Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás elkezdéséhez jó...

Programozás elkezdéséhez jó lenne?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni programozni. Arra gondoltam, hogy ez az egész úgy menne, hogy elemezgetem a programok kódjait próbálgatom, hogy mi-mit csinál. A VLC-vel próbálkoznék, mert talán az a legegyszerűbb program. Szerintetek érdemes erről az oldalról megközelíteni a dolgot? Azért így szeretném, mert nekem ezek az olvasgatós tutorialok meg ilyesmik nem jönnek be. Én csak csinálva vagyok képes valamit megtanulni.

2016. aug. 1. 10:04
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
86%

Nettó baromság.

Arról nem beszélve, hogy a VLC nagyon nagyon nem egyszerű program, egy árva sort nem értenél belőle.

2016. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy egyszerű. Azt mondtam az a legegyszerűbb.
2016. aug. 1. 10:19
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb program az egy soros Hello World, nem a sok tízezres VLC. Ember, azt a programot sok profi sok évig írta, még az sem értené teljesen, aki amúgy profi programozó!

A programozást úgy kezdjük el, hogy keresünk egy jó könyvet vagy weboldalt, ahol az elejétől le van írva minden, és az alapján haladunk. Abszolút kezdőknek Pythont szoktam javasolni.

G.

2016. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
29%
Abszolút fogalmatlan vagy.
2016. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a lehető legrosszabb módot találtad meg a tanuláshoz. Kezd pár soros progikkal, és ne elemezgesd, hanem te írd meg. Ahogy írták fentebb, "hello world", aztán szép sorban lehet haladni a témakörökkel.



>"Nem mondtam, hogy egyszerű. Azt mondtam az a legegyszerűbb."

:))

2016. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Jó hát egy olyat, hogy egy ablakban felugrik, hogy hello world mindenki tud csinálni. Olyat az is tud csinálni akinek a böngésző használata bonyolult. A leírásokkal az a baj, hogy elég sokszor hiába van érthetően leírva csak úgy értem, ha kifejezetten úgy magyarázzák és csinálom közben. Különben szó szerint 10 másodperc múlva elfelejtem. Nekem mindent gyakorlatban kell csinálnom, hogy megmaradjon.
2016. aug. 1. 14:04
 7/42 SimkoL ***** válasza:
100%
Valamilyen szintű lexikális tudás mindenhez kell. Anno még gépem sem volt, de már tisztában voltam 'látatlanban' is pár dologgal.
2016. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 SimkoL ***** válasza:
58%

De rendben van, ne legyen a szokásos 'Helló Világ !', akkor legyen egy mp3-as lejátszó, ha már VLC. Tessék itt van hozzá a Delphi-s kód, ami konzolból játszik:


program Console_Mp3;


{$APPTYPE CONSOLE}


uses SysUtils, MMSystem;


var FDeviceID : cardinal;

music : string;


procedure OpenDevice;

var

OpenParm: TMCI_Open_Parms;

Error: cardinal;

begin

FillChar(OpenParm, SizeOf(TMCI_Open_Parms), 0);

OpenParm.dwCallback := 0;

OpenParm.lpstrDeviceType := '';

OpenParm.lpstrElementName := PChar(music);

OpenParm.dwCallback := 0;

Error := mciSendCommand( 0, mci_Open, MCI_OPEN_ELEMENT, Longint(@OpenParm));

if Error <> 0 then

begin

WriteLn( 'Az eszközt nem sikerült megnyitni!');

ReadLn;

Halt(1);

end

else

FDeviceID := OpenParm.wDeviceID;

end;


procedure CloseDevice;

var

GenParm: TMCI_Generic_Parms;

Error: cardinal;

begin

if FDeviceID <> 0 then

begin

GenParm.dwCallback := 0;

Error := mciSendCommand(FDeviceID, mci_Close, 0, Longint(@GenParm));

if Error = 0 then FDeviceID := 0;

end;

end;


procedure PlayMP3;

var

PlayParm: TMCI_Play_Parms;

begin

WriteLn( 'Lejátszás alatt: ', music, ' Enter-re leáll');

mciSendCommand(FDeviceID, mci_Play, 0, Longint(@PlayParm));

end;


procedure StopMP3;

var

GenParm: TMCI_Generic_Parms;

begin

mciSendCommand(FDeviceID, mci_Stop, 0, Longint(@GenParm));

end;


begin

music := ParamStr(1);

OpenDevice;

PlayMp3;

ReadLn;

StopMp3;

CloseDevice;

end.


Hajrá, értelmezd, próbálgasd !

2016. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 kovpet ***** válasza:
100%

Orvos szeretnék lenni és műteni szeretnék.

Azt gondoltam, hogy felvágom a szomszéd srácot, szerintem ő a legegyszerűbb itt a környéken. Szerintetek érdemes erről az oldalról megközelíteni a dolgot? Azért így szeretném, mert nekem ezek az olvasgatós tutorialok meg ilyesmik nem jönnek be. Én csak csinálva vagyok képes valamit megtanulni.



De a trollkodást mellőzve (ami nehéz a kérdésed olvasva): ha programkódot akarsz elemezni, akkor mintaprogramokkal indulj és ne egy egész felhasználói programmal. Van minden témában a neten, minden nyelven ezernyi.

2016. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 SimkoL ***** válasza:
Kifogásnak pedig nem fogadom el, hogy ez Delphi mivel a 'bele' C++-ban is majdnem így néz ki.
2016. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!