Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet az ember versenyk...

Hogyan lehet az ember versenyképes fejlesztő?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus hallgató vagyok. Nem a legjobb. Nem töltöttem az egész életemet info/matek oktv-ken.


Programozni tudok. Nem jól, nem vagyok profi, nem ipari szinten, de tudok. (Bár a funkcionális nyelvek nehézséget okoznak.)


Viszont azon kívül, hogy különböző rendezésekkel, menüs switch caseekkel, rendező algoritmusokkal meg matematikai modellekkel foglalkozunk nem tudom ebből hogy lesz valódi tudás.


Kérdésem az lenne, hogy a programozásnak milyen attribútumára kéne fókuszálni, hogy versenyképes legyek, mint fejlesztő.


2022. okt. 17. 01:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Van akit úgy hívnak programozónak, hogy nem az. 😅😅
2022. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem hiszem hogy oktv-k re kell járni ahhoz hogy sikeres programozó legyél. És senki se úgy született, hogy tudott programozni. Én egyetem előtt egyáltalán nem programoztam, és az elején nekem is problémát okozott a dolog, aztán szép lassan egyre könnyebb és könnyebb lett ahogy megértettem a logikáját.

Ma már modelleken dolgozok főállásba.


Gyakorolni kell és projekteken kell dolgozni. Én ajánlom neked, hogy menj el cégekhez gyakornokoskodni, mert ott látod hogy mi is kell majd neked.

2022. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Elhiszem, ha vannak ócska egyetemi képzések, de én például nem jártam valami top egyetemre, ettől függetlenül rengeteg ponton visszaköszönt a munkám során az ott leadott anyag. Mi tanultunk tervezési mintázatokról, alap algoritmusokról, solid elvekről, az adatbázisokkal kapcsolatban szerzett tudás egy az egyben megállja a helyét az iparban, a verziókezelés is, viszonylag sok olyan vizsgám volt, amit akkor és ott 3 év ipari tapasztalattal készülés nélkül meg tudtam oldani, mert konkrétan aktívan használtam a munkám során és ujjgyakorlat volt.


A "száraz elmélet" sok szempontból rettenetesen haszontalan, az elitegyetemeken szeretik is túltolni (szomorú, mert pont azoktól a tárgyaktól veszik el az erőforrásokat, amik tényleg fontosak), ugyanakkor ennek a száraz elméletnek van egy olyan része, ami "kiemel az állatvilágból". Én dolgoztam már együtt olyan emberrel, aki teljesen más területen tanult és abszolút nem volt fogékony arra, hogy letolja a torkán autodidakta módon az elméleti anyagot. Tipikusan úgy tanult kódolni, mint mikor kirágod a nutellás kenyér belsejét, a héját meg otthagyod, mert az nem tetszik annyira.

Borzasztóan sokat kínlódtunk a kódjai refaktorálásával minden új funkció bevezetésénél. És a végtermék is szar lett, irreálisan hosszú futási idővel. Az embernek érdeke, hogy ha valamibe hónapokat öl, az ne legyen már egy szar. Nem az ügyfél miatt, hanem magad miatt. És itt jön képbe az elmélet, hogy oké, hogy csinálunk dolgokat, de hogyan csináljuk jól? Hogyan csináljuk csapatban, hogyan csináljuk a jövőre nézve is hasznosan.

2022. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Miután páran vérszemet kaptak, és habzó szájjal próbáltak támadni, csak mert azt mertem mondani, hogy nem érdekelnek a száraz információtudományi ismeretek, hadd fejtsem ki, mire gondoltam! Úgy sejtem, páran itt alaposan félreértették ezt.

Nem, nem azt mondom, hogy az egyetem felesleges lenne. Sőt, egy jobb (nem feltétlenül a "legnevesebb") képzés megalapozza azt, hogy az ember ne csak "kódoló szakmunkás" legyen, hanem hosszabb távon is alkalams legyen a programozói pályára.Viszont van egy szint, amin túl az ismeretek leginkább azoknak hasznosak, akik tudományos kutatómunkát végeznek. Mint írtam, a skála eléggé széles, és nem csak végletekben kell(ene) gondolkozni.

2022. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!