Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet a jövőben ilyen problémá...

Lehet a jövőben ilyen problémám a ChatGPT miatt?

Figyelt kérdés
Még gimnazista vagyok, mire elhelyezkedek valahol, és elkezdek dolgozni, az még beletelik 6-8 évbe. Szoftvermérnök szeretnék lenni, vagy legalábbis ezen az infós vonalon tanulni tovább. A suliban egyelőre a front endet tanuljuk, HTML, CSS, Java, de a backend is érdekel, és sok projektet csinálok itthon is a jelenleg meglévő tudásommal. A mesterséges intelligencia fejlődése miatt (elvileg a ChatGPT kódokat is tud írni) lehet olyan problémám a jövőben (akár 10-15 éves távlatban), hogy nem fognak kelleni szoftvermérnökök, programozók, és nem fogok tudni elhelyezkedni, mert minden ilyesmit fel fog váltani a mesterséges intelligencia?

2023. márc. 25. 18:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
:D Azóta már átgondoltam és megnyugodtam. Valahol láttam egy ilyet, és tudom, hogy butaság, de bepánikoltam, mert sokáig tartott megtalálni, hogy mi az, amit szeretek, és szívesen csinálnék évtizedekig, erre jött ez. De azt hiszem a legjobb, ha tanulom azt, ami érdekel, amit szeretek, amiben el tudom képzelni magam, és megpróbálok nem stresszelni ezeken mert a technológia fejlődését úgysem tudom irányítani (plusz ha már a szoftvereket is AI-k írják majd, akkor mi maradna)
2023. márc. 29. 23:55
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

10: Az is lehet, hogy sehol nem fog tartani. Példa erre, hogy VR szemüvegek már 1996-ban is voltak (a legelső shadow warrior dos-os játékkal promózták). Eltelt ~27 év, 2009 körül az oculus-al megint előszedték, azóta sok cég sok headsetje jött. Van minden háztartásban, mint a tévé? Egyértelműen nem. Sok technológia valahogy nem érik be igazán akkor sem, ha viszonylag sikeres.

Elképzelhető, hogy a chatGPT is megreked egy szinten (ahogyan a google kereső sem ad már több pluszt az élethez egy 5 évvel ezelőtti állapothoz képest)

2023. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: Ez kétségkívül így van, semmilyen technológia exponenciális fejlődési szakasza nem tart a végtelenségig, a GPT is óhatatlanul meg fog rekedni egy szinten, de nagyon nem mindegy, hogy ez a szint hol lesz az emberi szellemi képességekhez viszonyítva. A jelenlegi tempót elnézve hamarosan kiderül, mert a görbe olyan meredek, hogy ha nem mutatja a lassulás jeleit pár éven belül, akkor szinte mindegy is.

Én jelenleg úgy érzem (data scientist / fejlesztő munkakör) hogy le fog körözni ez a cucc, és nem azért, mert annyira szar vagyok, vagy olyan mechanikusak lennének a feladataim, hanem mert nem látom a szellemi munkát végző emberi agy lényegi versenyelőnyeit ezzel a számítási architektúrával szemben. Agyszerű modell megvan, kapacitás, számítási teljesítmény megvan, információ becsatornázásának módja megvan, skálázhatósági akadályok egyelőre nem látszanak, és már ez a korai általános prototípus is egészen meglepő nemtriviális képességekkel rendelkezik -- miért rekedne meg az emberi képességek alatt? Mi lenne az a megfoghatatlan x-faktor az emberi agyban, amit ez ne tudhatna reprodukálni?


Ezzel együtt aggodalom helyett izgatottan várom mi lesz, ha tényleg akkorát fut, mint amekkorára számítok, főleg a társadalmi berendezkedésre nézve. Megyek, mindjárt meg is kérdezem, hogy a UBI része lesz-e a GPT világrendnek, mert ugyan szeretek fejleszteni, de a kertészkedés sincs ellenemre :)

2023. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13: Ha a közölt információtartalom valós is lesz (ma többnyire random bullshit generátor), akkor lehet tőle félni. Addig érdekes, de gyerekcipőben járó technológia.

Néha persze beperelik a kamuzásért: [link]


De sok ember vakon másolgatja a valótlan információkat és adja be akár dolgozatként kritikus szemlélet nélkül, ami veszélyes.

2023. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ha a közölt információtartalom valós is lesz (ma többnyire random bullshit generátor), akkor lehet tőle félni."


A chatGPT már most is több, mint random bullshitgenerátor, na nem mintha az átlagember amúgy ne az lenne. De nem is a 120-as IQ-jú embereket kell lenyomnia, hanem az alatta levő 90%-ot. A legjobbaknak sose kell félnie.

2023. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%
15: Valótlanságokat halandzsázni hihetően egy Alekosz kaliberű ember is szépen tud. Ettől többre lesz szükség, hogy használható legyen.
2023. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!