Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tanuljak meg programozni?

Honnan tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökként dolgozom, de szeretnék karriert váltani a programozás irányába. Egyetemre már nem fogok emiatt menni, az autodiktata tanulás és az angol használata nem okoz problémát. Viszont úgy érzem, hogy a tanuláshoz szükségem lenne egy "szamárvezetőre", ami megmutatja, hogy pontosan mire van igény, mit milyen sorrendben kell tanulni, szeretnék minél hamarabb eljutni olyan szintre, hogy egyedül önálló projekteket tudjak létrehozni. A kérdésem arra vonatkozna, hogy milyen tapasztalataitok vannak az alábbi "bootcampekkel"/"karrierváltó programokkal". Elsősorban jelenleg a webfejlesztésben gondolkodok, mivel az tűnik a leginkább kézzelfoghatónak laikusként.


-programozás karrier.hu

-greenfox

-codecool

-progmasters

-codeberry

-udemy (ha van konkrét kurzus amit javasolsz, annak örülnék)

-ha van tapasztalatod más helyről azt is szívesen fogadom.


Állásgarancia nem feltétlenül érdekel, úgy gondolom, hogy a megfelelő felkészülés mellett nem szabad erre hagyatkozni.Ill. lehetőleg olyan kellene, ahol egyéni ütemben lehet haladni, nem iskolarendszerben.



2022. dec. 27. 12:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%

Udemy.


Nézz meg a junior álláshírdetéseket.


Milyen stackből látsz a legtöbbet?

Ott mik a követelmények?


Ezekre feküdj rá.


Konkrétan a követelményekben és az "előny ha ismered" szekcióban leírtakat tanuld meg.

2022. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezd meg a ChatGPT-t.
2022. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Bootcampek lehúzós sz@rok és amit ott megtalálsz azt ingyen megtalálod a neten is munkaerőpiacon pedig semmit nem ér az általuk kiállított papír.


Először válaszd ki mi az a szektor ami érdekel IT-n belül majd felmész a [link] oldalra és az itt leírtakhoz keresel anyagot. Lehet az youtube, udemy, coursera akármi a lényeg hogy tisztában legyél azokkal a fogalmakkal ami a roadmapon szerepel és "alap" szinten érts is hozzá. Csinálsz pár projektmunkát amit felnyomsz githubra majd beadod a jelentkezést álláshirdetésekre és kész.

2022. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Nem értek egyet azzal, hogy a bootcampek szarok. Ha elég lenne az embereknek az, ami a neten fent van és meg tudnák tanulni akár egyedül is a nehezebb részeket, akkor mindenki flottul beszélne angolul is, aztán nézd meg! Van, akinek kell az oktató, kell a kötöttség, hogy van házi, hogy van vonalvezetés. És ettől még senki nem lett rosszabb ember vagy később rosszabb szakember. Arról nem beszélve, hogy egy teljesen kezdő nulláról hogy el tud kavarodni az internet súrűjében és hány hónapig/évig tart neki megtalálni a megfelelő forrásokat, anyagokat, amiket értelmezni is tud. Ez egyáltalán nem olyan egyszerű és ez nem a kérdező hibája. Vannak jó iskolák (ahogy jó nyelvtanárok és nyelviskolák is) és igen, meg van az ára annak, ha egy másik ember veled foglalkozik, de ha jól csinálja, akkor nagyon is megéri.
2022. dec. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

4# Ja, de nem kell mindenkinek programozónak lenni.


Ez pont egy olyan szakma, hogy a mindennapokban fel kell találnod magad és olyan helyzeteket megoldani, amivel még nem találkoztál.


(Persze mondjuk, ez tapasztalat és munkakör függő, hogy mennyire is kell folyamatosan új problémákat megoldanod. Van olyan is, hogy sablon szerűen implementálod ugyan azt.)

2022. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leginkább youtube vált be.

Ami a legfontosabb, hogy minden nap írj kódot.

Ha 10 perc nem fér bele akkor napi 5 percet legalább.

Sok kisebb tanulás többet ér mint egy nagyobb mert sokszor utána még percekig azon gondolkozol hogyan kellett volna.

2022. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Ja, de nem kell mindenkinek programozónak lenni."


Nem kell, de akárki lehet az, ha akar. Ehhez pedig megvannak az eszközök és helyek is. Mindenkinek a maga stílusa szerint.

2022. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%

"akárki lehet az, ha akar"

Naaa...azért a marhaságnak is van határa.


Most komolyan azt állítod, hogy például valaki nehéz felfogással, zero logikai készséggel, gyenge memóriával programozó lehet, csak, mert az akar lenni? (Mert ugye "akárki" - t írtál.)


Miért kell szamárságokkal hülyíteni a népet?

2022. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

7# Ja, én úgy is értettem, hogy nem kell mindenkinek programozóvá válnia, aki elkezdi tanulni és mutat bármilyen érdeklődést iránta.


Az teljesen normális, hogy lemorzsolódik egy réteg, aki amúgy nem kompetens. Ha végig fogják a kezed és valahogy eljuttatnak egy junior pozícióig, akkor ott elég rossz érzés lehet realizálni, hogy képtelen vagy önállómunkára, csak ha mindent megmutatnak és a szádba rágnak.


Ettől függetlenül ezek az emberek is bent maradnak a szakmában, mert kell az ember és őket is megfizetik, de én például nem dolgoznék úgy, hogy tudom, hogy kifejezetten rossz vagyok a szakmámban és csak azért élek meg, mert hiányszakmában dolgozom.


Helyette inkább mennék más területre, ahol szintén lehet sokat keresni, de mégis közelebb lenne hozzám. Pl.: Villanyszerező


Tehát jó ha az ilyen emberek az elején realizálják, hogy nekik ez nem megy és szimplán nem is jutnak el az első állásig.

2022. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9%

"Ettől függetlenül ezek az emberek is bent maradnak a szakmában, mert kell az ember és őket is megfizetik, de én például nem dolgoznék úgy, hogy tudom, hogy kifejezetten rossz vagyok a szakmámban és csak azért élek meg, mert hiányszakmában dolgozom"


Ezt rosszul tudod, ha valaki tehetségtelen de valahogy mégis bekerül egy multihoz, ott nem tűrik meg hosszútávon a szerencsétlenkedést, ha rendszerint nem képes szállítani a kódot és elvégezni a feladatát határidőre akkor simán kib@sszák, nem fognak szórakozni vele.


Esetleg kis cégek vagy magyar KKV-k eltűrik a szerencsétleneket de ott pedig a "megfizetik" résszel van a gond, ugyanis töredék bért kap mint egy kompetens nemzetközi multinál kapna.


Szóval ha nincs tehetséged hozzá akkor nem egy álomszakma ez, azok tudnak jól érvényesülni csak akik tehetségesek és motiváltak.

2022. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!