Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Angolul vagy magyarul tanuljak...

Angolul vagy magyarul tanuljak programozni? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Story: Kb egy hete az online okatatás keretein belül el kezdtünk “programozni”... mindenféle előképzettség nélkül (kész agyrém), mivel eddig csak a szokásos Office Programcsomaggal, kép szerkesztéssel és ehhez hasonló dolgokkal foglalkoztunk nem nagyon volt fogalmam arról mi is az a programozás és hogy kell ezt elképzelni, pedig informatika tagozaton vagyok.. A tanárunk YouTube videókat küld nekünk és azokat kell le másolni, meg csinálni. A videó számomra nem nagyon nyújt sok segítséget nem magyaráz el sok mindent csak magát a feladatot.. a szakkifejezés éket és efféléket egyáltalán nem..


Ezért el döntöttem, hogy Szeretnék megtanulni rendesen programozni magamtól ha már más módja nincs.

A Java nyelvet vesszük, ezért ezt tartom célszerűnek tanulni, hogy ne keverjem mással. Van egy biztos Angol tudásom, ezért tettem fel a kérdést, hogy inkább angol vagy inkább magyar nyelvű könyvből/oktató anyagból érdemes tanulni? Esetleg tudtok ajánlani jól bevált könyveket amik teljessen kezdő szinten mindent el magyaráznak? Mi micsoda, Mire való?


Előre is köszönöm bárki segítségét.



2020. máj. 12. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Angolul. Sokkal több lehetőség tárul eléd, és sokkal jövedelmezőbb lesz a jövőre nézve :)
2020. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Angolul több és jobb dokumentációt, nagyobb (és nemzetközi) közösséget érhetsz el, plusz az se mellékes, hogy maguk a programnyelvek is "angolul" vannak, pl. azonnal tudod, mit csinál egy CreateDirectory függvény, ha érted magát a kifejezést.
2020. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Én 50-50%-ban magyarul és angolul tanulom.

Ez a videósorozat (a sráctól lehet kérdezni is, válaszolt is): https://www.youtube.com/channel/UCLKfUmirxbvttfCaJ9oDkZg/pla..


És ez az oldal: [link]


Eddig működik nekem :)


A papíralapú könyveket nem szeretem, feleslegesnek tartom.

2020. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Ahogy neked kényelmesebb. Nem ezen fog múlni, hogy mennyire leszel jó programozó. :)
2020. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nincs olyan magyar forrás, aminek ne lenne legalább ugyanolyan jó angol megfelelője.

Azt mondod van biztos angol tudásod, így nem sok értelme van magyarul tanulni.

Komolyabb cégeknél eleve angol nyelven megy már az interjú folyamat is.

2020. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Mindenképp angolul.

Egyrészt minden nyelv alapja az angol, illetve ha egyik kicsit is nagyobb céghez kerülsz majd, elkerülhetetlen lesz a kommunikáció külföldi fejlesztőkkel és megrendelőkkel.

2020. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Angollal szerintem is jobban jarsz, illetve az elektronikus forrasokkal. A papir alapu konyv hamar elavul, bar a Java annyira nem fejlodik gyorsan. Azt te tudod, hogy milyen forrasbol tudsz jol tanulni, nekem a youtube-os tutorialsorozatok jonnek be leginkabb, de ha a szoveges neked jobb, akkor azt ajanlom.

Ebben a szakmaban amugy is szukseged lesz az angolra, szoval nem baj, ha hozzaszoksz.


A korabbi valaszok kozul a w3schools neked meg nem jo. Az inkabb ilyen cheat-sheet (gyors, rovid referencia), arra, ha mar tudsz programozni, de nem jut eszedbe egy metodus neve mondjuk. Ha mas nyelven mar tudsz programozni, akkor is segithet (ha csak a szintaxis erdekel).


Nem neztem vegig, de jo hosszu, es a temakorok elegge sokaig eljuttatnak:

https://www.youtube.com/watch?v=r59xYe3Vyks&list=PLS1QulWo1R..

Illetve nagynevu egyetemeknek is van Java kurzusa.

MIT: https://www.youtube.com/watch?v=oqnLQVFaqYI&list=PLXqaWKDQpd..

Stanford: https://www.youtube.com/watch?v=KkMDCCdjyW8&list=PLA70DBE71B..

Utobbiak lehet, hogy igenyelnek valami elokepzettseget (pl. ha elotte mar volt C vagy C++ kurzusuk, akkor nem fognak belemenni nagyon abba, ami Javaban is ugyanugy van)

2020. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!