Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan youtube, vagy...

Van olyan youtube, vagy bármilyen honlap ahol ingyen kicsit bele lehet kóstolni a programozásba?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt valamiért, viszont igazán fogalmam sincs, hogy hogyan működik? Tetszene-e számomra a dolog? Így sosoem mertrm elkezdeni egy ilyen jellegű képzést.

Tudnátok adni tippeket?


2022. okt. 10. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Van.
2022. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Belekóstolni szerintem a webfejlesztéssel lehet a legjobban, egyik leg kezdőbarátabb (azon belül is a Frontend).


Alább linkeltem két oldalt ahol ingyenes minőségi kurzusok vannak.


Nagy nyelveket, mint C#, Java és társai szerintem egyelőre hagyd, kezdőként csak megijesztenének a classok és a scope-ok.


[link]


[link]

2022. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a "cselekedve tanulást" javasolnám - a passzív videónézéssel nem/nehezen fogod ezt elsajátítani.


Pár példa oktatóoldalakra a teljesség igénye nélkül:

* [link] - ez kezdőknek, főleg gyerekeknek

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link] - ez inkább feladatmegoldós oldal

* [link] - ez egy játékos gyakorló oldal

* [link] - itt rengeteg oktatóanyag van összefoglalva

* [link] - ez egy nyelvfüggetlen, matematikai feladatgyűjtemény

2022. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ehhez erősen ajánlott legalább minimális angoltudás, ha nincs, szerintem azt is érdemes fejleszteni.
2022. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket. Sajnos az angolom nem az igazi, így elég nehéz. Természetesen szeretném fejleszteni, valahogy ennek a tanulásával párhuzamosan.

Jobban a freecodecamp.org-ot néztem meg. Sajnos így teljesen idegenként és ezzel az angol tudással+Google fordító nagyon nehéz.

Találtam viszont egy magyar youtube csatornát, erről mi a véleményetek? Ez a kezdés kezdésének gondoltam, aztán a freecodecamp

2022. okt. 10. 17:53
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]

A link persze kimaradt😅

2022. okt. 10. 17:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz mindenféleképpen először az angolt sajátítsd el.


Valóban hasznos és minőségi anyagok amikkel nem egy tucat fejlesztő leszel maximum középszerű munkával azok mind angolul vannak.


Csak, hogy pár minőségi angol forrást említsek:


Kevin Powell, Fireship, Web Dev Simplified, nagy kedvencem Conner Ardman és Clément Mihailescu (előbbi ex facebook, másik ex google frontend engineer).


Szóval angol angol angol 1000-rel :)

Anélkül hiába is szednéd fel a "tudást" /reflektálok itt a magyar anyagok minőségére/ elhelyezkedni sem tudnál.

2022. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Még egy kérdésem lenne!

Ha esetleg megtetszik a dolog, és szeretnék ezzel foglalkozni, akkor érdemes ezt a tanfolyamot elvégezni?

[link]

Vagy semmi értelme sincs, árban elég olcsó. Ráadásul debreceni vagyok.

2022. okt. 10. 23:10
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen techinkumokat, szakközépeket vagy oktatási intézményeket messziről kerülj el.


Ezek akkreditált tucatképzések amik

A) A kötött tanrend miatt nem naprakészek, sőt, fényévekkel levannak maradva a piactól - nem adnak piacképes tudást

B) Ez kimondottan olyan szakma ahol a tudást nézik és nem a papírt. Hiába hallatszódik csillivillinek a "tanusítvány" meg hasonlók, semmit sem érnek és totál nem visznek előrébb az álláskeresésben.



Neten amiket küldtünk is rengeteg ingyenes és minőségi anyag van, de ha mindenáron iskolarendszerben szeretnél tanulni akkor maximum az ismertebb Bootcampek egyike amit tudok javasolni (pl. Codecool, Greenfox, Progmasters, Training360 stb.)

Ezek a bootcampek nem olcsók és nem akkreditáltak, de pontosan ezért is rugalmas - és naprakész/piacképes az anyag amit leadnak.


Mégegyszer kihangsúlyozom viszont, hogy angol elengedhetetlen ide. Az informatika nyelve az angol, ezt nem fogod megkerülni. Az összes dokumentáció, programkód angolul van, de még ebben a formában is várják el a mindennapi írott és beszélt kommunikációd is.


Másik amit kiemelnék, hogy ez egy rohamosan fejlődő ipar, szóval arra készülj fel, hogy folyamatosan (és ezt értsd szó szerint) kell tanulnod, függetlenül attól hány éve vagy a szakmában. Itt nincs olyan, hogy valamit egyszer megtanulsz majd megszokod és azt görgeted magad előtt.


Szóval ennek tudatában érdemes beleállni, ha így is vonzó akkor kezdhetnéd az angollal, legalább egy középszintre told fel, aztán told végig a freecodecampet vagy az odin projectet és meglátod mennyire testhezálló számodra ez a szakma.

2022. okt. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"A kötött tanrend miatt nem naprakészek, sőt, fényévekkel levannak maradva a piactól - nem adnak piacképes tudást"



Méér hazucc?

2022. okt. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!