Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan készül egy számítógépes...

Hogyan készül egy számítógépes játék, amelyben egy bejárható terület van? (FONTOS)

Figyelt kérdés

FIGYELEM! HOSSZÚ A LEÍRÁS, de kérlek 🙏 olvasd el, mert csak így érthetem meg, és ez fontos nekem.


Ezen már annyit ábrándoztam, hogy eljött az ideje, hogy játékkészítők, programozók, vagy más hozzáértő szakemberek segítségét kérjem, hogy végre megtudhassam az igazat hogy működik ez.


Az érdekelne, pontosan hogy kell elképzelni, hogy adott egy 3 dimenziós pálya, amelyben a karakter közlekedik? Tehát egy készenlévő bejárható pálya van?


Vagy pedig merev képek sokasága van csak, amelyek egyrészt önmaguktól is váltogatják egymást-így előidézve a mozgó környezetet,(mint egy gif) plusz egyszerűen csak váltják egymást a képek akkor is ha mondjuk a járáshoz szükséges billentyűt nyomom ⬆️, vagy az egeret mozgatom(ha járkálós játék), tehát ezesetben olyasmi mint egy mese hogy egy csomó megrajzolt kép van, amelyek adott sebességgel váltják egymást-így mozgóképet előidézve, csak a játéknál bizonyos megadott keretek között ez irányítható?


Mondjuk összességében lehet hogy hülyeséget kérdezek, mert ha egy kész bejárható pálya létezik is mint lehetőség elkészítve, a monitoron mégis csak az utóbbi opció szerint tud megjelenni, tehát az érvényesül, hogy a monitoron valójában csak merev képek váltogatják egymást, aztán hozzáképzelhetem persze hogy van egy létező állandóan jelenlevő terület, de a valóságban nem ez van, mindig csak egy kép van jelen, de irdatlan sok kép van, amelyek összefüggően, összefüggésben, tehát a valóságos 3 dimenziós teret leutánozva, vagyis azt imitálva, annak megfelően megadott sebességgel, és bizonyos megadott keretek és lehetőségek között irányíthatóan váltogatják egymást?


Arra akarok kilyukadni hogy a teljes pálya nem létezik ténylegesen, csak mint lehetőség, amely lehetőségeket a programozó ad meg, mert valójában mindig csak egy kép létezik, de a képek logikusan, a földi környezetünket utánozva, vagyis a valóságot utánozva váltják egymást. Így van ez? Ezesetben a kész pálya csak illúzió úgymond. Tehát nem úgy van mint a való életben hogy létezik egy adott bejárható terület.


Kicsit bonyolult lett, habár lehet hogy csak nekem tűnik annak, más azért egy programozó agya.


Köszönöm, ha végigolvastad, és szánsz még időt egy oktató válaszra is, de az is elég ha szavazásban kattintasz, így van-e?


Előre szólok mindent választ felpontozok.✅



2022. júl. 27. 16:30
1 2 3 4
 31/37 SIDLER22 ***** válasza:
35%

Jó akkor válaszolok én is magasabb átlag értékeléssel. 13-as vagyok.

Kiírod a kérdést azzal a dumával, hogy ez neked mennyire fontos, de ez nem érdekel senkit. Azt, hogy én végül is adok-e neked szakmai választ vagy nem az azon fog múlni, hogy értek-e hozzá és van-e kedvem válaszolni. Ez a fölösleges nyalizás csak szánalmas...

Tudjuk mi azt, hogy neked fontos. Nyilván ezért írtad ki a kérdést. Ennél többet mit akarsz? Minek könyörögsz?

Ez olyan mintha egy hajléktalan könyörögne az embereknek az utcán, hogy adjanak pénzt mert különben éhenhal. Igen tudjuk, de attól, hogy ezt Ő külön közli velem még nem ez alapján fogok pénzt adni.

Hát ez volt az én problémám amit nem értettél. Remélem így most már tiszta. Vagy azért nem értetted mert nálad ez ilyen életvitel szerű dolog? Barátaid fel irányuló kérelmeket is mindig megcímkézed, hogy segítsen benne mert ez neked ennyire meg annyira fontos?


(Amúgy meg ha annyira fontos akkor utána kereshettél volna ahelyett, hogy kiírod a kérdést és várod a csodát.)

2022. aug. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, nem tudom, alapból alázatos típus vagyok, nekem így jobb, de megértelek, ment is a pipa. :)
2022. aug. 2. 14:47
 33/37 A kérdező kommentje:

Biztos jött a pipa attól is aki furamód kreténnek élte meg a kérdést, viszont mindenki más nem feltétlenül osztja a véleményed, ahogy a kommented értékelésén látszik, így statisztikailag a te értékrended látszik helytelennek :)

Erre nincs behatásom, illetve van mert védenélek én a beállítottságomnak köszönhetően, de amint látod szerencséd hogy nincs tétje. :) Úgy értem, elhiszem én hogy a te nézőpontodból igaznak tűnik amit írsz, de mindig a népakarat, vagy a többségi akarat döntötte el mi a helyes. Ha pl. itt azt szavaznánk ki a boszorkány, ki végzi máglyán, nem irigyelnélek.:))

2022. aug. 2. 14:55
 34/37 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező. Nem a kérdésed kretén, hanem te. Ráadásul, egyre kreténebb megnyilatkozásokat teszel. Bocs, hogy beleszóltam, de egyszerűen, nem bírtam megállni.
2022. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Rendben csak ne kanyarodjunk el nagyon a témától, ez nem kisértékeléssel rendelkező bébipöcsök találkozója akart lenni :p
2022. aug. 2. 16:59
 36/37 A kérdező kommentje:
Mert gondolom kicsi a kukid, azért nincs jobb dolgod, mint itt offolni :)
2022. aug. 2. 17:03
 37/37 anonim ***** válasza:

"Arra akarok kilyukadni hogy a teljes pálya nem létezik ténylegesen, csak mint lehetőség, amely lehetőségeket a programozó ad meg, mert valójában mindig csak egy kép létezik"

Ez inkább már filozófiai kérdés. :-)

Maga a pálya nyilván csak a programban, illetve a számítógép memóriájában létezik. A megjelenítésért felelős rutin pedig ebből képezi le a monitor 2D felületére az éppen aktuálisan látható képet.

nov. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!