Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor most beégtek az AI...

Akkor most beégtek az AI tagadók, vagy nem?

Figyelt kérdés
Már itt a gyakorin is előfordult, hogy néhány "jólértesült" tagadta azt a nyilvánvaló tényt, hogy mesterséges intelligencia létezik. Mára már, talán számukra is elég bizonyíték van arra, hogy a dolog nem humbug, hanem valódi, kézzelfogható eredmény. Tudományos valóság. Bizonyíték erre a Tesla autókban lévő autopilot, vagy a chatGPT is, nem igaz?

2022. dec. 19. 13:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
95%
#50 ez alapján én pontosan olyan jól sielek mint egy vb aranyérmes sielő, mivel pont olyan jól siklok le egy 1 m hosszú 10⁰-os lejtőn.
2022. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 A kérdező kommentje:

Dehogy. Te csak egy sekélyes gondolkodású, nem túl okos ember vagy, aki maga még arra sem képes, hogy megtanuljon fogalmak között differenciálni.

Most is, fel sem fogod, mekkora hülyeséget állítottál. Mert ha felfogtad volna, nem gépelted volna le.

2022. dec. 19. 17:39
 53/86 anonim ***** válasza:
91%
#52 fú, ez most nagyon szíven talált, megyek is sírni.
2022. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
84%

"Ezt ne lenne képes reprodukálni az ember? Hát már meg is tette. Rengeteg dologban az MI lazán állva hagyja az emberi intelligenciát. Van olyan dolog amiben nem, de ez nem jelenti azt, hogy ez holnap is így lesz."

Azt kellene felfogni azzal a tyúk agyatokkal, hogy attól, hogy valami valamire képes, még nem biztos, hogy úgy is lesz. Komoly etikai viták zajlanak minden ilyen technológiával kapcsolatban, több tucat konferencia szól erről. Ha nem egy dilettáns fasz lennél, hanem képben lennél a jogi és egyéb hátterével, illetve az a mögötte meghúzódó ipari és politikai érdekkel, nem pofáznál hülyeségeket.


Ami meg az öntudatra ébredést illeti... Túl sok filmet nézel, az a szar egy spitz jellegű kutyát sem képes még egy main coon macskától megkülönböztetni. Emberi kalibráció és felügyelet nélkül működésképtelen és célja is az embernek, hogy ez így maradjon. Ezt kellene felfogni agyilag, nem olyan rohadt nehéz ám.


Pont ahogy képesek lennének hiperrealisztikus szexbabákat gyártani már, mégsem teszik, mert ezt is etikailag szigorúan szabályozzák. Muszáj megtartania valamilyen szinten a baba jellegét az eszköznek. Ez sokkal komplexebb terület annál, hogy foghegyről ugasson róluk egy fasz, aki semmi máshoz nem ért a műszaki kérdéseken kívül. Nincs rálátásod, nem okoskodsz.

2022. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 A kérdező kommentje:
Végül is, a szavazás megnyugtató eredménye az lett, hogy az itt megfordulók háromnegyedének nem okoz problémát az AI létének tudomásul vétele és csak egy negyedrésznyi vívja szélmalomharcát egy valóságos dolog ellen. Ötvennégyeske viszont kitartó, továbbra is motyogja a maga butaságait. Ide citál kínjában már jogot, szexbabák (soha nem volt) etikai normáit és még a fene tudja mi minden hülyeséget, amit csak ki tud találni, téves elképzelésének védelmében. Neki csak azt tudom mondani, hogy gondolkozzon el azon a tényen, hogy Elon Musk, Bill Gates, Steve Wozniak, meg egy tucatnyi tudós, köztük két Nobel-díjas kutató néhány éve nyílt levélben figyelmeztették az emberiséget arra, hogy a mesterséges intelligencia mennyire veszélyes dolog. Ugyanerre jutott Steven Hawking is, pedig az már elég régen volt. Azóta is vagonszám tolják bele a kormányok a pénzt az AI körüli kutatásokba és az elérhető hardver is igencsak megizmosodott Hawking nyolc évvel ezelőtt publikált, figyelmeztető szavai óta. Az AI azért veszélyes, mert úgy tanul, hogy a tempó elképzelhetetlenül gyors még egy zsenihez mérten is (exponenciális görbe) és azért, mert a szellemi képességei úgy aránylanak egy nagyon okos emberéhez, mint erez Einstein kaliberű elme szellemi teljesítménye egy ma született csecsemőéhez. A nagy kaliberű AI nem bízható megnyugtató biztonsággal a hozzá képest földhülye emberre, ahogy nem bízható egy falkányi oroszlán sem egy két hónapos babára. Na meg, itt nem az AI etikai és jogelméleti oldaláról volt szó, hanem magáról a mesterséges intelligenciáról.
2022. dec. 19. 21:05
 56/86 anonim ***** válasza:
94%

"Az AI azért veszélyes, mert úgy tanul, hogy a tempó elképzelhetetlenül gyors még egy zsenihez mérten is (exponenciális görbe) és azért, mert a szellemi képességei úgy aránylanak egy nagyon okos emberéhez, mint erez Einstein kaliberű elme szellemi teljesítménye egy ma született csecsemőéhez. A nagy kaliberű AI nem bízható megnyugtató biztonsággal a hozzá képest földhülye emberre"


Túl sok sci-fi filmet néztél hülyegyerek azért írkálsz ide ilyen fantasztikus regényjeleneteket. Eriggy vissza az ezotéria szekcióba az ufókról meg mágusokról magyarázni mert eltévesztetted a házszámot a programozás témában. Itt hozzám hasonló méltóságteljes, intelligens, PhD fokozattal rendelkező elit Úriemberek társalognak nem a 8 általánost végzett jósoltatni járó pihentagyúak.


Üdv egy Senior Mesterséges Intelligencia fejlesztőmérnök és kriptovaluta befektető

2022. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
94%

"Végül is, a szavazás megnyugtató eredménye az lett, hogy az itt megfordulók háromnegyedének nem okoz problémát az AI létének tudomásul vétele és csak egy negyedrésznyi vívja szélmalomharcát egy valóságos dolog ellen."


Csak az a gond van ezzel, hogy az 1/4 "tagadóba" azok vannak, akik értenek hozzá, és tudják, mit beszélnek. Te egyértelműen nem ez a kategória vagy, lila gőzöd sincs, miket hablatyolsz itt össze. :D

2022. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 A kérdező kommentje:
Ax Sharma megjegyezte, hogy a ChatGPT képes rosszindulatú programokat és adathalász e-maileket is írni. A ChatGPT-t készítő OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman azt jósolta, hogy "a következő évtizedben elérhetjük a valódi AGI-t, ezért rendkívül komolyan kell venni ennek kockázatát.
2022. dec. 19. 21:54
 59/86 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor nem értelek. Ha a következő évtizedben (azaz “majd”) elérhetjük az AGI-t (Sam Altman szerint), akkor most még nem értük el. Ezt belàtod?
2022. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 A kérdező kommentje:

Nincs mit belátnom. A mesterséges intelligencia kutatás-fejlesztés ma nagyrészt inkább specifikus. Valamilyen kifejezett cél, feladat-központúság a jellemző. Ilyen területek némelyikén lehet a mesterséges intelligencia akár 100 %-os teljesítményű is. Gondolj bele, ha mondjuk az a cél, hogy A nyelvről B nyelvre fordítson az MI, akkor a jelenlegi eredmények simán megközelíthetik a 100 %-ot. Vagy ha egy speciális területre kifejlesztett, szűk, korlátos ismeretanyagból dolgozik a mesterséges intelligencia, az is megvalósítható, na meg hát, meg is valósult már nem egy hasonló. Hogy egy nagyon triviális példát említsek, ilyen mesterséges cél-intelligencia a gps is. A feladat adott, a-ból b-be való eljutás.

Az AGI viszont egy olyan szuper-intelligencia, ami mindenhez ért, nagyon sokoldalú, akár egy kiemelkedő képességű ember. Na, efféle univerzális gép létrehozása még tényleg várat magára. Persze azt senki nem tudja, hogy az ilyen irányú titkos fejlesztésekből mennyi van a világban és azok éppen hol tartanak.

2022. dec. 19. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!