Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Karrierváltási dilemma:...

Karrierváltási dilemma: programozónak lenni jó?

Figyelt kérdés

Van egy vegyész bsc, es egy vegyeszmernok msc diplomam, es szerettem a szakmam (gyogyszerkutato cegnel dolgoztam). Az élet úgy hozta, hogy olyan régióba költöztem, ahol nincs vegyipar. Az autoiparban helyezkedtem el mérnökként, amit nem szeretek, ezért foglalkoztat a karrierváltás gondolata.

Jelenleg gyeden vagyok, és úton a masodik gyermekem is. Ezt az időt ki is tudnám használni tanulásra.


Milyen a programozói lét?

A home office milyen mértékben jellemző a cégekre? pl. Keleti regiobol pesti allas vallalasa utazas nelkul realis cel?

Mernoki diplomaval a hatam mogott eleg lenne egy 2 eves FOSZ elvégzése? (Allami feleveim elfogytak, anyagi es idobeli megfontolasbol is preferalnam).

Kerlek meseljetek a munkatokrol. Szeretitek? Mennyit kerestek vele? Hany eve dolgoztok benne? Ti milyen karriervaltasi utat jarnatok be helyettem?


Minden valaszt, gondolatot koszonok!



2022. szept. 28. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

"Mernoki diplomaval a hatam mogott eleg lenne egy 2 eves FOSZ elvégzése? "


Ha van hozzá affinitásod, akkor biztos vagyok benne, hogy elég.

De a CV-dben azért említsd meg minden érdemi képesítésedet.


Hogy milyen, az attól függ, hogy ki gyakorolja ezt a szakmát. Van aki fürdik a dologban, van akinek szenvedés, van aki a szakirányú diplomája ellenére más utat választ.

De attól is nagyon függ, hogy milyen légkörben nyomod és attól is, hogy jellemzően mi a feladat.

A kereset magyar viszonylatban kimagaslóan jó.

A Home office-ről nem tudok nyilatkozni, mivel önfoglalkoztató vagyok, így nekem minden nap home office, de a cégem központja, irodája a lakásomtól 400 méterre van. :)

2022. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Meg tudnad irni, hogy mit jelent pontosan, a gyakorlatban, hogy onfoglalkoztato vagy? Hogyan kell ezt elkepzelni? A vallalkozoi let is izgatja a fantaziamat ezen a teruleten. A ceged, irodad a sajatod, vagy pedig a ceg foglalkoztatnak teged, mint vallalkozot, kulsos munkavallalot? Koszonom!
2022. szept. 28. 13:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen a programozói lét?"

Tekintve, hogy én más területen nem dolgoztam, így max ahhoz tudom viszonyítani, amit más esetében látok.

Szerintem ahhoz képest nagyon jó, én kifejezetten élvezem. Nyilván fejban le tudok fáradni nap végére, vagy adott esetben a hétvégére, de egyébként érdekes.


"A home office milyen mértékben jellemző a cégekre? pl. Keleti regiobol pesti allas vallalasa utazas nelkul realis cel?"

Én tudok olyan céget, ahol ez lehetséges. Talán 1-2 azért be kell menni néha-néha pl. amikor eszközt adnak vagy ilyesmi.

Ennek ellenére sok helyen az az általános, hogy megszabják, hogy pl. max heti 3 nap homeoffice.

Szóval ehhez már tényleg nagyon válogatni kell.


"Mernoki diplomaval a hatam mogott eleg lenne egy 2 eves FOSZ elvégzése?"

Passz, én is azt mondanám, hogy egyéni képességektől függ.

Valószínűleg azt mondanám, hogy elég, ha képes voltál összehozni egy vegyészmérnök msc-t.


"Kerlek meseljetek a munkatokrol. Szeretitek? Mennyit kerestek vele? Hany eve dolgoztok benne? Ti milyen karriervaltasi utat jarnatok be helyettem?"

Szeretem. Elég nagy szabadságot ad. Ha mondjuk nap közben kell valamit elintézni, akkor mondod a csapattársaid és elmész megoldani.

Hogy ne írjak konkrét számokat, főleg, hogy most el is inflálódott a fizum, én azt mondanám, hogy volt a fejemben egy szám, amit elképzeltem, amikor pályára léptem és anélkül, hogy megkérdeztek volna engem, hogy milyen fizetést kérek, ők alapból főlé kínáltak.

Nem rég, pár éve vagyok a pályán.



Szóval szerintem jó programozónak lenni, én élvezem is, nyilván nem való mindenkinek.

A célok, amiket kitűztél azokat el lehet érni, mégha néha válogatni is kell a munkák közt.

És egy bp-i fizetés vidéken azért jó eséllyel elég lesz.


Egyébként itt láthatod, hogy kb. hogy fizetnek egyes pozíciók tapasztalat alapján:

[link]

2022. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Vállalkozó vagyok.

A korábbi munkahelyeimen a legtöbb esetben nem adtak teret a (vélt vagy valós) képességeim kiaknázására, sőt ..., emiatt aztán úgy gondoltam, hogy jobb lesz így nekem és szerencsére jobb is lett.


Azért óvatosságra intelek, ha ilyesmire adnád a fejedet, mert nem egyszerű elkezdeni. Meg kell tanulni munkát szerezni (vagy a munkaalkalmat megfelelő módon visszautasítani), a munkát megfelelően felmérni, árat képezni, az ügyfelekkel és a konkurrenciával bánni, a cégedről egy profilt kialakítani, összességében, vállalkozást menedzselni.

Ez meg sajnos közel sem olyan egyszerű, mint amilyennek kívülről látszik.

2022. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
De még milyen jó.
2022. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"A home office milyen mértékben jellemző a cégekre? pl. Keleti regiobol pesti allas vallalasa utazas nelkul realis cel?"


Pályakezdőként nem egyszerű, néhány év tapasztalattal gond nélkül elérhető.

2022. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

"Kerlek meseljetek a munkatokrol. Szeretitek? Mennyit kerestek vele? Hany eve dolgoztok benne? Ti milyen karriervaltasi utat jarnatok be helyettem?"


-Imádom, én ezt nem is munkának fogom fel, hanem életstílusnak, munkaidőn túl is szívesen programozok / fejlesztek hobbiból különféle szoftvereket.


-Br. 1,4 M az alapbérem + cafeteria, év végi prémium, laptop, telefon


-több mint 7 éve dolgozom teljes állásban (+ egyetem alatt gyakornokként 9 hónap)


-Erre nehéz érdemben válaszolni, mert nem tudom milyen IT alapismereteid vannak, egyáltalán kellett-e vegyészmérnökként bármilyen IT-val kapcsolatos dolgot csinálni (pl: mérési adatok beolvasása, vizualizáció, adatfeldolgozás stb...). Az biztos, hogy papírok helyett (mivel már van MSc végzettséged) inkább a minél mélyebb programozási ismeretek megszerzésére koncentrálnék. Vegyészmérnökként feltételezem, hogy kialakult benned egy komplex gondolkozásmód, szerintem megfelelő nehézségi szintű anyag otthoni feldolgozásával képes vagy elsajátítani a programozás "művészetét", mindössze kitartás és sok gyakorlás szükséges hozzá.

2022. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Felejtős már ennyi idősen... 15 évesen érdemes ezt elkezdeni.
2022. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
8-as rosszul írta, aki nem tud megírni 7 évesen egy for ciklust annak esélytelen. Istenem mennyi troll van itt XD
2022. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem trollkodom olyanról még nem hallottam, higy valaki jó lenne és nem 15 évesen kezdte.
2022. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!