Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő távmunkában...

Szoftverfejlesztő távmunkában mennyire jellemző, hogy lekorlátozott céges gépet adnak?

Figyelt kérdés

Most készülök váltani. Eddig mindig vagy saját gépen dolgoztam, vagy a céges laptopon rendszergazda jog volt, szóval nyugodtan tudtam telepíteni, amit akartam.

Most azt mondták, hogy mivel ügyféladatokkal is fogok dolgozni így nem dolgozhatok saját gépen, mindenképpen céges gép lesz.

Azt feltételezem, hogy szoftverfejlesztőként azért nem lesz lekorlátozva a gép, de ki tudja. Nem akarok minden csipcsup Vscode vagy GIT telepítésért külön kérést feladni. Meg van pár dolog, pl. Total Commander, ami nélkül nem tudok létezni.

Német cég egyébként.


Főleg aki homeoffice dolgozik: mennyire általános, hogy admin vagy a saját céges gépen? Hogy lehet esetleg erre finoman rákérdezni a cégnél, anélkül, hogy azt hinnék, agyon akarom hackelni a gépet?



2023. márc. 9. 08:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekem egy Apple M1es gépet adtak, de managed. Fejlesztőként kellenek olyan programok amik a céges AppStore-ban nincs, szóval megadták a root jogot. :)
2023. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nekem itt azt mondták, hogy egy nem túl magas árfekvésű gépet tudnak biztosítani (bármit is jelentsen ez), de pl dokkolóval nem volt problémájuk, hogy két monitort tudjak használni.
2023. márc. 9. 10:24
 13/22 anonim ***** válasza:
Én találkoztam olyan hellyel ahol nettó 900ig lehet választani, de a mostani helyemen nettó 600ig, de ha komolyabb érdekel akkor pluszba ki tudod fizetni.
2023. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Majd kiderül, nekem egy 4-500 ezer körüli is megfelel, csak lehessen dokkolni, mert a két monitor nekem kell a hatékony munkához.

A mostani céges gép eléggé overkill a 32GB rammal, szóval nem muszáj ilyen erőmű.

2023. márc. 9. 11:29
 15/22 anonim ***** válasza:
Jól jön az a 32GB, ha dockerizálva futtatod a konténereket windowson. :)
2023. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Pont a GIT-et fogják megengedni... Ügyfél adatok mellett... GDPR? Normális cég ezt nem engedi meg. Nálunk is tiltva van.
2023. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nyilván ha a Git kell a munkához, van a cégnek Git repója, amit használni kell, akkor fent lesz. Ha nem, akkor meg dehogy lesz, hogy majd a kényes adatokat és a kódokat mindenhová pusholgasd. :D
2023. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Githubot használnak. Elég nehéz lenne GIT nélkül dolgozni vele. :D


Mostani helyemen is Github van, szimplán csak kaptam elérést a céges repókhoz.

2023. márc. 9. 11:51
 19/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom hogy lehet úgy élni hogy nincs teljes kontrollod a munkaeszközöd felett, nálunk gyakorlatilag újra is lehet rakni a gépet ha akarjuk, annyi megkötéssel hogy full disk encryption-t mindenképp kell rá rakni, de egyébként amíg el tudod végezni a munkádat azt csinálsz amit akarsz kb, persze legális keretek között. Az ilyenektől meg hogy megfigyelőszoftver kiráz a hideg, nem azért mintha rejtegetnivalóm lenne de egyszerűen nem tudnék azzal a tudattal dolgozni hogy ez mind monitorozva van. Ha nem kapom meg azt a minimális bizalmat hogy el fogom végezni a munkámat akkor ne vegyenek fel.


16-os meg nem tudom milyen helyeken dolgozhatott, normálisan fejleszteni gyakorlatilag nem lehet verziókezelés nélkül. Nyilván nem az ügyfél adatot fogod git-ben kezelni hanem a kódot, és nem publikus repót fogsz használni. És nyilván jogilag ígyse-úgyse teheted meg hogy bárhol közzétedd.

2023. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#19 Na igen. Én is így vagyok vele. Nem fogok a céges gépen torrentezni vagy poreszt nézni, de azért ha fel akarok rakni valami ingyenes programot, ami megkönnyíti a munkámat, hadd tehessem már meg.

Egyik korábbi helyemen az összes irodista admin volt a saját laptopján, még a HR-es meg pénzügyes emberek is, pedig az egy nagy multi volt. Volt pár unwanted program, mint pl a torrent és a teamviewer, amit policyból automatikusan törölt a rendszer, de ennyi.


Ahol egy fejlesztőt lekorlátoznak, ott azért hiányzik az alapvető bizalom. Aki akar, úgyis ki tud szivárogtatni adatokat, akármilyen biztonsági intézkedéseket is hoznak, a többieket minek szivatni? Engem ugyan nem érdekelnek az ügyféladatok, a kódot tudjam kezelni hatékonyan és kész.

2023. márc. 9. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!