Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldható meg egy benzinm...

Hogyan oldható meg egy benzinmotor automatizálása arduinoval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én autószerelő vagyok ezért nem vagyok otthon a témában,emiatt kérem a segítségeteket.Csináltam a kompreszzort ami nem elektromos hanem benzines 270literes tartályba kell 8 bárt préselnie.Namost hogy minden levegőcsinálásnál ne kelljen beráncigálni,van rajta egy önindító.Ennek az önindítónak kellene beindítani a motort amikor a nyomás 6 bár alá esik,majd a gyujtásnak kell kikapcsolnia amikor eléri a 8at.(A nyomás állapotát egy nyomáskapcsolotól tudjuk)Hoszzas gondolkodás után az arduinora gondoltam az automatizálást tekintve.Meg is írtam hozzá a programot ami így néz ki:


int ledPin = 10; // 2 es rele indito

int ledPin2 = 12; // nyomaskapcsolo jel 1

int ledPin3 = 6; // 1 es rele gyujtas

int ledPin4 = 3; // nyomaskapcsolo jel 2

void setup() {

pinMode(ledPin,OUTPUT);

pinMode(ledPin2,INPUT);

pinMode(ledPin3,OUTPUT);

pinMode(ledPin4,INPUT);

}


void loop() {


int buttonMeasure = digitalRead(ledPin2);

if (buttonMeasure == 1)

{

digitalWrite(ledPin3, LOW);


}

else

{

digitalWrite(ledPin3, HIGH);

}



int buttonMeasure2 = digitalRead(ledPin4);

if(buttonMeasure2 == 1)

{


digitalWrite(ledPin,HIGH);

delay(2000);

digitalwrite(ledPin,LOW);



}

else

{

digitalWrite(ledPin,LOW);

}

}



A ledpin 2,4 azok a kompreszzoron lévő nyomás kapcsolónak a jelei,gyakorlatilag 2 gomb ami 6bar nyomás alatt átengedi 8 barnál pedig megszakítja az áramot


A probléma a következő:meg kellene oldjam hogy amikor érzékeli hogy lecsökkent a nyomás és kapcsol a kapcsoló akkor indítsa be az indító motort de kapcsolja is ki kb 2mp (kb ennyi kell h beröffenjen)múlva mert ha az elektromagnes folyamatosan bekapcsolva tartja akkor leég az önindító.Ezért írtam meg így:


if(buttonMeasure2 == 1)

{


digitalWrite(ledPin,HIGH);

delay(2000);

digitalwrite(ledPin,LOW);



}

else

{

digitalWrite(ledPin,LOW);


A baj viszont az hogy pont fordítva dolgozik relé.Ahelyett hogy bekapcsoljon majd 2mp múlva ki.A bekapcsolására kell várni két másodpercet és ki meg nem is kapcsol.Volt amikor meg oszze viszza dolgozott a két relé.


Lehet nem a programmal van a hiba hanem mechanikusan.A nyomás kapcsoló gyakorlatilag egy sima gomb ami nyomásra kapcsol ki-be.Az eggyik vége az arduino power 5v csatlakozik a másik pedig 12,3 hoz ami ugye veszi a jelet.Annyi hogy a két gombot ugyanahhoz az 5vhoz kötöttem


Segítségeteket előre is köszönöm



#programozás #Arduino #Arduino relépanel programozás
2022. aug. 1. 12:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10%

"Amugy meg megnézném amint egy ilyen tartály szétrepit egy családi házat,ez ha fel is robban csak kihasad,nem gránát ez tesó hogy repeszeket hajigáljon"


Istenem.

Mekkora sötét, buta parasztlegény vagy te?! Azért hasad, hogy robbanás esetén ne okozzon még nagyobb gondot.


Hogy tudd: Nem a repeszek rombolnak, hanem a légnyomás.


"A túlnyomás szelep úgyis kinyit." Írod.

Ha minden esetben így lenne, akkor nem létezne olyan videó sem, amin egy kompresszor felrobban, de hát, bizony létezik.


"Egyáltalán nem tudod miről van szó" Írod megint.

Igen, ez így van. Nem ismerem a körülményeket. Én csak arra reagáltam, amit itt közzé tettél. De azt már látom, hogy te még úgy sem tudod, miről van szó, mint én innen a távolból.


Amúgy, tőlem azt csinálsz amit akarsz. Remélem soha nem szorulok rá, hogy veled szervizeltessem az autóimat. Szerencsére kihallik a vidékiséged, így az esély arra, hogy éppen téged bízzalak meg munkával, szerencsére elég csekély.

Semmi bajom a vidékiekkel, úgy átlagban, de te mélyen az átlag alatt teljesítesz.


A legtöbb gond egyébként sajnos veletek van, mert aki nem ért hozzá semennyire, az nem is áll bele ilyen hülyeségbe. Ti viszont túlértékelitek magatokat. Azt képzelitek a hézagos, szegényes ismereteitekről, hogy elégségesek, holott, messze nem azok. Te egy autószerelő vagy, és nem gépész mérnök. Még csak nem is gépész technikus, pláne nem mechatronikus.


Ha ez kérdéses lenne: én nem vagyok a hobbi-szerelgetés ellen. Lehet barkácsolni, de nem ajánlott ész nélkül.

2022. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Helyileg hol vagy? Melyik varos?
2022. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Esetleg csinalhat egy olyan kis programot hogy meghagyod a tartaly kapcsolasat mechanikus gombbal, de rakotod az arduinot. Utana megcsinalod a szekvenciat amit szeretnel:


- kiengedi a tartalybol 6 bar ala

- kompresszor bekapcsolasa kezzel

- amikor 8 fole megy a kompresszor kikapcsolod kezzel


mindekozben a loop()-ban egy print()-el kiirod hogy melyik pin-en milyen jelenik meg?

2022. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

- kiengedni a tartalybol 6 bar ala


- kompresszor bekapcsolasa kezzel


- amikor 8 fole megy a kompresszor kikapcsolod kezzel

2022. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Annyira eltértél már a témától hogy nem emberi.Ráadásul nem értem mi köze van ehhez annak hogy vidéki vagy városi vagyok.Helyileg meg végképp nem fogom megmondani hova valósi vagyok egy anonim hozzászólónak.Ahogy leírtad nem vagyok gépészmérnök vagy ilyesmi de ha jól sejtem te sem vagy eggyik sem,és innentől kezdve hogy ezt tudjuk semmi értelme a tovább való okoskodásnak mert ugylátszik két olyan ember próbál tanácsokat osztogatni egymásnak amelyekből eggyik sem ért hozzá.Minenkinek köszönöm a segítséget
2022. aug. 3. 19:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Hat bocsanat de en most irtam ide eloszor (most masodszor).
2022. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!