Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek ha az egyik...

Szerintetek ha az egyik ismerősöm az ELTE-re megy majd programozni, melyik laptop lenne jobb neki?

Figyelt kérdés

Az egyik lehetőség az acer predator. Programozáshoz szerintem már feleslegesen erős, játékokkal pedig nem szokott játszani, csak minecrafttal.

A másik pedig ez a laptop, a RAM-ot 8GB-ra bővítve:

[link]

Ti mit gondoltok, melyik jobb programozáshoz? Bőven elég hozzá ez az asus, vagy inkább predator? Semmilyen nagyobb programot (mint pl egy játék) nem szokott csinálni, csak kis haszontalanságokat, amik nem igazán terhelik túl a gépet.



2017. dec. 1. 16:20
 1/4 Takysoft ***** válasza:

Programozáshoz nem kell erős gép.

De ne a RAM-ot bővítsd első körben, hanem azt az undormány HDD-t cseréld SSD-re, vagy még a gép indítása se lesz élmény....


Amúgy komolyan. Sok-sok ember sok-sok évi munkája kell ahhoz, hogy olyan fordítási időt érjen el a szoftver, ahol már számít, mennyi idő alatt fordul le.


3D programozás sem olyasmi, amit első évben elkezd.


Amúgy meg ha az ELTE-re megy, akkor ne programozói dolgokra készüljön, mert inkább matekot fog tanulni XD

2017. dec. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyik fontos szempont, hogy az aksija minél tovább bírja.
2017. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyira utálom ezeket a retardált kérdéseket, programozó akarok lenni milyen gépet vegyek? Jó lesz a 9000000 gép? Vagy lehet nem lesz elég?


Ha cégnél vagy úgy is adnak, ha meg otton a hobbi projektekre kell és egyetemre akkor egy 15 éves gép is tökéletes. Nem úgy kezdesz el megtanulni főzni se, hogy 15 millióért felépítesz egy állat konyhát aztán megnézed hogy egyébként bejön-e a főzés.


Még a nagy / több monitor se fontos, legalábbis én egy 13 colos képernyőn dolgozok, és tökéletesen megfelel. De a több monitornak legalább van gyakorlati haszna, aki szereti, nem úgy mint egy olyan gépnek ami sosem lesz kihasználva.

2017. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 voltam. Én is próbáltam finoman fogalmazni, amúgy azt akartam írni, hogy a legfontosabb szempont az aksi üzemidő. :)


Amúgy:

- fusson rajta a szükséges operációs rendszer

- tudjon wifi-re kapcsolódni

- lehessen vele netet böngészni

- fusson rajta egy adott IDE/RAD tool, stb. (ha kell)

- esetleg yt videókkal még elboldoguljon (480-720p)

A legnagyobb erőforrás igényű valszeg az op.rendszer lesz.


Egyébként a laptopot programozásra fogja a legkevésbé használni majd. :)

2017. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!