Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő távmunkában...

Szoftverfejlesztő távmunkában mennyire jellemző, hogy lekorlátozott céges gépet adnak?

Figyelt kérdés

Most készülök váltani. Eddig mindig vagy saját gépen dolgoztam, vagy a céges laptopon rendszergazda jog volt, szóval nyugodtan tudtam telepíteni, amit akartam.

Most azt mondták, hogy mivel ügyféladatokkal is fogok dolgozni így nem dolgozhatok saját gépen, mindenképpen céges gép lesz.

Azt feltételezem, hogy szoftverfejlesztőként azért nem lesz lekorlátozva a gép, de ki tudja. Nem akarok minden csipcsup Vscode vagy GIT telepítésért külön kérést feladni. Meg van pár dolog, pl. Total Commander, ami nélkül nem tudok létezni.

Német cég egyébként.


Főleg aki homeoffice dolgozik: mennyire általános, hogy admin vagy a saját céges gépen? Hogy lehet esetleg erre finoman rákérdezni a cégnél, anélkül, hogy azt hinnék, agyon akarom hackelni a gépet?



2023. márc. 9. 08:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
75%

Rendszergazda szemmel te/ti ritka kivételnek számítotok, el sem tudnátok képzelni, hogy hirtelen felindulásból miket raknak (raknának) fel az emberek (az én esetemben ugyan nem fejlesztők) a céges gépeikre. Nálunk aki bejön a belső hálózatra, és/vagy olyan adatokkal dolgozik, korlátozva van. Semmi személyes, ez a szabály és pont.. Ha szüksége van plusz elérésre, felhív, és engedélyezzük. Volt hiszti, hogy a gyerek nem tudott a tört májnkrafttal játszani a havernyákokkal szombat este 11-kor apu céges gépén, szóval...


Egyébként a monitorozást én is túlzásnak tartom.

2023. márc. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Én 2 cégnél voltam egyiknél ha fejlesztőként szükségem volt rendszergazdai jogosultságra megigényelhettem a mostani helyen nincs rendszergazdai jogom így ha bármit akarok telepíteni csak írok egy üzenetet hogy szia x program kéne, de amúgy alapból nagyon sok minden felvolt rakva total commander is
2023. márc. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!