Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 3d szerkesztővel és játékfejle...

3d szerkesztővel és játékfejlesztővel dolgozom és rendszeresen olyan érzésem van mintha a fejlesztők távolról belelesnének, belenyúlkálnának a munkáimba, van erre esély?

Figyelt kérdés

Ugye a network licenszeket át kell engedni a tűzfalon, meg az nline asset és egyéb eléréseket is, szóval ez szerintem nyújthat backdoort, de annyira komplex dolgok vannak ezekben a fileokban, hogy nehéz megmondani, hogy ez most bug, vagy direkt belenyúlkálnak kicsit, hogy ne legyen jó.

Az egyik render motornál amit fizetek is például a fejlesztők egyszerűen nem hajlandóak levenni a légköri szennyezés limitét 1,7-ről 0-ra, így nem lehet egy tiszta óceáni jelenetet vagy téli kék eget létrehozni, már többször szóltam nekik de nem hajlandóak leszedni a limitet, máshol viszont azt mondják, hogy hát ők azért nem nyújtanak részletes leírást a programok használatáról, mert a felhasználók saját tapasztalat alapján állítják be maguknak a dolgokat.

Hát én nem tudom.

Elég komoly dolgokon kezdtem el dolgozni és néha teljesen váratlanul tapasztalok limitációkat, bugokat, vagy olyasmit, hogy például korábban talált textúrákat nem talál meg a gép. Azt is észrevettem, hgoy egyébként a közösségi hálózaton megosztott munkák között az enyémhez hasonló környezetek kezdtek el megjelenni. Például amikor szükségem volt egy óceáni sziklás részre és elkezdtem azon dolgozni, hetekkel később komplett packek jelentek meg ilyen óceáni környezetekről.

Szóval nem tudom.


Lehet paranoia.


Bele tudnak szerintetek lesni ki min dolgozik, esetleg bele tudnak rondítani apró aljas trükkökkel, hogy hátráltassanak?

Nem szeretném sem ezt, sem azt, hogy ellopják az ötleteimet.


2022. nov. 2. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te ahhoz elég fontos ember, hogy bárki direkt szabotálja a munkád...
2022. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csapatmunka akkor igen, lehetséges
2022. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem csapatmunka. Egyedül dolgozom a programokkal, de sok mindent, textúrákat, modelleket, network licenszeket közvetlenül a hálózatról szed le. Első, azt, hogy én ki vagyok és min dolgozom egyrészt nincs közöd, most nem kötekedésből, másfelől nem tudhatod...


Az is simán lehet, hogy a jobb "baráti" cégek lefizetik a fejlesztőket, hogy szarják szét a "kis" feltörekvők projectjeit, hogy így fennmaradjanak a piacon. Bármit el tudok képzelni. olyan a világon nincs, hogy ahol 2,5 a maximum 1,7-re becsontozzák a légköri szennyezés mértékét az égnél és nem tudod leszedni sehogy. Ezerszer kértem már, de nem hajlandóak leszedni a limitet, amíg "konkurens" cégeknél kristálytiszta kék egeket látok ahol nincs benne a szennyezés.

2022. nov. 2. 14:27
 4/6 A kérdező kommentje:

Olyanok is vannak, hogy kész termékként árulják a még nem teljesen lefejlesztett funkciókat és feature-öket. Például ütközések vannak, nem cross compatible egy csomó minden. Mégis teljes árat fizetsz érte. És úgy kínálják mintha már tökéletesen használható lenne.


Arról ne is beszéljünk, hogy a használati utasításokat harmadik felek youtube videoiból kell összelesni mert mostanában sem tech demokat, se normális útmutató (tutorial) anyagot nem adnak ki, nincs leírás.


Meg lehet veszni ettől a hozzáállástól. Olyan érzésem van mintha a piaci fennmaradást ezzel korlátoznák. Mert mással már nem lehet.

2022. nov. 2. 14:30
 5/6 A kérdező kommentje:

Sok fejlesztést egyszerűen nem vittek professzionálisan tovább hanem átálltak ilyen sufnituning rendszerre. így a jól megszokott professzionális programok használhatatlanná váltak és az új fejlesztések csak rontanak a dolgon és sokszor bezavarnak...

Mellette meg ez amit leírtam, hogy most belenyúlnak vajon? vagy nem? látják? nem látják?

2022. nov. 2. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Már értem hová tűnt mindenhonnan az alufólia..
2022. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!