Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » IOS programozást hogy érdemes...

IOS programozást hogy érdemes ekezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben egyre többet gondolkozok azon, hogy Apple platform programozásra specializálódok és ebben is szeretnék elhelyezkedni.

Utolsó éves programtervező informatikus hallgató vagyok, következő félévben államvizsgázok (sajnos/nem sajnos nem ezen a területen, eddig nem volt prioritásaim között a mobilprogramozás).

Egyetemen tanultam mobilprogramozást, bár az Android volt, csak a felszínt kapargattuk.

Több éve Apple felhasználó vagyok, szimpatizálok a felülettel, mac-em is volt, viszont akkor még nem programoztam.

Laptop vásárlása előtt állok, biztos hogy a következő is egy mac lesz, viszont szeretnék kicsit kiigazodni mielőtt megvásárolom.

Legfőbb kérdéseim a következők lennének:

- Értem én hogy IOS programozás, de ez magába foglalja a többi Apple patformot is, és csak "gyűjtőnévként" lett ráaggatva(gondolok itt arra, hogy egy ilyen fejlesztő foglalkozik-e ipadOS-el és macOS-el is), vagy kizárólag csak IOS-el foglalkozik?

- Annyinak már utánanéztem, hogy létezik az Apple Developer Program, viszont ezen kívül lenne bármi segédletetek, amivel minél hatékonyabban tudnám elsajátítani a kezdéshez elegendő tudást?

A későbbiekben szeretnék ebben elhelyezkedni, ezért szívesen fogadok minden építő jellegű kritikát. Ha valakibe belefolytották a szót, itt nyugodtan leírhatja :D


Válaszokat előre is köszönöm!



#Apple #IOS programozás
2022. júl. 11. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
belefolytották - belefojtották
2022. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

-xcode ban gyakorlatilag egy helyen írhatsz appot gyakorlatilag bármelyik apple platformra, tehát az apple watchtól egészen a mac ig. Ugyanazt a nyelvet(swift) et használja mindegyik.

-Bizonyos appokat ezen a rendszeren kívül írják, különösen ha cross-platform appokról van szó.

-Apple dev program nem tanulásra van


Igazából ugyan az az alapja mint minden más programozásnak, ismerd a nyelveket amin az applikációk íródnak.

- Ismerd meg a swiftet

- Érdemes tutorialok által megismerni az xcode működését.

- Csinálj meg pár egyszerű projektet úgy hogy követed amit csinálnak(egyszerű kártyajáték, esetleg valami kisebb app)

- Ismerd meg a backend részét az appépítésnek

- Csinálj projekteket(magadtól, de ne egy appal akard megváltani a világot)


Mivel programozol, ezért ha ráfekszel erre akkor 2 hónap alatt el tudsz utni addig hogy tudsz jelentkezni cégekhez. Én a helyedben augusztus végén megpróbálnék elkezdeni jelentkezni iOS el foglalkozó cégekhez mint gyakornok, mert sokkal egyszerűbb gyakornokként bejutni mint junior programozóként.

2022. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!