Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes elkezdeni programozni...

Érdemes elkezdeni programozni a jobb élet érdekében?

Figyelt kérdés
Gép előtt tudom elképzelni a munkanapjaimat és erre a programozás pont megfelelő. Kreatív nem mondoton munkát szeretnék végezni. Ezenkívül szeretnék jobb,szabadabb életet a jelenleginél, hogy ne kelljen számoljam hogy hónap végéig marad e elég pénzem. Amit megkívánok,bemegyek a boltba és megveszem,bármilyen gondolkodás nélkül. Ezt is megadja a programozás. Annyi hogy ez a szakma a legnehezebbek közé tartozik és nem tudom lenne e kitartásom ehhez. Ha belekezdek,hogyan kezdjem? Kell hozzá egyetem?
2022. szept. 25. 17:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
A diploma sokat segít az elején a munkakeresésben, illetve később sem hátrány ha van, de sokan enélkül is elvannak (önképzés, bootcamp). Zseninek nem kell lenni ahhoz, hogy kényelmesen megélj belőle, kellő kitartással és szorgalommal messze el lehet jutni.
2022. szept. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
58%

Egyetem nélkül is el van az ember webfejleszőként.


Ha kreatív munkát szeretnél akkor Frontend a te utad.


Kezdj el egy Odin Projectet vagy Freecodecamp-et és meglátod van-e hozzá kitartásod. Alsó hangon számolj rá egy év tanulást, hogy állás legyen belőle.


[link]

[link]

2022. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
27%

" Annyi hogy ez a szakma a legnehezebbek közé tartozik és nem tudom lenne e kitartásom ehhez."


Én itt, ezen a ponton tanácsolnálak el ettől az egésztől.

Ha számodra már most kérdés ez, akkor fokozottan kérdéssé válik a tanulmányaid végzése során és előbb vagy utóbb, de el fogsz ettől az egésztől köszönni. Az addig befektetett pénzed, időd, energiád pedig köddé lesz.

2022. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%

Erdemes, sokan toljak igy.

Mint ahogy pl. az epitoiparban sem csak tervezomernokokre van szukseg, hanem rengeteg betanitott munkasra is, ugy szoftverfejlesztes teruleten is rengeteg ugynevezett "code monkey"-ra van szukseg. Nem fogsz milliokat keresni, de nem lesznek anyagi problemaid, teljesen normalis eletszinvonalat fogsz tudni fenntartani es dolgozhatsz otthonrol, rugalmas munkaidoben.

Nem szukseges hozza egyetem, de megkonnyiti az elhelyezkedest valamilyen papir.

2022. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%
Miből gondolod, hogy itt jobban éreznéd magad, mintha prostinak állnál a jobb élet reményében? Csak azért mert nem leszel aidses vagy mi?
2022. szept. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
28%

Amiket leírtál, nos, ez a hozzáállás az, amivel én még élő embert nem láttam, hogy sikeres programozóvá vált volna.

Az, hogy jól fizet? Ez sem mindig igaz, de tény, hogy ebben a szférában azért átlag felett is lehet keresni. De az építészmérnök, és az agysebész is jól fizet. Miért nem annak akar elmenni "mindenki"? Jah, mert ahhoz komoly tehetség, és sok tanulás szükséges.

Nos, az a helyzet, hogy a programozáshoz is. Csak mivel ott nincs törvényben lefektetve, hogy milyen végzettség kell hozzá, ezért sokan hajlamosak azt hinni, hogy minimális tanulással bárki elmehet informatikusnak.

Nem. Ez egész egyszerűen nincs így. A pénzért ott is meg kell dolgozni. Rosszabb esetben "robotmunkát" kell végezned, amivel azért nem fog fél millákat hazavinni, hacsak nem dolgozol napi 15 órát, jobb esetben meg tudnod kell önállóan feladatokat megoldani, algoritmizálni. Ami nem úgy megy, hogy leülsz a gép elő, és random elkezded nyomogatni a billentyűket, hátha lesz valami. ;-)

A kérdés inkább az, hogy érdekel? Van hozzá (a pénzen kívül) motivációd, és tehetséged?

2022. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%

#6 simán haza lehet vinni fél millát akármelyik gyűjtőmultinál REST API írogatással, nem kell hozzá semmi az általad leírtak közül.

Gyakorlatilag manuális tesztelők kapnak már ennyit.

2022. szept. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
15%

7: Honnan veszed ezeket a hülyeségeket?

Képersítés nélkül szóba sem állnak vele. Fél millának a felét viszi haza egy friss diplomás. Vagy annál nem sokkal többet, netán, adott esetben még annyit sem.

2022. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%
8-as le vagy maradva 5-10 evvel a fizeteseket illetoen, vagy kozszferabol/kkv szintbol indulsz ki, mikor a 7-es multikrol beszel.
2022. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
93%

#2 vagyok. Csak kíváncsiságból a lepontozók leírnák az indokot is?


Szóval sem mondtam azt, hogy nem kell az elején rohadt sokat, majd azután is folyamatosan tanulni hogy az ember jó legyen és helytálljon a szakmában.


Nyilván aki komolytalan a programozás iránt az papírral vagy anélkül is az lesz, ellenkező esetben ugyanez. Valamint azzal egyetértek, hogy pénzért hülyeség ezt a pályát választani.


Én szimplán ezt az általános és kirekesztő bánásmódot nem értem a diplomások felől (tisztelet a kivételnek).


Most ha egy junioron látjátok, hogy van hozzá affinitása és belerakja magát akkor azt is figyelmen kívül hagyjátok és elkönyvelitek egy örökös Code Monkey-nak?

2022. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!