Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan készül egy számítógépes...

Hogyan készül egy számítógépes játék, amelyben egy bejárható terület van? (FONTOS)

Figyelt kérdés

FIGYELEM! HOSSZÚ A LEÍRÁS, de kérlek 🙏 olvasd el, mert csak így érthetem meg, és ez fontos nekem.


Ezen már annyit ábrándoztam, hogy eljött az ideje, hogy játékkészítők, programozók, vagy más hozzáértő szakemberek segítségét kérjem, hogy végre megtudhassam az igazat hogy működik ez.


Az érdekelne, pontosan hogy kell elképzelni, hogy adott egy 3 dimenziós pálya, amelyben a karakter közlekedik? Tehát egy készenlévő bejárható pálya van?


Vagy pedig merev képek sokasága van csak, amelyek egyrészt önmaguktól is váltogatják egymást-így előidézve a mozgó környezetet,(mint egy gif) plusz egyszerűen csak váltják egymást a képek akkor is ha mondjuk a járáshoz szükséges billentyűt nyomom ⬆️, vagy az egeret mozgatom(ha járkálós játék), tehát ezesetben olyasmi mint egy mese hogy egy csomó megrajzolt kép van, amelyek adott sebességgel váltják egymást-így mozgóképet előidézve, csak a játéknál bizonyos megadott keretek között ez irányítható?


Mondjuk összességében lehet hogy hülyeséget kérdezek, mert ha egy kész bejárható pálya létezik is mint lehetőség elkészítve, a monitoron mégis csak az utóbbi opció szerint tud megjelenni, tehát az érvényesül, hogy a monitoron valójában csak merev képek váltogatják egymást, aztán hozzáképzelhetem persze hogy van egy létező állandóan jelenlevő terület, de a valóságban nem ez van, mindig csak egy kép van jelen, de irdatlan sok kép van, amelyek összefüggően, összefüggésben, tehát a valóságos 3 dimenziós teret leutánozva, vagyis azt imitálva, annak megfelően megadott sebességgel, és bizonyos megadott keretek és lehetőségek között irányíthatóan váltogatják egymást?


Arra akarok kilyukadni hogy a teljes pálya nem létezik ténylegesen, csak mint lehetőség, amely lehetőségeket a programozó ad meg, mert valójában mindig csak egy kép létezik, de a képek logikusan, a földi környezetünket utánozva, vagyis a valóságot utánozva váltják egymást. Így van ez? Ezesetben a kész pálya csak illúzió úgymond. Tehát nem úgy van mint a való életben hogy létezik egy adott bejárható terület.


Kicsit bonyolult lett, habár lehet hogy csak nekem tűnik annak, más azért egy programozó agya.


Köszönöm, ha végigolvastad, és szánsz még időt egy oktató válaszra is, de az is elég ha szavazásban kattintasz, így van-e?


Előre szólok mindent választ felpontozok.✅



2022. júl. 27. 16:30
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

#19-20 Sajnos ismét lepontoztak ellenben velem, amit sajnálok :(


"Ez azt jelenti hogy letezik egy palya, ami a memoriaban van,"


Ezt értem hogy a memóriában van egy kész pálya, de abból minden pillanatban csak egy 2 dimenziós kép látható nem? A kép változik minden pillanatban(a frissítési sebbesség szerint) aztán mi az emlékeinket az előző pillanatokból felhasználva képzeletben 3D-nek észleljük, de valójában változó 2D képek sorozata nem?

2022. júl. 30. 12:52
 22/37 A kérdező kommentje:

A #13-adik válaszolót is sokan lepontozták, akit nyomaszt valami.

Igaz sok nem a kérdésre válaszolt, de az is igaz hogy nem tehet róla hogy nyomasztó neki. Na jó, nem pszichológia órát akarok tartani :p

2022. júl. 30. 13:01
 23/37 A kérdező kommentje:
Igaz "hogy"..így akartam írni.
2022. júl. 30. 13:01
 24/37 anonim ***** válasza:
53%

13-ast csak a te kreténséged nyomassza, semmi más.

Valóban hülyén hat, hogy letérdelsz itt és valósággal kikönyörgöd a válaszadást. Fontos? Lehet, de neked fontos, nem annak, aki amúgy sem akar, vagy tud válaszolni.


2D, 3D:

A képernyő sík. Csak 2D megjelenítésre alkalmas, így amit azon látsz, az is 2D. Ha 3D-s a játék, akkor a kép perspektívikusan jelenik meg, lesz mélységérzeted. Azaz, érzékelni fogsz egy harmadik dimenziót is, nem csak hosszúságot és szélességet, hanem mélységet is.


Egy dimenziós dolgokat is meg lehet jeleníteni 2D-ben és két dimenziósakat is 3D-ben. Ugyanakkor, három dimenziót is lehet ábrázolni 2D-ben.

Csak azt nem tudom, mi ebben a furcsa?


A 3D-vel te ne foglalkozz, mert az neked még kemény dió.

Először azzal légy tisztában, hogy épül fel a 2D kép, a gép monitorán, majd amikor ez megvan, akkor lehet a 3D-vel kacérkodni, ami még akkor is nagyon nehéz futam lesz, ha mondjuk minden megismerhetőt elsajátítasz a 2D-vel kapcsolatban.

2022. júl. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 NTBS ***** válasza:
42%
Sajnos nem tudom.
2022. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

#24 A kreténség benned jelenik meg :p


Ó #25, de sajnálom hogy lepontoztak :(

Ritkán olvasni őszinte válaszokat, nagyon szeretem az őszinte embereket. :)

2022. júl. 31. 19:20
 27/37 A kérdező kommentje:

"Ugyanakkor, három dimenziót is lehet ábrázolni 2D-ben."


Bocsánat te igaz hogy az vagy akiben a kreténség megjelenik, de nem ítéllek el ezért, vagyis nem emiatt nem értek egyet az idézett mondatoddal :)

Hanem azért mert az sosem volt 3D amit annak képzelsz :) 2 dimenzió az, csak az elméd tréfál meg és háromnak látszik, vagyis nem arról van szó hogy a 3 dimenziót, 2 dimenziósként ábrázolod, hanem a 2 dimenziósat látszólag 3 dimenziósnak észleled, tehát 3 dimenziósnak képzeled :) :p

2022. júl. 31. 19:27
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

Ezt írtad:


"eljött az ideje, hogy játékkészítők, programozók, vagy más hozzáértő szakemberek segítségét kérjem, hogy végre megtudhassam az igazat hogy működik ez."


Hát ehhez is tartsd magad, szopinger géza.

2022. aug. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

#28 Most nem foglak értékelni, de nem azért ahogy hívtál, ez csak vergődés a részedről, és nem ítéllek el emiatt csak megmosolyogtat :)

Hanem azért nem értékellek, mert ahhoz tartom magam ahogy tanácsolod is, hogy hozzáértő szakemberek véleményét kérem, és te az eddigi válaszaid alapján nem ütötted meg ezt a mércét. :) Ugyanis én mint tanulatlan, nem hozzáértő érdeklődő, kb. lealáztalak abban, amiben te jónak hitted magad :) :p

2022. aug. 1. 20:38
 30/37 A kérdező kommentje:
Viszont már nem reagálok rád ezentúl, mert miután kiderült hogy laikus vagy a témában, átmész személyeskedő, trágárkodó vergődésbe , mint egy megsértődött rosszul nevelt kisgyerek :) és az értékeléseid is azt mutatják hogy ez az általános eljárás nálad, így megmosolyogtat, de nehezen azonosulok veled, így megköszönjük hogy bemutattad magad, és több sikert kívánunk neked a továbbiakban valahol máshol :)
2022. aug. 1. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!