Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Februárban végzek informatikai rendszer és alkalmazásüzemeltető technikus képzéssel, viszont nem igazán látok esélyt benne elhelyezkedni, max Budapesten, viszont oda nem utazgatnék napi 200 kmt oda-vissza.

Html,css,javascriptet tanulgattam pár hónapig ahogy az időm engedte kiváncsiságból, de js-hez az én agyam nem akart alkalmazkodni vagy még időt kellett volna hagynom...pythont olvastam több helyen, hogy érdemes lenne elkezdeni.

Backend programozás érdekelne, esetleg fejlesztő.

Diploma nélkül ezekre van esély, hogy idővel állást is kapnék ha megy a dolog?



2022. nov. 23. 07:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%

A Python jó választás kezdésnek, mert könnyen tanulható, könnyű egy környezetet összerakni, és még keresik is.

Szerencsére egyre több helyen ismerik fel, hogy a diploma és a hasznos tudás között Magyarországon semmilyen összefüggés nincs, ezért egyre kevesebb helyen kérnek diplomát.

2022. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
65%
A programozás egy kicsit több annál, hogy megtanulgatsz egy nyelvet kicsit.
2022. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%

Egyre kevesebb esély van diploma nélkül fejlesztői állást találni, főleg pályakezdőként. Egy FOSZK-ot vagy egy BProfot azért minimum illik letudni.


Egyetértek a 2-essel abban, hogy programozni nem csak egy nyelvet jelent. Ha a JavaScripttel bajaid voltak, akkor lehet, hogy nem ez a te pályád.


Ha a backend fejlesztés érdekel, akkor először is nézz körül egy állásportálon, hogy mire van igény. Egyetértek az 1-essel abban, hogy a Python egy nagyon jó nyelv, de azért ez se áll meg a "hello word" szinten. Magas szinten tudni Pythonban nem könnyebb, mint mondjuk Javában. Már maga is a nyelv is bonyolultabb, mint elsőre látszik, és rengeteg framework stb. van hozzá.


A backend fejlesztéshez nem elég csak egy nyelvet tudni, kell tudni hozzá SQL-t, frameworköket, ORM-et, Dockert stb. stb. A szép, karbantartható backend kódhoz nagyon jól ismerni kell a tervezési mintákat és legalább az alap algoritmusokat. És még hárommillió apróságot. És akkor el is érkeztünk oda, hogy kell az a diploma.


Azt, hogy "a diploma és a hasznos tudás között Magyarországon semmilyen összefüggés nincs" nyilván olyan ember írta, akinek nincs diplomája.

2022. nov. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%

"Diploma nélkül ezekre van esély, hogy idővel állást is kapnék ha megy a dolog?"

Ha jó vagy és be tudod mutatni a cégnek, hogy jó vagy, pl. saját projekteken keresztül, akkor igen.

Ha simán a cv-dbe beleírsz 3 nyelvet, de amikor kérdeznek róla, akkor nem tudsz válaszolni, akkor nem igazán fogják elhinni, hogy tudod.


Egyébként igen, a python-nal nem jársz rosszul. Nem annyira bonyolult, mint mondjuk egy c++ és elég ismert ahhoz, hogy a net tele legyen tutorialokkal is.

2022. nov. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
67%

"Ha jó vagy és be tudod mutatni a cégnek, hogy jó vagy, pl. saját projekteken keresztül, akkor igen.


Ha simán a cv-dbe beleírsz 3 nyelvet, de amikor kérdeznek róla, akkor nem tudsz válaszolni, akkor nem igazán fogják elhinni, hogy tudod."


Szokásos bullshit duma.

A legtöbb helyen eleve be se hívnak diploma nélkül már és ez pont annak köszönhető, hogy itt az elmúlt X évben mindenkivel elhitették, hogy nem kell se diploma, se semmi, csak legyél "jó", ami általában azt jelenti, hogy talán végignyomott pár w3school tutorialt.

Mert a valóság ez, nem pedig az, hogy van egy rakás jó projekt a háta mögött.

2022. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
66%

#5

"A legtöbb helyen eleve be se hívnak diploma nélkül már"

Na, erre csak ezt tudom mondani: "Szokásos bullshit duma."

Én személyesen ismerek embert, aki diploma nélkül lett behívva, illetve felvéve, mert olyan szintű saját projektmunkái voltak, hogy a cég esélyt adott neki.

(Ez nem egy kis noname magyar kkv, hanem egy világon ismert és területen top helyen szereplő multi.)


"Mert a valóság ez, nem pedig az, hogy van egy rakás jó projekt a háta mögött."

Szóval belém kötöttél azon az alapon, hogy nem fogalmaztam elég egyértelműen, de mégis egyetértesz abban, hogy elég mennyiségű projekttel ez megtörténik.


Hát igen, sokat elmond az értelmi képességeidről.

2022. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
43%

"legtöbb helyen eleve be se hívnak diploma nélkül már"


Na, erre csak ezt tudom mondani: "Szokásos bullshit duma."


Én személyesen ismerek embert"


Úristen 😁


Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy nem azt írtam, hogy nincs ilyen hely, hanem azt írtam, hogy a legtöbb 😁

Másrészt tök jó, hogy leírod azt is, hogy ismersz 1 db embert 😁



Ennyire hülye nem lehetsz és akkor te beszélsz itt képességekről 😁


Nyugodtan engedd el ezek után a témát 😉🤡

2022. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

Egypipás delfi papa válaszait nem kell figyelembe venni, igazából el sem kell olvasni őket.

Egy alkesz rendszergazda a 70-es évekből.

2022. nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
72%

#7

"Úristen 😁"

Jah, én úristen és nem az, aki egyből azzal jött, hogy bullshit duma.

Kiderült, hogy hazudsz és beleakarod magyarázni a kommentedbe, hogy nem elküldtél a francba, hanem csak ki akartál egészíteni. Hát elég szánalmas.


"Másrészt tök jó, hogy leírod azt is, hogy ismersz 1 db embert"

Igaz, bocs, hogy nincs 100 millió ismerősöm. :DDDD

Ha mindenki csak 1 ilyen embert ismer, már akkor milliókról beszélünk.


"Ennyire hülye nem lehetsz és akkor te beszélsz itt képességekről"

Kettőnk közül az lehet a hülye, aki belekötött úgy a másikba, hogy utólag magyarázza, hoyg mennyire nem is akart belekötni. :DDDD

2022. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne programozás nyelvet válassz első sorban hanem területet. Ahogy írtad hogy a backend fejlesztő érdekel, arra a Python egy jó választás lehet. A Java is, ha szeretnél nagyvállalati környezetben dolgozni. A Go nyelv most kezd eléggé feljönni, de annyira azért még nem elterjedt. JavaScript(TypeScript)-ben is tudsz egyébként backend fejlesztő lenni Node.JS-el. Egyébként ha megtanulsz egy nyelvet, utána már sokkal könnyebb egy másikat is megtanulni. Nem a nyelv megtanulása a nehéz, hanem a logika elsajátítása. Az pedig több év gyakorlással jön csal el. Egy szó mint száz: A Pythonnal biztos nem lőssz mellé, én arra szavaznék. Ez a diploma vs. nem diploma amiről itt az előttem szólók bőszen vitatkoztak, szerintem nem ezen kell hogy a hangsúly legyen, hanem azon hogy tényleg érdekel-e a dolog, bele akarsz-e ölni több év kemény munkát, akár ingyen is. Ha igen, akkor sok sikert és hajrá, egy jó szakma a fejlesztő szakma!
2022. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!