Jó, nem kell a teljes ismerete, de mondjuk ha egy gombot meg akar jeleníteni, ahhoz eleve kell egy html címke. Aztán azzal már lehet valamit kezdeni. Mondjuk lehet animálni például. Lehet legördülő menüket készíteni, de mindennek a html az alapja, anélkül semmit se lehet. Egyébként meg a programok eleve meg vannak írva és benne vannak a webszerkesztőkben, csak paraméterezni kell. Nem kell megtanulni magát a programnyelvet.

2022. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!