Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnak elhelyezkedni...

Hogy tudnak elhelyezkedni programozóként azok, akiknek nincsen diplomájuk?

Figyelt kérdés

Nem a tudásukat firtatom, hanem hogy hogyan jutnak be interjúra? A legtöbb helyen szerepel a diploma elvárásnak, gondolom itt szűr is HR rá az önéletrajzokban, tehát mindegy mit csinálnak. Medior állásoknál meg őszintén szólva nem is találkoztam olyannal ahova ne lenne a diploma követelmény, szóval ha juniorként szereznek tapasztalatot, hogyan menetelnek tovább?


Szimplán csak kíváncsi vagyok erre, mert biztos van belőlük is jó pár hiába nem találkoztam még velük, gondolom van olyan senior is akinek nincs diplomája, de basszus bele se tudok gondolni, hogy ez hogyan lehetséges. Nyílván senkit nem érdekel egy idő után, tőlem sem kérték el soha, de CV-ben ott szerepel és gondolom szűrik is.



2023. jan. 21. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Kisebb céghez, ahol nincs elég pénz, vagy szándék a piaci szintű fizetésigények kielégítésére, oda értelemszerűen csak az alulképzettek fognak bekerülni. Ezeknél meg nem jellemző a több körös interjú. Általában egy beszélgetés alatt eldől az aspiráns sorsa. Nem ritka, hogy ismeretségi alapon tölti be a pozíciót valaki.
2023. jan. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

A komolyabb helyek egy ideje átszoktak arra, hogy úgy fogalmaznak, hogy X diploma vagy azzal egyenértékű tapasztalat/ismeret. Vagyis ha van egy nagyon jó github repód, akkor is simán hívhatnak.

De én már láttam olyat is, aki ilyen - nem tudom mi a pontos neve - informatikus képzésen volt középiskolában és onnan felvették.

2023. jan. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Cégek "követelménye" egy nagy vicc sokszor.

Kezdő pozícióra keresünk majd kiirja hogy 3+ év tapasztalat.

Ugyan ez a tech stacknél is n+1 féle technológiát tudj, sokszor értelmetlenül.


Webfejlesztésnél sztem több úton is be lehet jutni.

Sokan manuális tesztelőnek mennek és úgy képzik át magukat.

Van aki egyetemre járt gyakornokoskodott, majd abbahagyta az egyetemet de dolgozott tovább.

Vannak akik nagyon olcsón elmennek egy céghez, ugródeszkaként használják ezt és később mennek tovább.


Igazából diploma fontos, nálunk szinte mindenki mestert végzett, mondjuk a területünk is keményebb, de sok helyen ha van tapasztalatod az bőven elég ahhoz hogy később bejuss valahova.

2023. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb cégekhez, magyar KKV-hoz tudnak elhelyezkedni a salary guidekben szereplő bér töredékéért ha az illetőnek vannak referenciamunkái amiket az önéletrajzhoz csatolni is tud (github link, saját weblap stb...).
2023. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ceghez mennek, ahova felveszik oket diploma nelkul is.
2023. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!