Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyerekeknek való programozói...

Gyerekeknek való programozói tanfolyam hasznos? Mit tanulnak ott, egyáltalán mit csinál a programozó?

Figyelt kérdés
Száam.tech. kifejezéseket mellőzzetek ha kérhetem.
2023. jan. 26. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasznosnak hasznos, de nem mondanám, hogy olyan égetően fontos.


Hogy miket tanulnak pontosan, az a tanrendtől függ. Általában a programozás alapvető építőelemivel kezdenek, pl. kis figurát kell irányítaniuk, menj előre 10 lépést, aztán fordulj 15 fokot balra, és ismételd ezt, míg falnak nem ütközöl...

Ha felmész a [link] oldalra, megtalálod a Scratch, az egyik népszerű programozásoktató oldalt, amit te is kipróbálhatsz.

De az sem ritka, hogy Minecraftban építenek ezt-azt, így gyakorolnak.


Akik régebb óta járnak, azok már kódolni is tanulnak. Nekem a Logiscool egyik oktatójával van kapcsolatom, ők a kicsikkel többek közt Minecraftoznak, a nagyobbakkal Javascriptben kódolgatnak. Hogy pontosan mit, azt nem annyira tudom, de amikor velük voltam, a Javascript logikai operátorait magyarázta az oktató.

2023. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is furcsa volt, hogy vannak olyan diákok, akik "kemény" informatikai középiskolábaf jártak, ahol elmondásuk szerint brutális módon megtanultak programozni 4 év alatt.


Közben meg BME-n 14 hét alatt, úgy hogy ez csak egy tárgy a 6-ból, felhúzzák ugyan arra a szinter vagy magasabbra a diákokat.


Nem hiszem, hogy a 14-18 éves diákok bármivel is rosszabb képességűek, mint a 19 éves diákok, így mindig is furcsáltam, hogy mennyire nem hatákony az ahogy a középiskolásokat tanítják.


Szóval nekem az ilyen gyerek tanfolyamokkal az a bajom látatlanban, hogy kb semmi tudást nem fog adni, csak felületesen bemutat dolgokat és ha egyetemre megy a gyerek, akkor ott úgyis felhúzzák nagyon gyorsan a tudását.

2023. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A programozás alapjait (alapvető utasítások, az adatok tárolása - változók - azok sorozata - szekvencia - adott változóértékektől függően adott utasítások végrehajtása - feltételek, szelekció - adott utasítások többszöri végrehajtása - ciklusok, iterációk - egy egyszerűbb feladat elvégzéséhez szükséges optimális megoldás - algoritmusok) tanulja meg, valamilyen látványos tanulónyelvvel/platformon (Logo, Scratch, Lego Mindstorms, BBC Microbit,...). Ezzel nem az a cél, hogy programozókat képezzenek, hanem hogy fejlesszék a gyerekek problémamegoldó képességét, és esetleg felkeltsék az érdeklődésüket a programozás iránt.


A gyerekek programozás-oktatása hasonlít ahhoz, mint amikor te, egyszeri halandó, a kerti szerszámoskamrádban különösebb szaktudás nélkül nekiállsz valamit fabrikálni, csak úgy "for fun"; a "valódi" programozás meg az, amikor egy gyárban, célszerszámokkal, a szakmában több éves tapasztalattal rendelkező szakik egy megrendelő számára, szigorú minőségi követelmények alapján készítenek valamit. Az előbbinek nincs akkora tétje, de legalább - nem szakmabeliként - fejleszted vele a kézügyességed, a problémamegoldó képességed; az utóbbi esetben meg ezen bejáratott készségeket, tapasztalatokat egy téttel rendelkező dolog miatt alkalmazzák szakmabeliek.


#2: Azért azt vedd figyelembe, hogy a BME-n a programozás oktatása célirányos, felnőtt mérnökhallgatóknak szóló szakképzés és nem pusztán 14 hét:

* [link]

* [link]

* [link]

az informatikai szakgimnáziumoknál meg az 5 éves képzés folyamán - amikor sok más, informatikához nem igazán köthető tantárgyot tanulnak - a programozás csak egy része a kamasz tinédzserek oktatásnak:

* [link]

2023. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok tök felesleges pénzkidobás? Közel 20e/hónap.
2023. jan. 26. 13:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem mondom, hogy felesleges, de nem egy olyan dolog, ami nélkül ne tudna felnőni. Arra jó, hogy kicsit belelát a gyerek, megtudjátok, hogy esetleg érdekli-e a dolog, szeretne-e ilyesmivel foglalkozni, illetve egy kis alapot adhat ahhoz, ha esetleg valamikor középsuliban, egyetemen vagy a munkahelyen programozással kellene foglalkoznia.
2023. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4: Ha olyan iskolába jár, ahol kellő felkészültségű/elhivatottságú informatika tanár van, aki tanít programozást (akár az órák keretein belül - a 2020-as Nemzati Alaptantervben ez benne van: [link] - akár szakköri foglalkozások keretében), és nem látsz különösebb affinitást a gyerekben a programozás iránt, akkor tényleg soknak tűnik.


Ha viszont nincs ilyen tanár vagy nem kellő felkészültségű/elhivatottságú és a gyermeked érdeklődik a programozás iránt, akkor megfontolandó a külön képzés.

2023. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a gyerekedet nem érdekli a téma, akkor teljesen felesleges erre 20 ezer forintot kiadni.

Főleg, hogy tippem szerint még mindig vannak az iskolákban informatika szakkörök. Még a kétezres évek elején én is tanultam általánosban Comenius Logoval "programozni.

2023. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!